Zapytanie o przyczynę.

ODPOWIEDZ

Autor
ziuta173
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 31, 2017 11:01 am
Lokalizacja: poddębice
Na imię mam: justyna
Płeć:

Zapytanie o przyczynę.

#1

Post autor: ziuta173 »

Powiedzcie mi jaka może być przyczyna, że zdechły mi trzy gupiki i jedna cytrynówka. Mam akwarium od roku i te rybki co pływaja od początku nic im nie jest. A jak dokupujemy nową to po jakimś czasie zdycha. mamy w akwarium grzałke 50W. circulator1000 z aquaela z wielką gąbką. sporo roślin żywych. oświetlenie jarzynówka 15W. tem wody między 26-27C. parametry wody hmm dopiero czekam aby mi dowieźli testy. pokarm od roku ten sam. płatki tropical pokarm wysokobiałkowy dla ryb akwariowych i tabletki dla ryb dennych.akwarium mamy ok 60l woda podmieniana tak ok 20-30l co 2-3tyg. nie zielenieje, niema oznak glonów. dodajemy przy podmianach wody Nawóz Planta Gainer Classic 500ML

Pokaż Uwagi moderatora
Ostatnio zmieniony pn lip 31, 2017 5:15 pm przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Zapytanie o rybki

#2

Post autor: ziabak »

Albo źle przeprowadzanie aklimatyzację, albo macie pecha i trafiliście na chore / słabe ryby, albo macie bardzo wysoki poziom no3 i ryby które w tej wodzie żyją od początku po prost są przyzwyczajone a dla każdej nowej jest to szok nie do przeżycia.
Ostatnio zmieniony pn lip 31, 2017 11:16 am przez ziabak, łącznie zmieniany 1 raz.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

fivb77
Maniak
Posty: 746
Rejestracja: pt gru 13, 2013 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga Płn
Płeć:

Zapytanie o rybki

#3

Post autor: fivb77 »

ziuta173 pisze: zdechły mi trzy gupiki i jedna cytrynówka
pamiętam jak po cytrynówce sam "zdychałem".
Ogólnie z tym co napisała ziabak trudno się nie zgodzić.
Tak swoją drogą może czasem zmień ten pokarm :P

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Zapytanie o rybki

#4

Post autor: tiggi »

Może częstsze podmiany rozwiazalyby problem?
Awatar użytkownika

Lea
Zapaleniec
Posty: 309
Rejestracja: śr lut 22, 2017 1:23 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Na imię mam: Basia
Płeć:

Zapytanie o rybki

#5

Post autor: Lea »

Ja bym się te zastanowiła czy wymienianie na raz połowy wody to dobry pomysł... częściej ale po 10-15% wody... Połowa to moim zdaniem dużo.

Wojtekxxx9

Zapytanie o rybki

#6

Post autor: Wojtekxxx9 »

Lea, tu bym nie upatrywał problemu. Mam takie jedno akwa co wodę zmieniam co 3 tygodnie , nawoże solami a rybka żadna rybka.nie zdycha.
A krewetek to gęsto jest.
Z gupikami z tego co czytam to się zdarza że padają nie wiadomo od czego.
Może to śmiesznie zabrzmi ale kolega miał problem z wiecznie padającymi gupikami i krewetkami. Pomogła woda Oaza z biedry. Skończyły się zgony

Ale tymi tabletkami bym się zainteresował

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony pn lip 31, 2017 12:10 pm przez Wojtekxxx9, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Grzmirura
Zapaleniec
Posty: 421
Rejestracja: śr kwie 19, 2017 2:49 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursynów-Natolin
Na imię mam: Norbert_[przez ER]
Płeć:

Zapytanie o rybki

#7

Post autor: Grzmirura »

ziuta173 pisze: A jak dokupujemy nową to po jakimś czasie zdycha.
Wygląda na inny problem z wodą. Jakiś parametr może być odstający od średniej "sklepowej". pH? Twardość? Cholera wie. "Stare" ryby są przyzwyczajone, a dla nowych może być zabójcze.
W kwestii akwariów - szykują się duuuże zmiany.

Czy konie mnie słyszą?
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Zapytanie o przyczynę.

#8

Post autor: marcinzabki29 »

Do czasu dostarczenia testów nie wpuszczaj żadnych nowych rybek.
Chciałoby się powiedzieć, że podmiany wody są zbyt rzadkie, ale są aż tak rzadkie. Kiedyś był podobny temat i przyczyna leżała po stronie wody. Starsze towarzystwo przyzwyczaiło się do warunków, nowe padały.
Gdy zwiększono podmiany, to i starsze towarzystwo zaczęło się przerzedzać. Jednak na początek proponuje mimo wszystko zwiększyć częstotliwość podmian, robić je co tydzień w ilości około 20 litrów.
Dodano po przerwie do tego postu:
Jak często myjesz filtr, pamiętaj, że jeśli jest sama gąbka, to wskazane jest płukać w wodzie spuszczanej z akwarium.
Pozdrawiam Marcin

eratez
Zapaleniec
Posty: 344
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 2:42 am
Lokalizacja: Z internetów

Zapytanie o przyczynę.

#9

Post autor: eratez »

Ja bym bez testów nic nie robił, podmian też. U mnie podmiany są żadziej niż spotkania fawy i nic nie zdycha.

Wojtekxxx9

Zapytanie o przyczynę.

#10

Post autor: Wojtekxxx9 »

Aha najszesliwszy byłem bez testów. Wszystko rosło i żyło i stresy nie było. A teraz rośnie, żyje a stresy mam przez testy

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Zapytanie o przyczynę.

#11

Post autor: rudy1986 »

ziuta173 pisze:Powiedzcie mi jaka może być przyczyna, że zdechły mi trzy gupiki i jedna cytrynówka. Mam akwarium od roku i te rybki co pływaja od początku nic im nie jest. A jak dokupujemy nową to po jakimś czasie zdycha. mamy w akwarium grzałke 50W. circulator1000 z aquaela z wielką gąbką. sporo roślin żywych. oświetlenie jarzynówka 15W. tem wody między 26-27C. parametry wody hmm dopiero czekam aby mi dowieźli testy. pokarm od roku ten sam. płatki tropical pokarm wysokobiałkowy dla ryb akwariowych i tabletki dla ryb dennych.akwarium mamy ok 60l woda podmieniana tak ok 20-30l co 2-3tyg. nie zielenieje, niema oznak glonów. dodajemy przy podmianach wody Nawóz Planta Gainer Classic 500ML

Pokaż Uwagi moderatora
A gdzie czyscisz gabke z filtra??

telefonotapatalkniete
ODPOWIEDZ