Obsada 200 L

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Obsada 200 L

#1

Post autor: michal78 »

W związku z przesiadką z 90 L na 200 L chciałbym trochę uzupełnić obsadę.
W tej chwili posiadam ze starego akwa:
8 bystrzyków ornatusów
10 neonów czerwonych
5 kirysków strumieniowych
3 otoski
1 kiryśnik
4 k amano
1 bojownik (zintegrowany)

Po przeniesieniu obsady do nowego zbiornika dokupiłem 8 malutkich danio pręgowany (odmiana żółta). Wiem że kiryśnik w 90 L był lekkim przegięciem ale to młody, niewielki jeszcze osobnik, zaś teraz ma już znacznie więcej miejsca. Czy poza wspomnianymi rybami mogę jeszcze zasiedlić zbiornik np. dwoma gurami mozaikowymi ? Wiem że danio preferują nieco chłodniejsza wodę niż np. ornatusy, utrzymuje 26st które mieszczą się w granicach tolerancji wszystkich powyższych gatunków. Pozostałe paramentry : gH 8, kH 4, pH 7,3
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Obsada 200 L

#2

Post autor: saintpaulia »

Cześć, masz sporo gatunków stadnych w niewielkich ilościach. W opisie daje to takie wrażenie chaosu. W moim odczuciu dodanie danio było błędem.
Gdyby to był mój zbiornik powiększyłabym stadka ornatusów i neona do grup po 15 sztuk. Kirysom dodała 5 kolegów ich gatunku, otosków dobrała jeszcze ze 6. Kiryśnika oddała gdzieś do jego gatunku. I pomyślałabym nad sensowniejszą ilością amano.
Albo zrezygnowałabym z którejś ławicy na rzecz jakichś bardziej wyrazistych ryb w parze lub haremie.
Jeśli o gurami chodzi pamiętaj, że mogą sobie wchodzić w drogę z bojownikiem.
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Obsada 200 L

#3

Post autor: michal78 »

Kiryśnik to mój ulubieniec, jest świetną , ciekawską rybą która nie ucieka przed ręką i chociaż wiem że nie jest może idealny w tej obsadzie (i pewnie wolałby mieć towarzyszy własnego gatunku na których ja nie mam miejsca) to jednak zostawię go... Bojownik jest dość łągodny , bardzo rzadko zdarza się że nastraszy któregoś bystrzyka, dlaczego podejrzewasz konflikt z gurami mozaikowymi (podobno to najspokojniejszy z podgatunków) ? Zależy mi na rybach które nie będą stanowić zagrożenia dla amano...
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Obsada 200 L

#4

Post autor: saintpaulia »

Mozajki są najłagodniejsze z popularnych gurami, ale zajmują tę samą strefę co bojownik. Szykują się do tarła na pewno pogonią (czasem nawet ostro).
Poza tym wydaje mi się, że gurami w układzie para jest błędem. Stawiałabym na harem przynajmniej, a w Twoim akwarium już brak miejsca raczej.
Sama planowałam stadko 8 mozajek w 240 litrach, ale mąż przygarnął akary.

Kiryśniki duże nie są i na pewno ciekawe, ale trzymanie pojedynczo, to dla mnie jak trzymanie jednego neona.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Obsada 200 L

#5

Post autor: Tygrys »

Kirysnik jest duży,moje miały po 15 cm,ale obecnie ich nie mam bo nie pasują mej obsady.gurami i bojownik to azja a reszta obsady ameryka południowa.
Ostatnio zmieniony pt gru 01, 2017 5:29 pm przez Tygrys, łącznie zmieniany 1 raz.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Obsada 200 L

#6

Post autor: michal78 »

Jeśli kiedyś moje kiryski odejdą na tamten świat to może dokupię drugiego kiryśnika. Więcej raczej nie wchodzi w gre. A coś innego "wyrazistego" zamiast g mozaikowych ? Byle nie ramirezy (miałem i wbrew powszechnej opinii były bardzo agresywne względem bystrzyków). Próbowałem też kiedyś z parką młodych skalarów ale dokuczały krewetkom.
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Obsada 200 L

#7

Post autor: Tygrys »

Harem pielegniczka borelli najlepiej wf.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Obsada 200 L

#8

Post autor: saintpaulia »

Borelki będą konsumować krewetki, poza tym jak dla nich chyba za dużo już mieszkańców dna. Obsada jest na tyle duża, że ciężko coś dobrać.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Obsada 200 L

#9

Post autor: Tygrys »

Umnie borelki nie kosumuja narybku glusiow,a krewetki niech usunie.To ma być ameryka południowa amozonka.A one to azja
Dodano do tego postu po 17 sekundach
Umnie borelki nie kosumuja narybku glusiow,a krewetki niech usunie.To ma być ameryka południowa amozonka.A one to azja
zawieszony profil
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Obsada 200 L

#10

Post autor: saintpaulia »

Jeśli właściciel zbiornika nie ma w zamierzeniu akwarium biotopowego, czy w typie biotopu, to sądzę, że może się kierować w doborze innymi kategoriami.
Czy to akwarium można gdzieś zobaczyć?
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Obsada 200 L

#11

Post autor: michal78 »

To akwa towarzyskie, nie amazońskie, a te krewetki są u mnie już od roku, 200-setkę założyłem teraz ale wcześniej miałem 90 L i większość obsady z niego pochodzi.

Na razie rośliny młode więc trochę goło ale liczę że niedługo zarośnie.
Fotki z dzisiaj, awarium zarybione 5 dni temu.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Ostatnio zmieniony pt gru 01, 2017 8:05 pm przez michal78, łącznie zmieniany 1 raz.
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...
ODPOWIEDZ