Prętnik karłowaty

Przedstawiciele: bojowniki, wielkopłetwy, gurami, prętniki
ODPOWIEDZ

Autor
paletka20
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 17, 2014 9:15 am
Lokalizacja: Warszawa modrego 53/6

Prętnik karłowaty

#1

Post autor: paletka20 »

Mam akwarium 54l, srednio obrosniete roslinami glownie z przodu i na srodkowym planie. mam kilka gupikow i moje pytanie jest takie czy moglbym ewentualnie dokupic pretnika karlowatego,a jesli tak to ile bo czytalem ze najlepiej miec parkę, lecz przy większym akwarium można mieć stadko :D

Jerry
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: wt sie 14, 2012 9:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Prętnik karłowaty

#2

Post autor: Jerry »

Parka pretnikow spokojnie da rade. Tyle ze to rybole lubiace gesta roslinnosc, wiec dobrze dorzucic kilka chwastow do baniaka ;)
Z tym stadkiem to bym nie szalal - wszak pretnik urosnie i bedzieszm ial zupe rybna.
240l - Skalar coast, 54l - Rak i banda redek, 54l - ozdobna nuda

Shrimper
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 23, 2014 7:09 pm
Lokalizacja: Warszawa , Ursynów
Na imię mam: Filip
Płeć:

Prętnik karłowaty

#3

Post autor: Shrimper »

Jeśli chodzi o prętnika karłowatego to minimalny zbiornik dla parki to 54 litry z duża ilością kryjówek i mocno zarośnięty roślinnością. Ryby te są dość mocno terytorialne.I nie czuły by się dobrze z gupikami w zbiorniku i prawdopodobnię będą agresywne dla nich. Terytorializm zanika w dużej części w większych zbiornikach niestety tu takiego brak :)

Autor
paletka20
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 17, 2014 9:15 am
Lokalizacja: Warszawa modrego 53/6

Prętnik karłowaty

#4

Post autor: paletka20 »

No wlasnie jak czytalem to pretniki sa tchozliwe i ponoc gupiki były by dobrymi lokatorami bo pretniki lubia tez ryby ktore plywaja pod lustrem wody. A terytorializm jest tylko gdy albo jest tarlo albo jest duzo samcow ;) :P

-- Wt sie 26, 2014 6:15 pm --

I mam jeszcze takie pytanie:PPP czy jaby mi gupiki sie urodzily to pretniki by je zjadly. Więc chyba raczej nie bedzie zupy :P

-- Wt sie 26, 2014 6:33 pm --

A gdyby bylo tak: 2 samice gupika 4 samce gupika dodac parke pretnikow wychodzilo by 6l na jedna rybke:P mogloby tak byc? :wink:

Hergar
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: wt lip 08, 2014 2:46 pm
Lokalizacja: Warszawa Mokotów
Płeć:

Prętnik karłowaty

#5

Post autor: Hergar »

Problem jest taki, że ryby labiryntowe z zasady nie potrzebują towarzystwa innych gatunków, więc określenie lubią inne ryby jest pomyłką mogą co najwyżej nie lubić innych. To po pierwsze:). Po drugie prętniki poza okresem tarła nie będą się interesować gupikami mogą oczywiście polować na narybek.
A po trzecie to tylko powiem, że dla osobiście wizerunkowo te dwa gatunki nie pasują.

Shrimper
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: sob sie 23, 2014 7:09 pm
Lokalizacja: Warszawa , Ursynów
Na imię mam: Filip
Płeć:

Prętnik karłowaty

#6

Post autor: Shrimper »

Prętniki nie przepadają za rybami "szybko pływającymi" i z intensywnym, różnorodnym ubarwieniem. A takimi są gupiki. Dlatego istnieje większe prawdopodobieństwo , że będą przejawiały do nich agresję. Mimo tego , że uchodzą za łagodne ryby.
Znasz teraz dwie strony medalu. Decyzja należy do Ciebie :)

Autor
paletka20
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 17, 2014 9:15 am
Lokalizacja: Warszawa modrego 53/6

Prętnik karłowaty

#7

Post autor: paletka20 »

No dobra, to jeśli nie prętniki to jakie ryby pasowały by mi do tego akwarium, chcialem jedne z większych tylko zeby nie były stadne
ODPOWIEDZ