REN

Przedstawiciele: bojowniki, wielkopłetwy, gurami, prętniki
ODPOWIEDZ

Autor
Wojtekxxx9

REN

#1

Post autor: Wojtekxxx9 »

Tak sobie pozwolę wstawić zdjęcia mojego bojownika. Szyba czasem brudna, WB nie zawsze idealny. Ale Ren i tak piękny
Obrazek
Jedyne chyba zdjęcie z w pełni rozłożonymi płetwami
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt maja 26, 2017 8:45 pm przez Wojtekxxx9, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

Marka
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: sob maja 28, 2016 2:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Marzena
Płeć:

REN

#2

Post autor: Marka »

Piękny :shock: I zdjęcia też niezłe :)
I mówisz, że Ren nie pozuje ? Aha ;]

Autor
Wojtekxxx9

REN

#3

Post autor: Wojtekxxx9 »

Piękny. Tylko jemu jeszcze płetwy urosły. A wredny jak ten kot. Je wszystko co się rusza. Aż się zastanawiam jak tęczanki sobie z nim w baniaku poradzą
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

REN

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Naprawdę ładny skubaniutki :)
Pozdrawiam Marcin

Autor
Wojtekxxx9

REN

#5

Post autor: Wojtekxxx9 »

Dziś u Rogatka trafił się piękny, czarny bojownik CT (lub strzępiasty). Nie oparłem się i z delikatnym niepokojem jak dogada się z Renem skusiłem się. Ułatwieniem było to,że w baniaku 180l nie było jeszcze Rena i nie zdążył zawładnąć zbiornikiem. Wpuściłem je razem. Najpierw w woreczkach się stroszyły ale tylko trochę. Wpuszczone....
Chwila niepewności. Młody po całym zaczął pływac, Ren spokojnie, dostojnie w jednym miejscu.
Młody podpływa, zaczyna się stroszyć. Ren się nastroszył. I po temacie.młody się zawinął i uciekł. Akurat nie pomyślałem o aparacie. Ale to była sekunda i hierarchia ustalona. Teraz Młody podpływa na tyle, na ile Ren pozwoli. A Ren bardziej stroszy się do odbicia w szybie niż do Młodego.
A on ma chyba ADHD. pływa z jednego końca do drugiego. I tak non stop. Aparat nie nadąża za nim ostrości łapać :-(

Marka, zdjęcia w odpowiedzi na pytanie
Obrazek

Zwiedzam:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Odpoczywam
Obrazek


A taki piękny jestem
Obrazek

Ato mój nowy kolega.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze nowi koledzy
Obrazek
Awatar użytkownika

Marka
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: sob maja 28, 2016 2:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Marzena
Płeć:

REN

#6

Post autor: Marka »

Dzięki Wojtekxxx9
Wow rewelacyjny ten nowy, nie dziwie się, że od razu kupiony. Razem pięknie się prezentują
I proporczyki mmm

Może jednak nie wybierać się na oglądanie ? Wrócę chora
Ostatnio zmieniony sob maja 27, 2017 10:10 pm przez Marka, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Wojtekxxx9

REN

#7

Post autor: Wojtekxxx9 »

One mi się ustawiły do tego zdjęcia :viva:
Próbowałem jeszcze tęcznankom i Gertrudom zrobić. Nie ma szans. Obiektyw nie nadąża ostrości łapać. Chyba macro trzeba kupić. Teraz Renowi łatwiej zdjęcia robić. Bo Młody to ma motorek w d....
Zobaczymy z czasem czy się równowaga utrzyma.


