Pseudotropheus Metriaclima Blue Cobalt - jak wyłowić?

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ

Autor
Grosheck
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: pn gru 19, 2011 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Pseudotropheus Metriaclima Blue Cobalt - jak wyłowić?

#1

Post autor: Grosheck »

Witam,

Zdecydowalem sie jakis czas temu na malawi. Teraz przychodzi mi ogladac czasami kilkutygodniową agonię ryb wielkości dłoni...
Akwarium ma za duzo samcow, klasyka, dokupowalem dwa razy, mialy byc tylko samice, do tego co jakis czas uchowa sie 1-2 młode... wyrastaja glownie samce, wiec okazji do walk nie brakuje...

ma ktos sprawdzona metode jak odlawiac pyszczaki?
Gdy tylko podniose pokrywe wszystkie chowaja sie miedzy anubiasy i skały.

Kiedyś oddałem 5 samcow, ale kosztowało mnie to wyjęcie koło 100kg skały i wszystkich anubiasow, w sumie ze 3h...

ale temat powrocil... nie moge za kazdym razem wyjmowac wszystkiego i zostawiac tylko piasek...

trik na karmienie nie działa...

kolejną rzeczą jest czy znajdę amatorów na okaleczonych samców z tego gatunku...
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pseudotropheus Metriaclima Blue Cobalt - jak wyłowić?

#2

Post autor: ESSPRESSO_SS »

nie wiem jak duży masz baniak ale możesz spróbować zaganiać ręcznie do siatki, albo spróbuj przyzwyczaj ryby do siebie, Ja dość często podaje pokarm w tabletkach przyklejany na szybę, ryby na mnie nie reagują (nie uciekają ), mogę je spokojnie dotknąć

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Re: Pseudotropheus Metriaclima Blue Cobalt - jak wyłowić?

#3

Post autor: don_Vall »

może łap po zgaszeniu światła.
Ja nie mogłem złapać (co prawda Danio) w świetle. Z latarką poszło bez problemu
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

Akwariusz
Zapaleniec
Posty: 253
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 1:11 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pseudotropheus Metriaclima Blue Cobalt - jak wyłowić?

#4

Post autor: Akwariusz »

młode można wyłapywać robiąc sak z plastikowej butelki, z przynętą w środku, opisywany wielokrotnie (ale jak trzeba - mogę przypomnieć).
jakby tak dla nich ustawić zbiornik do podchowu tak ze 60L - to na dłuższą metę problem się rozwiąże. młode, zdrowe ryby można albo zachować dla siebie albo bez problemów wydać/sprzedać.

Autor
Grosheck
Uczestnik
Posty: 22
Rejestracja: pn gru 19, 2011 11:04 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pseudotropheus Metriaclima Blue Cobalt - jak wyłowić?

#5

Post autor: Grosheck »

Złapanie malutkiej rybki w 450 litrowym akwarium wypełnionym skałą i roślinami jest niewykonalne.
Złapanie ryby wielkości dłoni jest poki co nie wykonane, ale pewnie mozliwe...

otwarcie pokrywy i wlozenie dloni skutkuje tym, ze wszystkie sie chowaja...

Gdy zaczynam wyjmowac rosliny z jednej strony akwa po prostu zapominaja o walkach i upychaja sie na mniejszej przestrzeni po drugiej stronie...

naganianie czyms do wiekszego chwytaka takiego ze 25cm x 15cm tez nie daje rezultatow, bo omijaja chwytak...
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Pseudotropheus Metriaclima Blue Cobalt - jak wyłowić?

#6

Post autor: ESSPRESSO_SS »

a może jakiś ciemny nieprzezroczysty pojemnik z otworkami jak w sicie, zostawić na trochę niech się przyzwyczają jak będą się chować, to część również w nim się schowa a ty go wyciągniesz, spróbować nie zaszkodzi
ODPOWIEDZ