Dwa bojowniki (wspaniałe) w 200L

Przedstawiciele: bojowniki, wielkopłetwy, gurami, prętniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Dwa bojowniki (wspaniałe) w 200L

#1

Post autor: bory »

Jedna z moich dwóch bojowniczek okazała się chyba być facetem. Wcześniej wyglądał jak samica gdy go kupowałem a dziś zauważyłem, że chyba to samiec. Znacząco wydłużyły się płetwy. Problem jest taki, że w mojej 200-tce jest już jeden samiec, nieco mniejszy, podobnie ubarwiony. Póki co nie zauważyłem starć, jeden czasem "stroszy" się do drugiego, ale tamten go olewa. Obserwować? Pozbyć się jednego? Na pewno przydałoby się zwiększyć ilość samic… do ilu? Opis i fotki baniaka w linku w stopce. Teraz jest już gęściej zarośnięty.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Dein

Dwa bojowniki w 200L

#2

Post autor: Dein »

Jeśli po płetwach tylko oceniasz, czy to samica czy samiec, to pewności nie ma.
Jeśli chcesz prowadzić ten eksperyment brutalny, nie dawaj samic. O samice idą najstraszniejsze pojedynki.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21836
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dwa bojowniki (wspaniałe) w 200L

#3

Post autor: Lech-u »

Obserwować
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Dwa bojowniki w 200L

#4

Post autor: asheka »

Obserwować.
U mnie taki eksperyment szybko musiałam zakończyć.
Litraż podobny, akwarium gęsto zarośnięte.
Po krótkich tańcach i stroszeniu bojki zaczęły walczyć.
Wyglądało to na tyle kiepsko, że wolałam nie ryzykować sprawdzania, co będzie dalej.
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Dwa bojowniki (wspaniałe) w 200L

#5

Post autor: bory »

Nie chcę eksperymentować, nie mam "takich" skłonności. Tylko teraz jest tylko jedna 100% samica, jeśli tamten to też samiec to czy nie będą się tłukły o tą jedną? Jakby było więcej samic to może nie?
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Dwa bojowniki (wspaniałe) w 200L

#6

Post autor: PawelWaw »

Ja mam w swojej 160 dwie sztuki i nie zaobserwowałem nic złego, bojki mają swoje rewiry i ich pilnują nie wpływając sobie w drogę.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Dwa bojowniki (wspaniałe) w 200L

#7

Post autor: Christo »

Jak się złapią to dla zasady, a nie dla jakiejś tam (phi) samicy. :]
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Dwa bojowniki (wspaniałe) w 200L

#8

Post autor: bory »

A moje się czasem mijają, jeden wtedy się stroszy, a drugi całkowicie go ignoruje. W sumie jestem trochę w szoku bo kupiłem je obie jako haremik dla mojego samca i obie były tego samego rozmiaru, były nawet mniejsze nieco od samca. Teraz, po mojej tygodniowej nieobecności, zauważyłem, że jedna z nich urosła znacząco i nawet przerosła samca, wydłużyły się płetwy i wywnioskowałem, że to drugi samiec. Wiem, że rybka nie urosła w ciągu tego tygodnia, ale wcześniej jakoś tego nie zauważyłem. Być może to przez podobne ubarwienie do samca i myślałem, że to on tak rośnie.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
ODPOWIEDZ