Agresywne bystrzyki ozdobne

Przedstawiciele: neony, bystrzyki, błyszczyki, tetry, zwinniki, miedziki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Agresywne bystrzyki ozdobne

#1

Post autor: michal78 »

Witam, 2 tygodnie temu zalałem nowy zbiornik (90L) mam w nim 10 neonów czerwonych , 6 bystrzyków ozdobnych i kilka kirysków. Jest to moje pierwsze akwarium od czasów dzieciństwa. Problemem są bystrzyki i ich agresja, ciągle się ze sobą ścierają, walczą o terytorium, szczególnie agresywny jest największy samiec który terroryzuje całe akwa (czasem nawet neonka pogoni gdy w zasięgu wzroku nie ma przedstawiciela własnego gatunku). Ostatnio upatrzył sobie jednego mniejszego samca i gnębi go ze szczególną zajadłością nie pozwalając wypłynąć z kryjówki. Szczerze to najchętniej pozbyłbym się owych 6 bystrzyków bo mam dość ich utarczek, (mam nawet na nie chętną osobę) niestety nie jestem w stanie ich odłowić, są zdecydowanie zbyt szybkie zaś w akwarium jest sporo roślin i korzeń uniemożliwiający szybkie operowanie siatką (nie chcę też sobie wszystkiego zrujnować). 2 dni temu po przeszło godzinie schwytałem dwa ale gdy nie mogłem już złapać żadnej z pozostałych, skapitulowałem i wpuściłem dwa schwytane z powrotem do akwarium. Czy jest jakiś sposób na poskromienie ich agresji, tudzież najlepiej... odłowienie ich z akwarium ?
Ostatnio zmieniony czw lut 09, 2017 12:52 pm przez michal78, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Agresywne bystrzyki ozdobne

#2

Post autor: Lech-u »

michal78 pisze: 2 tygodnie temu zalałem nowy zbiornik (90L) mam w nim 10 neonów czerwonych , 6 bystrzyków ozdobnych i kilka kirysków.
Nie chciałbym żle wróżyć, ale obawiam się, że niedługo napiszesz coś w dziale Choroby... Oby nie, ale... trochę za wcześnie jak na taką obsadę w nowym akwarium.
michal78 pisze: ciągle się ze sobą ścierają, walczą o terytorium
To normalne u tych ryb. Można temu zaradzić przez wpuszczenie większej ilości osobników (ponad 10 sztuk).
michal78 pisze: tudzież najlepiej... odłowienie ich z akwarium ?
Zrób pułapkę dla nich: ktoś ostatnio pisał o patenciku z odciętą butelką.
Odcinasz plastikową butelkę, odwracasz odciętą część i wkładasz do pozostałej odwrotną stroną. Do butelki sypiesz trochę żarcia, całość zanurzasz i czekasz aż ryby tam wpłyną. Może to trwać wiele minut.
UWAGA: wielkość szyjki butelki musi być dostosowana do wielkości ryb. Nie za duża nie za mała.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Agresywne bystrzyki ozdobne

#3

Post autor: Tygrys »

Dziwne bo ja swego czasu miałem je i nie było u moich agresywności żadnej nie było, a miałem 5sztuk.Starym baniaku 120l .
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Agresywne bystrzyki ozdobne

#4

Post autor: michal78 »

Cwane są, pułapka nie działa... Ale spróbuję jeszcze z tabletkami karmowymi. Jeśli się nie uda to trudno, zostaną, najwyżej się wykończą...
Wydaje mi się że w tej szóstce mam za dużo samców.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Agresywne bystrzyki ozdobne

#5

Post autor: Miro »

Ja mam wrażenie że przesadzasz z tą agresja .
Te rybki tak mają że się ganiają, ale krzywdy sobie nie robią.

Jak już jesteś zdecydowany żeby je złapać to do tego użyj dwóch siatek, mniejszej i większej.
Mniejszą wypędzaj ryby z roślin na otwartą przestrzeń to wtedy większą łatwo złapiesz

ps. możesz pokazać na foto swoje akwarium ?
Ostatnio zmieniony pt lut 10, 2017 1:01 pm przez Miro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Agresywne bystrzyki ozdobne

#6

Post autor: michal78 »

Obrazek

Obrazek

Przed zarybieniem.
Prawdopodobnie zmienię filtr na kubełkowy.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Agresywne bystrzyki ozdobne

#7

Post autor: Miro »

Dwoma siatkami dasz rade, tylko zdecydowanie. :)
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Agresywne bystrzyki ozdobne

#8

Post autor: michal78 »

Bystrzyki zostały, przekonałem się do nich :-) Gonią się ale tak bezdotykowo, po "dżentelmeńsku"
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...
ODPOWIEDZ