Identyfikacja pielęgniczek

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Identyfikacja pielęgniczek

#1

Post autor: Jola75 »

froster pisze:Jolka a ja też Cię dziś widziałem hehehe
Trzeba bylo na apisto patrzeć umęczone lotem a nie na mnie :D hehe mam nadzieje ze po kwarantannie ryby zrobią furorę :D i tak wogole to juz mogłeś się w końcu przedstawić :D rybę liścia widziałeś?
Ostatnio zmieniony czw wrz 30, 2010 8:07 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 2 razy.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#2

Post autor: froster »

liścia nie widziałem , ale apisto owszem :P pare trumien było :razz:

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#3

Post autor: Jola75 »

froster pisze:liścia nie widziałem , ale apisto owszem :P pare trumien było :razz:
Powiem ci że sama jestem w szoku, nie spodziewałam się że ryby w takim stanie przylatują, z tego co chłopaki mówili to że to dobra dostawa, że często apisto całe wylatuje albo zostają sztuki, no nic karmie je kilka razy dziennie co padnie to niestety padnie, mam przynajmniej nadzieje że te mocniejsze dają radę :(

Obejżyj sobie liścia albo się przedstaw jak przyjdziesz to ci pokarzę :D

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#4

Post autor: froster »

dobrze ,ż nie chcesz mi dać z liścia ;) bo wykrakałem ,że na "kasie" siedzisz haha

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#5

Post autor: Jola75 »

froster pisze:dobrze ,ż nie chcesz mi dać z liścia ;) bo wykrakałem ,że na "kasie" siedzisz haha
hehe no teraz tak :D
Chociaż nie do końca o kasę tu chodzi, hehheheh wiesz jakie to uczucie robić to co się kocha ? :D lepsze niż kasa nieważne jak duża :D
Teraz już wiem dlaczego się ukkrywałeś hheheheh :D boisz się że w liścia dostaniesz :D
Wpadnij kiedyś pomożesz mi tą huallagę zidentyfikować mam już typowanie między innymi na apistogramma bitaeniata ale mogę się mylić, nawet jedna osoba wstępnie potwierdziła moje przypuszczenia, ale zobaczymy jak dojdą do siebie
Ostatnio zmieniony pt wrz 10, 2010 11:05 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 3 razy.

froster
Uzależniony
Posty: 684
Rejestracja: pt lut 05, 2010 11:24 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#6

Post autor: froster »

Jola75 pisze:Wpadnij kiedyś pomożesz mi tą huallagę zidentyfikować mam już typowanie między innymi na apistogramma bitaeniata ale mogę się mylić, nawet jedna osoba wstępnie potwierdziła moje przypuszczenia, ale zobaczymy jak dojdą do siebie
moja wiedza na temat Apisto jest mierna niestety , wiec nie pomoge w tej sprawie

MasterPain
Gość
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 12:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#7

Post autor: MasterPain »

Jola75 pisze: pomożesz mi tą huallagę zidentyfikować mam już typowanie między innymi na apistogramma bitaeniata
czy rybki już zidentyfikowane ?
to na prawdę jest Ap.Bitaeniata sp.huallaga ?

MasterPain
Gość
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 12:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#8

Post autor: MasterPain »

Bardzo szkoda myślałem że to będzie bitaeniata jakaś ładna ( to w ogóle moja ulubiona rybka ) dopiero zaczynam hobby z pielęgniczkami mam świeży baniak nie całe 2 miesiące.Bardzo podobają mi się pielęgniczki , myślałem że nabędę moje ulubione no ale trudno.

Często macie dostawy takich rybek ? (nie wiem czy sobie szukać czy może jeszcze po czekać )

dzięki.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#9

Post autor: Jola75 »

MasterPain pisze:Bardzo szkoda myślałem że to będzie bitaeniata jakaś ładna ( to w ogóle moja ulubiona rybka ) dopiero zaczynam hobby z pielęgniczkami mam świeży baniak nie całe 2 miesiące.Bardzo podobają mi się pielęgniczki , myślałem że nabędę moje ulubione no ale trudno.

Często macie dostawy takich rybek ? (nie wiem czy sobie szukać czy może jeszcze po czekać )

dzięki.
Rafka :D niech ci będzie :D

jerrymagu

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#10

Post autor: jerrymagu »

Jola75 pisze:
MasterPain pisze:Bardzo szkoda myślałem że to będzie bitaeniata jakaś ładna ( to w ogóle moja ulubiona rybka ) dopiero zaczynam hobby z pielęgniczkami mam świeży baniak nie całe 2 miesiące.Bardzo podobają mi się pielęgniczki , myślałem że nabędę moje ulubione no ale trudno.

