Wielkopłetw

Przedstawiciele: bojowniki, wielkopłetwy, gurami, prętniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
marta223
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 7:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wielkopłetw

#1

Post autor: marta223 »

Hej wszystkim . mam pytanie . po pierwsze jak odroznic samca od samicy . po drugie mam tylko jedna taka rybe i jest ona samotna i robi sie strasznie osowiala i na dodatek przy pyszczku zabarwila sie na czerwono. malo plywa , do niedawna byla aktywniejsza a od kilku dni caly czas kryje sie w rogach akwarium i siedzi nieruchomo na dodatek nie ucieka zbyt szybko gdy chce jej dotknąc co jej moze byc. jesli ktos ma wielkopłetwa samca bo to chyba samica to dajcie znac .
~ marta .

dziama
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wielkopłetw

#2

Post autor: dziama »

Samiec jest okazalszy, bardziej kolorowy ma dłuższe zakończenia płetw, takie bardziej promieniste. Czerwone zabrawienie przy pyszczku pojawia się u obu płci. Wielkopłetwy nie są rybami zbyt płochliwymi, zachowują się podobnie do bojowników więc nie wiem czy przedstawione zachowanie może być powodem do niepokoju. Czy ten wielkopłetw mieszka sam czy z innymi stworzonkami?
Awatar użytkownika

Autor
marta223
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 7:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wielkopłetw

#3

Post autor: marta223 »

W akwarium mam jeszcze inne rybki. molinezje gupiki i mieczyki.no i glonojady

-- So sty 19, 2013 3:16 pm --

W takim razie to samica bo jest jasna
:wink:

-- So sty 19, 2013 3:17 pm --

A czemu te zabarwienia na pyszcku ?
~ marta .

dziama
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Wielkopłetw

#4

Post autor: dziama »

marta223 pisze:W akwarium mam jeszcze inne rybki. molinezje gupiki i mieczyki.no i glonojady
Możliwe, że ryba polowała na młode innych ryb i dlatego była aktywniejsza. Żarcie się skończyło to po co sie wysilać ;)
Odnośnie zabarwienia ciężko mi cokolwiek powiedzieć. U moich czerwone "policzki" pojawiły się po ok tygodniu jak ryby sie zadomowiły. Możliwe że to rodzaj barw terytorialnych bo ryby skutecznie atakowały wszystko co wpływało w ich zasięg.
Awatar użytkownika

Autor
marta223
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: ndz sty 29, 2012 7:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Wielkopłetw

#5

Post autor: marta223 »

Nie mialamozliwosci polowan na mlode bo ich nie bylo . ja tez jej nie mam dlugo ok 2-3 tygodnie mie polowala ani nie atakowala innych ryb byla spokojna i na legalu plywala. a moze ona potrzebuje samca ? ostatnio wycierała sie o filtr..... moze to czas tarła?

-- N sty 20, 2013 3:46 pm --

Jak ktos mialby samca to dajcie znac. prosze w imieniu samicy :-D

-- N sty 27, 2013 11:52 am --



-- Wt lut 05, 2013 5:31 pm --

NIKT NIE MA SAMCZYKA? :-(
~ marta .
ODPOWIEDZ