Apistogramma "L" - TRAGEDIA

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ

Autor
rafkasopel

Apistogramma "L" - TRAGEDIA

#1

Post autor: rafkasopel »

Zostałem ostatnio szczęśliwym posiadaczem apisto.
Ryby nabyłem w jednym z ponoć GURUJĄCYCH sklepów w tym mieście.
Zobaczyłem je w jednym ze zbiorników załamka w jakim były stanie i z jakimi innymi rybami były trzymane tym bardziej że liczebność obu gatunków jakieś 5 do 80 szt. (tłuczone były non stop).

Zapytałem więc jaka jest cena tych ryb (oczywiście głośno i wyraźnie przy innych klientach) bo bardzo mi się podobają ryby złamane w pół ,które prawdopodobnie jutro trafią do kibla / śmietnika ponieważ nikt nie zamierza nic zrobić w kierunku ratowanie / leczenie.

Jeszcze nigdy takich nie miałem.

Negocjacje były dość burzliwe (przy klientach) na boku stanęło na moim odkupiłem za 1/4 ceny (z jak największą chęcią ratowania ryb).

Na chwile obecną wydaje mi się że przeżyją brzuchy wracają pomału do właściwych rozmiarów ( NIE PRZESADZĘ JAK POWIEM ŻE WSZYSTKIE BYŁY W KSZTAŁCIE LITERY "L" TAKIE MIAŁY BRZUSZKI ) z postrzępionymi płetwami oraz wybarwieniem będzie trochę trudniej ale mam nadzieję że najgorsze już za mną ( w sensie za NIMI ).

Zdjęcia po 3 dniach brzuchy jeszcze nie są GIT ale ryby już nie są w kształcie"L"
Obrazek
Obrazek
Obrazek

postaram się w miarę na bieżąco aktualizować fotki rybek mam nadzieję że w coraz lepszej kondycji.

Pozdrawiam.
Rafał.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Apistogramma "L" - TRAGEDIA

#2

Post autor: froster »

rafkasopel pisze:Ryby nabyłem w jednym z ponoć GURUJĄCYCH sklepów w tym mieście.
Zdradź tajemnicę w którym bom ciekaw ( i nie tylko ja zapewne)

Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Apistogramma "L" - TRAGEDIA

#3

Post autor: Jola75 »

Ja też szczerze mówiąc,

Autor
rafkasopel

Re: Apistogramma "L" - TRAGEDIA

#4

Post autor: rafkasopel »

Witam, po dwóch tygodniach Trifki mają się super:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Samice nawet delikatnie pożółkły ( co ciekawe ryby się sparowały i strasznie walczą o terytorium dlatego czas rozdzielić obie pary ) z obecnego zachowania wygląda na to że na tarło nie trzeba będzie długo czekać.
Obrazek
Obrazek
Generalnie leczenie uważam za zakończone , pozostaje jeszcze kwestia wybarwienia do końca ale to już nie problem.

Jeżeli ktoś jest chętny jedną parę mogę odsprzedać. ( info na PW )

Pozdrawiam.
Rafał.
Ostatnio zmieniony śr lip 07, 2010 1:30 pm przez rafkasopel, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