Dario Dario

ODPOWIEDZ

Autor
Drottka
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn sie 10, 2009 1:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Dario Dario

#1

Post autor: Drottka »

Witam,
czy ktoś wie coś na temat rybki o nazwie Dario Dario? co to jest za ryba i jaką to ma nazwę po polsku? Wiem tylko, że jest mała i niesamowicie mi się podoba. :)
Zastanawiam się czy w Polsce jest do kupienia i za ile.

hambriento
Gość
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 08, 2009 6:28 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#2

Post autor: hambriento »

No to odpowiadam:)
Cześć Dorottko!
Tak mało osób w PL zajmuje się "groszkami"(takim mianem określam rybki którymi zajmuje się i nie ukrywam są one moja pasją i większość z nich nie przekracza 4cm:P) że aż się zarejestrowałem i chyba nawet odpowiem na tyle na ile potrafię.
Dario dario to nowa nazwa rybki kiedyś nazywany Badis badis bangalensis(obecnie błędna). Stąd Polska nazwa tego gatunku to badisek bengalski(ale to najmniej istotne). Badisków na świecie żyje trochę ale przyznać trzeba że Dario to prawdziwy diamencik:).
A teraz zejdźmy na ziemię hihi.
Kiedyś ktoś oferował je na allegro więc warto śledzić oferty. Jeśli chodzi o warunki trzymania to osobiście trzymam je na kranówce i czują się nieźle. pH i twardość nie są aż tak istotne jak temperatura. ;) Ważne jest to aby akwarium było dobrze zarośnięte. Rybki są bardzo spokojne pływają majestatycznie po akwa i nie płoszą się specjalnie na widok człowieka. Stoją twardo pod liśćmi zwartki. Ostatnio nawet widziałem jak samczyk pilnując swój rewir(tak są terytorialne i dobrze widać to w akwa) dał nieźle w kość krewetce red cherry :wink: jak to zobaczyłem to o niemal nie spadłem z krzesła. Czemu uważam że rybcie maja się dobrze ano dla tego że udało mi się je rozmnożyć. Z jednej parki otrzymałem przychówek 17osobników. Bardzo możliwe że jest to pierwsze rozmnożenie tego gatunku w PL. Jeżeli uda Ci się zdobyć jakieś rybcie z tego gatunku to pisz z chęcią podam ci parę konkretów odnośnie hodowli tego maleństwa, a i może krew wymienimy:)

P.s Jeżeli masz jakieś pyatnia to napisz na pw jakis namiar na swoją osobę. Ja nie mam zwyczaju udzielać sie na forach pozdrawiam papa no i powodzenia.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Dario Dario

#3

Post autor: JPK »

Badisy bengalskie możesz kupić w Discus Zoo i to całkiem nie drogo ~9zł/szt
Ja swego czasu miałem badisa błękitnopłetwego, bardzo fajna rybka, szkoda, że drugi raz nie mogłem jej nigdzie kupić :( (zachorował mi samczyk i 2 tygodnie po jego śmierci samiczka padła z tęsknoty :cry: )
Ostatnio zmieniony czw paź 08, 2009 7:38 pm przez JPK, łącznie zmieniany 1 raz.
450l + 112l :)

Autor
Drottka
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn sie 10, 2009 1:57 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#4

Post autor: Drottka »

No proszę, a już myślałam, że temat zdechł :)

Dzięki za cenne informacje:)
Awatar użytkownika

Bohdan
Zapaleniec
Posty: 263
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:10 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#5

Post autor: Bohdan »

Hello....,
dzis kupiłem parkę, jeszcze małych.....groszków.
Na razie aklimatyzują się w nowym dla nich akwa.
Jestem ciekawy jak im się będzie mieszkać razem z Proporczykowcem....-zobaczymy.

mrooowka
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: czw wrz 24, 2009 8:23 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#6

Post autor: mrooowka »

Ja mam 4, chyba same samce niestety :roll: . Podobno jest problem ze znalezieniem samicy. Jedzą tylko żywy pokarm, co jest trochę kłopotliwe, ale próbuję przyzwyczaić je do mrożonek. U mnie pływają w towarzyskiej 200, nie popadają w żadne większe konflikty, czasem tylko się przeganiają. Bardzo ciekawa rybka, zachowuje się trochę jak pielęgniczki i podobnie jak one przegrywa przy karmieniu z szybszymi rybami, ja swoje badiski dokarmiam indywidualnie w miarę możliwości.
Gdyby ktoś widział gdzieś w handlu samice, baaardzo proszę o cynk 8-)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Dario Dario

#7

Post autor: JPK »

mrooowka pisze: Gdyby ktoś widział gdzieś w handlu samice, baaardzo proszę o cynk 8-)
W discusie ostatnio były zarówno chłopaki jak i laski.
450l + 112l :)

mrooowka
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: czw wrz 24, 2009 8:23 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#8

Post autor: mrooowka »

No taak, ale trzy najbardziej laskowate ze wszystkich lasek właśnie się u mnie pięknie wybarwiają... Właśnie z Radzymińskiej, tylko poprzedni transport. Trudno odróżnić płeć u maluchów. Moje były całkiem bezbarwne, teraz... cóż... wyładniały :roll:

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Dario Dario

#9

Post autor: JPK »

