Poszukiwany pomysł na resztę obsady Malawi

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Poszukiwany pomysł na resztę obsady Malawi

#1

Post autor: Coatl1987 »

Witam wszystkich.

Dawno się nie odzywałem ale następowały u mnie drastyczne zmiany w akwarium (którym pochwalę się już niebawem) i w związku z nimi z roślinniaka przemianowałem się na Malawi... Wszelkie moje pomysły starałem się konsultować na forum klubu malawi ale TU jest mi na razie najlepiej :D

Konsultacje o których wspominałem wyżej obejmowały różne aspekty zakładania akwarium (również niebawem się pochwalę min. tłem DIY) w tym także obsadę. W drodze dyskusji nabyłem już pyszczaki Melanochromis Maingano (młode i stosunkowo małe i płochliwe) ale zaciąłem się przy tym temacie bo początkowo miałem mieć do tego Pyszczaki Yellow i Rdzawe ale... Yellow na razie mi przeszły a Rdzawe mają bure samice i w związku z tym potrzebuję pomysłu na resztę obsady. Myślę na razie o Ps. Saulosi Coral Red gdyż pomimo że samiec jest niebieski (dosyć podobny do Maingano nie licząc pasków w drugą stronę) to samica (wg. Google) ma kolor pomarańczowy w przeciwieństwie do zwykłego Ps. Saulosi.

W związku z całym moim elaboratem zwracam się do was koledzy i koleżanki z prośbą o propozycje co jeszcze można dosztukować do dotychczas posiadanych Maingano? Najlepiej coś czerwonego ale rozważę każdą propozycję z tym że... Szukam gatunku w którym samiec i samica są ubarwione jednakowo lub w sposób zbliżony albo w którym nie tylko samiec jest ozdobnie ubarwiony... Większość gatunków ma piękne samce a samice nijakie... Ps. Saulosi ma przynajmniej jednokolorowe, jaskrawe żółte lub pomarańczowe w przypadku odmiany Koral.

Z góry dzięki za propozycje.
Awatar użytkownika

piotrek78
Zapaleniec
Posty: 343
Rejestracja: wt cze 19, 2012 12:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Poszukiwany pomysł na resztę obsady Malawi

#2

Post autor: piotrek78 »

Cześć,
Ja tam się nie znam na malawi to się wypowiem ;) Otóż można kupić endemiczne sumiki z tych jezior, poszukaj.
Follow the rabbit
Posolone ;)

Shaper
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pt lis 16, 2012 3:46 pm
Lokalizacja:

Re: Poszukiwany pomysł na resztę obsady Malawi

#3

Post autor: Shaper »

Napisz coś więcej o akwarium. Jaki litraż, jaka długość?
W malawi dość istotne jest dobranie ryb pod kątem diety - nie mieszamy roślino i mięsożerców.

Klub malawi to naprawdę świetne źródło informacji - mają też propozycje obsad.

Jeżeli ma być pomarańczowo, to rzeczywiście haremik saulosi albo red red może być dobrym dodatkiem. Na dwa gatunki powiedziałbym tak z 200 litrów minimum
ODPOWIEDZ