Double Tail

Przedstawiciele: bojowniki, wielkopłetwy, gurami, prętniki
ODPOWIEDZ

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Double Tail

#1

Post autor: Majszczur »

Znalazłam dzisiaj pięknego (w moim - niedoświadczonym w tym temacie - mniemaniu :wink: ) bojownika typu Double Tail, ten z podwójnym ogonem.
Rybek był białobłękitny z perłowym połyskiem. Cud.
Już chciałam go kupić na początek przygody z bojkami, ale zmartwiło mnie że nie ma całkiem prostego kręgosłupa i się wycofałam. A teraz mi żal i mam pytanie: czy to normalne u tej odmiany czy to była ewidentna wada konstrukcyjna rybci :?:

edit: cały czas o nim myślę i myślę... pasuje do niego imię Sebastian... :x :oops:
Ostatnio zmieniony czw kwie 08, 2010 8:33 pm przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Double Tail

#2

Post autor: JPK »

Ryba musi mieć prosty kręgosłup.
Wszelkie wady wykluczają ją z reprodukcji i ogólnie zmniejszają komfort życia ryby.
Ja bym nie brał ...
Dziwne, że coś takiego jest dostępnego w sklepie, zazwyczaj na "fermach" (bo bojowniki produkowane - dosłownie, produkowane na potrzeby sklepowe pochodzą a azjatyckich ferm, gdzie rozmnaża się je dosłownie na miliony, z czego ok. 70% zdycha podczas transportu (ryby układa się warstwami jedne na drugich w minimalnej ilości wody), ale i tak się to opłaca.
Koszt jednej ryby w "fermie" to ułamek grosza, one same tak się rozmnażają i żywią.
No a w sklepie - 6-10zł....) bojowniki z jakimikolwiek wadami są eliminowane.
450l + 112l :)

Autor
Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Double Tail

#3

Post autor: Majszczur »

Misquamacus pisze:Ryba musi mieć prosty kręgosłup
czyli takie zwichrowanie w okolicy nasady ogona nie ma nic wspólnego z tą rozdwojoną płetwą ogonową ?

Ja bym nie brał ...
nawet w charakterze adopcji serca...
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
ODPOWIEDZ