Hmmm to dziwne, kiedyś jak kupowałem to poprosiłem wąsatego pana na rybnym o parkę badisów i dostałem parkę nawet w przyszłości się sobie spodobały :wink:
450l + 112l :)

mrooowka
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: czw wrz 24, 2009 8:23 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#10

Post autor: mrooowka »

Ja widocznie nie miałam szczęścia, ale u mnie jakoś zawsze większość facecików... Lgną do mnie :P
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Dario Dario

#11

Post autor: ziabak »

i jak tam Wasze badiski? Może jakieś foty macie - jakieś sukcesy? Potomstwo?
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Bohdan
Zapaleniec
Posty: 263
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 12:10 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#12

Post autor: Bohdan »

samiec ma się bdobrze, ale samiczka niestety po 4 dniach od wprowadzenia do akwa padła....

Linf

Re: Dario Dario

#13

Post autor: Linf »

Znalazłem w książce informacje o Badis Pięknopłetwy (Badis Badis) jeśli jesteście zainteresowani mogę podać informacje znalezione w niej.
Ostatnio zmieniony czw gru 31, 2009 12:39 pm przez Linf, łącznie zmieniany 1 raz.

king
Bywalec
Posty: 93
Rejestracja: pn maja 31, 2010 6:35 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#14

Post autor: king »

mam BaDISY PIĘKNOPŁETWE oraz dario super ryby dopóki się nie pozabijają w akwa samce. U mnie średnio raz na miesiąc samiec traci życie w potyczkach mam ich około 40szt.
Największy pic polega na robieniu maksymalnej ilości kryjówek dla nich żeby miały w razie konfliktu gdzie się schować
16 000 L :) // angelfish.blog.pl
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#15

Post autor: Bożena »

king pisze:mam BaDISY PIĘKNOPŁETWE oraz dario super ryby
a to nie jest ta sama rybka :?: :?: :?: chyba tylko nazewnictwo zostało zmienione :?:
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

wiktoria
Uczestnik
Posty: 46
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 9:23 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#16

Post autor: wiktoria »

Ktoś wie gdzie można te dario dario dostać? Ew jak dojechać do tego Discus Zoo i czy obecnie mają dostępne te rybcie?

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Dario Dario

#17

Post autor: JPK »

Odświeżam, prezentuję moje :wink:
Samiczka
Obrazek

Samiec
Obrazek

Para
Obrazek
450l + 112l :)

krzysztof
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 26, 2010 2:10 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#18

Post autor: krzysztof »

Witam, według mnie to dwa samczyki, jeden troche mniej wybarwiony ale może ten drugi jest dominujący, u mnie w każdym razie samiczki wyglądają zupełnie inaczej. Może uda mi się wrzucić zdjęcie to pokażę.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Dario Dario

#19

Post autor: JPK »

krzysztof pisze:Może uda mi się wrzucić zdjęcie to pokażę.
Byłoby fajnie :smile:
450l + 112l :)

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#20

Post autor: Majszczur »

wiktoria pisze:Ktoś wie gdzie można te dario dario dostać?
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że widziałam je przedwczoraj w Amusteli (Leclerc Ursynów).
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Dario Dario

#21

Post autor: saintpaulia »

Krzysztofie ja również liczę na zdjęcie. Mam scarletki z tego samgo źródła co Misquamacus i najpierw nabyłam dwie sztuki, wyglądały jednak w kawa identycznie. Dokupiłam więc dwie kolejne takie właśnie jaśniutkie. Mam nadzieję, że nie mam czterech chłopaków.
Jedna z rybek Obrazek
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Re: Dario Dario

#22

Post autor: ziabak »

nie chcę Was martwić... ale z tego co znalazłam w necie wnioskuję, że jednak macie samych facetów - luknijcie, tam na jednej focie jest samica z samcem: klik
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Dario Dario

#23

Post autor: saintpaulia »

Niektóre strony w necie prezentują jako samice takie rybki jak, te z Twojego linku, inne takie z paskami. Na razie widzę ewidentną różnicę między dwoma pierwszymi rybkami, które określiłabym jako samce, a dwoma nowymi.
Tak czy siak się nie zmartwię :mrgreen: Wszystkie są świetne. Szkoda tylko, że tak bardzo lubią krewetki. :razz:

pacyfist
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 03, 2011 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#24

Post autor: pacyfist »

Witam,
Odświeżam wątek ;-) Czy ktoś wie może gdzie w Warszawie można dostać Badisy?
Mam 5 szt i okazało się że same samczyki :-( a Może ktoś jest chętny do odsprzedania kilku samiczek albo jakiejś wymiany??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Dario Dario

#25

Post autor: saintpaulia »

Obawiam się, że w sklepach nie ma samic. Na moje 4 sztuki też nie było ani jednej. Kupowałam w małym sklepiku na Goldoniego, kiedyś były też w Amusteli na Ursynowie chyba.

pacyfist
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 03, 2011 6:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Dario Dario

#26

Post autor: pacyfist »

Hehe, ja teżw tym sklepiku kupowałem:) w sylwestra
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Dario Dario

#27

Post autor: saintpaulia »

Niebyt często można spotkać te rybeczki, a szkoda. Samice trzeba by chyba jakoś sprowadzić. :razz:
ODPOWIEDZ