Wrócisz chora Obrazek
To akurat pewne. Ale polecam iść
Ostatnio zmieniony sob maja 27, 2017 10:16 pm przez Wojtekxxx9, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kiara
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 18, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Beata
Płeć:

REN

#8

Post autor: Kiara »

Witaj,
Piękne bojowniki, te strzępiaste bardzo mi się podobają... Planujesz dokupić jakieś panie? (Choć nie wiem czy to by nie zaostrzyło sytuacji pomiędzy chłopakami...).
Pozdrawiam :)

Autor
Wojtekxxx9

REN

#9

Post autor: Wojtekxxx9 »

Nie planuje. Ale czarnego też nie planowałem :-)
Zastanawiam się tylko czy rozwinie płetwy tak samo jak czerwony.
Sytuacji między samcami nie powinno zaostrzyć bo te ryby poza tarłem nie lubią się. Zresztą samice są często dużo bardziej agresywne. Tak szczerze mówiąc, to koleżanka ma hodowle przypadkiem. Bardzo ładne, młodziutkie samiczki ma.



Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Kiara
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 18, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Beata
Płeć:

REN

#10

Post autor: Kiara »

Czarny wygląda na młodziutkiego rybka, więc może płetwy mu urosną (chociaż i tak jest piękny). Ja co prawda tych odmian nie rozróżniam, ale Twój Ren oprócz tego że strzępiasty, wydaje mi się przypominać odmiany wielkopłetwe (że tak ujmę): Super Delta czy Half Moon... Aczkolwiek to tylko moje amatorskie obserwacje, sama jestem ciekawa, czy Czarnemu płetwy urosną do długości takiej jak ma Ren (patrząc na zdjęcia innych bojowników strzępiastych nie wszystkie miały tak długie płetwy- a raczej mało który).

Autor
Wojtekxxx9

REN

#11

Post autor: Wojtekxxx9 »

Dziś się dowiedziałem jak z nimi jest. Jest CT i CT Half Moon. Ale nie rozróżniam ich bo to konkursowe odmienianie.
Czytałem, że na długość płetw na wpływ towarzystwo. Ren był sam w baniaku pół roku. Może to jest powod

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

raperek Grodzisk
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: śr maja 24, 2017 12:50 pm
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Na imię mam: Michał
Płeć:

REN

#12

Post autor: raperek Grodzisk »

Piękne ryby :)

sorry za małe Ot : przez jaką przeglądarkę dodajesz Fotki ?

Autor
Wojtekxxx9

REN

#13

Post autor: Wojtekxxx9 »

Dziękuję :-)
Firefox. Ale nie korzystam z tinypic bo dużo się nie wgrywa. Wgrajo i fotosik chyba

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Marka
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: sob maja 28, 2016 2:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Marzena
Płeć:

REN

#14

Post autor: Marka »

I jak sytuacja się rozwija pomiędzy Panami ?

Autor
Wojtekxxx9

REN

#15

Post autor: Wojtekxxx9 »

Bez problemu. W pierwszym momencie Młody sprawdzał ale uznał że nie będzie dominował więc schodzi z drogi Renowi. A przy tym Ren nie jest agresywny i jak się spotkają czasami to tylko się stroszy i wystarcza.
Okazało się, że kilku znajomych tak trzyma i nie ma problemów. Tylko właśnie większe akwaria.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Marka
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: sob maja 28, 2016 2:31 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Marzena
Płeć:

REN

#16

Post autor: Marka »

To super Lubię jak stereotypy są obalane
U mnie samiec z jedną samicą też się dogadali i jest ok

Autor
Wojtekxxx9

REN

#17

Post autor: Wojtekxxx9 »

To nie znaczy że u Ciebie czy unie taka sytuacja będzie trwała. Bojowniki mają charaktery i w pewnym momencie może się zdarzyć, że przestaną się tolerować. I to tyczy się tak samo mnie jak i Ciebie. Chociaż zastanawiam się nad baniakiem 60x40x30 specjalnie z biotopem dla bojownika.
Jest mnóstwo roślin ktore można wykorzystać zarówno do HT jak i LT. WDA właśnie mnie natchnęły na połączenie zbiornika biotopowego z ozdobnym i mam wizję :-)
Choć pewnie po wakacjach

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