Narybek kakadu - kilka pytań....

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary

Autor
jerrymagu

Re: Narybek kakadu - kilka pytań....

#31

Post autor: jerrymagu »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Misquamacus pisze:
Ty tym oczlikiem karmisz ile czasu ? I samym oczlikiem, czy z dodatkiem innych mrożonek ?
Oczlik zapewnia wszystkie wymagania żywieniowe ? Mam wątpliwości czy jednostajna dieta jest dobra, ale z narybkiem pielęgniczek
Narybku nie odławiam i daję pokarm razem z pokarmem dla innych rybek.
Ja stosuję miksy mrożonek (na przemian) Oczlik +Solowiec +Szklarka +Rozwielitka +Ochotka (ta rzadziej).
Dodaje zawsze fishtamin bo to pokarm mrożony i zubożony o witaminy (względem pokarmu żywego).

Nie liczę jak długo bo Oczlik to nie jedyny pokarm który wrzucam do akwarium.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest urozmaicenie diety podając świeżo wyklutą artemię, nicienie, lub żywy oczlik( ale ten jest niebezpieczny dla większego narybku bo może pogryźć i narybek zacznie padać - zdarzają się dość agresywne gatunki Oczlika).
Suchu pokarm niechętnie jedzą moje ryby, pewnie dlatego że w środowisku którym żyją takowego nie ma. Tylko żywiec lub mrożonki, być może dlatego bo jak napisał Rafkasopel - ryby z odłowu (a tylko takowe mam) mają inne zachowania względem tych hodowlanych od pokoleń

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Narybek kakadu - kilka pytań....

#32

Post autor: JPK »

A w jakim wieku narybek jest w stanie zjeść żywą artemię ?
Artemię hoduję dość często, bo jest chętnie zjadana przez wszystkie ryby (także dorosłe), dlatego też może często gościć na "stole" ew. narybku :smile:
450l + 112l :)

Autor
jerrymagu

Re: Narybek kakadu - kilka pytań....

#33

Post autor: jerrymagu »

rafkasopel pisze: Na ogólnoświatowych forach apistomaniaków za F0 by cię zakrzyczeli bo ich zdaniem zero oznacza nic.
WF - wild form
każdy narybek dzikiej formy to F1 - forma pierwsza.
narybek z F1 to forma druga F2 i tak dalej.
hehe, dzięki Rafka za info o tym forum. Czytałem ten wątek na forum.apistogramma.com i dlatego też w swoich dotychczasowych wątkach używam wyrażenia WF pomijając staro utarte i błędne wyrażenie F0

[ Dodano: Czw Cze 24, 2010 3:53 pm ]
Misquamacus pisze:A w jakim wieku narybek jest w stanie zjeść żywą artemię ?
Artemię hoduję dość często, bo jest chętnie zjadana przez wszystkie ryby (także dorosłe), dlatego też może często gościć na "stole" ew. narybku :smile:
Pisząc na podstawie swojego doświadczenia podaję przez kilka dni jakiś pył a potem walę mocno z rury.
Choć Shushupi od pierwszego dnia po zniknięciu woreczków jadła świeżo wyklutą artemię.
W przypadku Panduro Oczlik zacząłem podawać 7 dni po wypłynięciu i 'szamają' aż miło do tej pory :mrgreen:

Autor
ppaula2

Re: Narybek kakadu - kilka pytań....

#34

Post autor: ppaula2 »

Dziś maluchy dostały oczlik :) Też wsuwały aż miło. A matka myślałam, że zwariuje tak jej smakowało :)
Chciałam też powiedzieć, że powoli pokazują swoje charakterki bo przepychają się między sobą. Raz widziałam jak matka chciała jednego w pysk złapać. Ten uciekł, odwrócił się i dawaj jej strzała :) Wkurzył się na nią.... :-P

Ps. Oczywiście Fischtaminu nie dostałam...
Ostatnio zmieniony pt cze 25, 2010 3:44 pm przez ppaula2, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