Bojownik spuchnięty

Przedstawiciele: bojowniki, wielkopłetwy, gurami, prętniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Bojownik spuchnięty

#1

Post autor: bory »

Hej. Już jakiś czas temu (ze dwa miesiące jak nie więcej) mój bojownik zaokrąglił się, ale nie było w tym nic strasznego - zachowywał się normalnie, zaczepiał samiczkę itp. Kilka dni temu przybrał w brzuszku jeszcze bardziej, zaczął się ukrywać i przesiadywać na dnie/mchu. Nie ma wytrzeszczu, nie ma odstających łusek. Możliwe, że się przeżarł? Z reguły ryb nie przekarmiam, wszystkie inne są normalnych gabarytów... może nażarł się krewetek? Właśnie go odłowiłem i dryfuje w siatce - myślę by zrobić tylko jemu kilka dni srogiej głodówki.

Karmienie obsady (kilkanaście molinezji, 3 gurami, glonojad, bojownik, krewetki) to co dwa dni 2 kostki rozwielitki (wcześniej rozmrożonej) na przemian z płatkami (niewiele). W niedzielę głodówka dla wszystkich.

Fotka:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Bojownik spuchnięty

#2

Post autor: ziabak »

Molinezje się czasem nie okocily? Mógł zjeść cały miot narybku...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

joanna50
Uzależniony
Posty: 691
Rejestracja: śr sty 21, 2015 8:35 pm
Lokalizacja: Warszawa -Grochów
Na imię mam: Joanna
Płeć:

Bojownik spuchnięty

#3

Post autor: joanna50 »

Nie znam się na rybkach ale ten wygląda ewidentnie jak bardzo najedzony. Myślę, że musisz zacząć od głodówki.
Monia pomysł ze zjedzeniem całego miotu molinezji jest rewelacyjny :)
Wiedźma Joanna :)
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Bojownik spuchnięty

#4

Post autor: bory »

ziabak - może coś w tym jest bo ostatnio widziałem tylko jedną miniaturową molinezję... może faktycznie się nimi obżarł :faint:
joanna50 pisze:Myślę, że musisz zacząć od głodówki
Dlatego siedzi w siatce w odosobnieniu. Innych ryb przez jednego obżartucha przecież głodzić nie będę :D
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Dein

Bojownik spuchnięty

#5

Post autor: Dein »

Wygląda na bardziej niż najedzonego.
Jeśli na taką liczbę ryb co drugi dzień przypadają dwie kostki dafni i oprócz tego płatki, jest permanentnie przekarmiany i w takim przypadku nawet dzień głodówki nie ochroni bojownika przed otłuszczeniem narządów wewnętrznych czy zapaleniem przewodu pokarmowego.
Pod tym względem bojowniki są bardzo wrażliwe.
W akwarium z innymi rybami ciężko bojownika upilnować, żeby coś złapał, ale się nie przeżerał. Niby molinezje są szybsze, ale to bojownik z obłędem w ślepiach dojada w krzakach i wszystko, co na ziemi.

Przy siedmiu bojownikach, 6 kiryskach i glonku wrzucam jednorazowo porcję z połowy kostki mrożonki, a i tak co sprytniejsze ryby są potem wyraźnie przejedzone. Zwłaszcza, że wpieprzają też rzeczy nie dla nich przeznaczone, z ogórkiem włącznie.
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Bojownik spuchnięty

#6

Post autor: bory »

Hmm.... to ciekawe co piszesz, ale jak molinezje z gurami się dorwą to niewiele zostaje i te nigdy nie były przeżarte. Moje ryby są już na prawdę duże więc nie sądzę by było to dla nich za dużo. Nigdy nie było takiego problemu. Podejrzewam, że faktycznie mógł zeżreć małe molinezje bo widywałem kotne, a z narybku raptem kilka sztuk ostatnio widziałem. No nic, będzie teraz siedział w siatce na diecie przez 5 dni.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Dein

Bojownik spuchnięty

#7

Post autor: Dein »

Yo. Tylko, że piszesz, że bojownik Ci się zaokrąglił. I to 2 miesiące temu.
Nieprzekarmiane samce bojowników nie są zaokrąglone miesiącami.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Bojownik spuchnięty

#8

Post autor: Władek Pompka »

Rób tak jak napisałeś, chociaż nie bardzo wierzę w sukces. :DD
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Bojownik spuchnięty

#9

Post autor: bory »

Yo. Tylko, że tak karmione są o wiele dłużej niż te 2 miesiące. Zaokrąglony był już dawno dawno, ale od tych kilku dni jest 2x taki mimo, że zmian w karmieniu nie było. No nic, posiedzi na diecie 5 dni i zobaczymy. Spróbuję ograniczyć na jakiś czas karmienie o połowę i zobaczę jaki będzie miało to skutek. Skłaniam się ku opcji, że karmienie + zeżarte moliezje/krewetki = przejedzenie.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Dein

Bojownik spuchnięty

#10

Post autor: Dein »

Więc powtórzę - to, że samiec bojownika jest non stop zaokrąglony od tygodni, nie jest pozytywnym zjawiskiem. Nawet jeśli teraz zrobił się z dnia na dzień dwa razy grubszy, nie zmienia to faktu, że nieprzekarmiany samiec nie powinien być zaokrąglony. Znaczy, że jest spasiony, a teraz dodatkowo albo się przeżarł albo się zatkał albo jelita odmawiają posłuszeństwa.

Powodzenia.
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Bojownik spuchnięty

#11

Post autor: bory »

Ależ ja nie kwestionuję tego, że się przeżarł. Szukam tylko przyczyny tego przeżarcia i to jedyne racjonalne wytłumaczenie jakie mi do głowy przychodzi.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Gaber

Bojownik spuchnięty

#12

Post autor: Gaber »

Bojek spuchnięty, bo podroby jemu wysiadają i kilkudniowa głodówka na nic się zda.
Bidul aż blady (pysk, brzuch) od złego samopoczucia podobnie jak u ludzi.
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Bojownik spuchnięty

#13

Post autor: bory »

Blady nie jest, tak wyszedł na zdjęciu tylko. Mam nadzieję, że dojdzie do siebie choć wszyscy prorokujecie, że nie :|
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Dein

Bojownik spuchnięty

#14

Post autor: Dein »

Ja tam nic nie prorokuję. Trzymam kciuki, żeby zrobił kupkę.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Bojownik spuchnięty

#15

Post autor: Władek Pompka »

Daj sygnał jak coś się zmieni. Oby na +
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Bojownik spuchnięty

#16

Post autor: bory »

Niestety ;(
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
ODPOWIEDZ