Terror przez dwie samice Gurami Marmurkowe

Przedstawiciele: bojowniki, wielkopłetwy, gurami, prętniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Andrzej7123
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: ndz lut 12, 2017 7:04 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Andrzej
Płeć:

Terror przez dwie samice Gurami Marmurkowe

#1

Post autor: Andrzej7123 »

Od kilku dni zauważyłem ze pozostałe gurami z mojej obsady zbiornika znajdują się w koncie akwa pod lustrem wody :faint:

Karol
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: czw maja 27, 2010 9:40 pm
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd
Płeć:

Terror przez dwie samice Gurami Marmurkowe

#2

Post autor: Karol »

Moim skromnym zdaniem 8 szt. Gurami w 112l to za dużo. Miałem kiedyś 2 szt i dosyć szybko wyniosłem je ze 112 l do dużo większego zbiornika bo żal było patrzeć na terror jaki urządziły pozostałym mieszkańcom. (skądinąd to bardzo ciekawe i fajne rybki ale chyba najlepiej gdyby w tym zbiorniku były same). Pozdrawiam :)
Karol W.
Awatar użytkownika

Autor
Andrzej7123
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: ndz lut 12, 2017 7:04 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Andrzej
Płeć:

Terror przez dwie samice Gurami Marmurkowe

#3

Post autor: Andrzej7123 »

ryby te posiadam ponad rok chyba oddam te marmurkowe na poczatek bo nie moge sobie pozwolic na wieksze akwa a ryby sa naprawde ciekawe
Dodano po przerwie do tego postu:
Dobra przeprowadziłem dzisiaj eksperyment przy okazji podmiany wody odłowiłem te dwie marmurkowe na kilka godzin z akwa ale nic sie nie zmieniło 4szt mozajkowych 1sameic 3panny nadal siedza w koncie akwa pod powierzchnia o co chodzi? moze cos sie kroi :oops:
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Terror przez dwie samice Gurami Marmurkowe

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Może jeszcze nie załapały, że usunąłeś terrorystki :wink:
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Autor
Andrzej7123
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: ndz lut 12, 2017 7:04 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Andrzej
Płeć:

Terror przez dwie samice Gurami Marmurkowe

#5

Post autor: Andrzej7123 »

Wpuściłem stwierdziłem ze podejrzane zamieszania to nie one :cool: czekam,kukam po małej rewolucji wymiany filtra zaszły zmiany przepływ nurtu :D

Dein

Terror przez dwie samice Gurami Marmurkowe

#6

Post autor: Dein »

Ja mam co prawda mozaikowe, nie marmurkowe, ale po półtora roku stwierdzam, że te ryby lubią sobie stać zrelaksowane w jednym miejscu, nie za bardzo na widoku i nic nikomu do tego. Mają ulubione miejscówki. Czasami sobie wypłyną na zwiedzanie. Hurtem przypływają na karmienie.
Nie miałem spokojniejszych ryb. A "terror" w ich wydaniu to jak bezlitosne okładanie kogoś gąbką dla bezpieczeństwa owiniętą w plusz. Takie spychanie i dotykanie pyskiem miejsca z którego wyrastają płetwy. No, napatrzyłem się na bojownicze akcje i gurami z tymi swoimi małymi ustami i popychaniem nie kojarzą mi się zupełnie z terrorem.

Nienaturalnie chowała się jedna. Kiedy miała jakieś problemy ze skórą. Była wbita w kąt akwarium w bardzo niewygodne miejsce i ciężko oddychała. Po lekkiej bladości było widać, że coś nie gra. Po kilku kąpielach w soli wylazła z tego kąta i przeniosła się do swojego miejsca urzędowania.

Co do Twojego przypadku - też uważam, że 8 sztuk na takiej powierzchni to przynajmniej o połowę za dużo. Chyba, ze to małe rybki.
Ponadto - może Twój zbiornik jest urządzony w ten sposób, że w wybranym miejscu czują się lepiej. Może układ roślin, może przepływ wody lub poziom oświetlenia o tym stanowi.
Awatar użytkownika

Autor
Andrzej7123
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: ndz lut 12, 2017 7:04 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Andrzej
Płeć:

Terror przez dwie samice Gurami Marmurkowe

#7

Post autor: Andrzej7123 »

Dwie marmurkowe dominują w zbiorniczku to panie pewnie je oddam ale będzie nudno kurcze myśle ze zdecyduje się pozostawić 4 szt Mozajkowych 1 pan 3 dziewczynki ale są jeszcze 2 dziewczynki złote też oddam chyba może komuś do haremu potrzeba są śliczne lalki :D ale szkoda mi sa juz ze mna 15 miesiecy :)
ODPOWIEDZ