Często macie dostawy takich rybek ? (nie wiem czy sobie szukać czy może jeszcze po czekać )

dzięki.
Rafka :D niech ci będzie :D
no to jak chyba nie rozumiem Jola :?: :?: :?:

Zgubiłem kontekst po Twoim zdaniu
...Rafka niech ci będzie :?: :!:

[ Dodano: Pon Wrz 13, 2010 6:06 pm ]
.... a jak tam A190 - możesz napisać jakiej wielkości są, jakie mają ubarwienie, oraz z jakiego 'dorzecza' były wyławiane
Czy istnieje możliwość zrobienia przez Ciebie zdjęć

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#11

Post autor: Jola75 »

Jerry uwierz mi że wiem co piszę :D odnośnie rafki :D
Co do A190 są w lepszym stanie niż inne, różnej wielkość powoli się wybarwiają, zdjęcia ci zrobię jutro, niektóre samce całkiem spore,
Ostatnio zmieniony pn wrz 13, 2010 6:44 pm przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

jerrymagu

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#12

Post autor: jerrymagu »

..... że niby rafka kryje się pod jakimś nickiem na forum. Coś mi się wydaje że to szaleńcze podejrzenie

MasterPain
Gość
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 12:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#13

Post autor: MasterPain »

Jola75 pisze: Jerry uwierz mi że wiem co piszę odnośnie rafki
ta tak jak z huallagą żebym Ci w sobotę nie powiedział dalej obstawiała byś Bitaeniate
wymyśl coś dobrego byłem z bridżet jak pamiętasz a po wyjściu poinformowałaem 5 osób z forum co to za ryba .
A tu dziś nagle ... taka miła niespodzianka .

Nawiązując do Hongsloi sp.macmasteri sama mówiłaś do siebie zaglądając do akwa jak tam maluchy HONGSLOI ? ( znów moja racja )

Na powrocie byliśmy w Discusie u was byliśmy SAMI ok 2 godz. ( a w tym w/g Ciebie dość przeciętnym sklepie ) nie dało się pogadać ze sprzedawcami i jeszcze dostałem podziękówke za poprzednie określenie ( razem z kocurem71) apisto które zostało źle opisane czyli można pogadać.
A nie pluć na plecy i obrażać ( to chyba pierwsza wasza dostawa WF bo nawet nie kumacie jak się uczy ryby jeść przy dzikusach to częsty problem) ale tak jak mi powiedziałaś pływają w jedzeniu żeby tylko zaczęły jeść / szklarki 5 x więcej niż ryb na pierwszy rzut oka myślałem że walicie ze mną w balona ap.sp.szklarka ???
Ale dało się też wypatrzeć pielęgniczki.
A tak mnie przestrzegaliście z Panem Bartkiem że to nie dla mnie temat bo to dla typowych zapaleńców ....

PAAAAAAAAA.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#14

Post autor: Jola75 »

Już napisałam nie wiem kto cię tak potraktował kiedyś, co do honsloi miłęś rację ja też wiedziałam że honsloi, to że w sobote powiedziałeś że to kakadu a i owszem i czy poleciałam odrazu to napisałąm na forum ? NIEEEE czekałam na kogoś komu mogę zaufać kto wziął ze mną książkę i pokazał co i jak (kolega z apisto) i dopiero wtedy napisałam że to kakadu, natomiast ty grałeś swoją grę, robiłeś głupka ze mnie, swoimi niby podchwytliwymi pytaniami, no i z innych forumowiczów bo chyba nawet Jerry nie wiedział kim jest master (pewnie Kocur tak, ponieważ to wasza prywatna wendetta już, z tego co widzę). Co do dostaw apisto , to nie jest ich pierwsza dostawa. Więcej się tłumaczyć nie będe, szkoda tylko że to ty jesteś zapatrzony już sama nie wiem w co mogę się tylko domyślać, tak jak się domyśliłam kto się kryje pod tym nickiem. Pozdrawiam

[ Dodano: Wto Wrz 14, 2010 7:49 am ]
Dodam tylko na koniec, że jakbyś miał jaja powiedział byś i tam i tu kim jesteś a nie robił szopek. Szkoda tylkobo miły z ciebie gość a wiedzę masz ogromną i nigdy tego nie negowałam. Pozdrawiam

mpaw
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: pn cze 28, 2010 4:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#15

Post autor: mpaw »

Jola75 pisze: Dziś po małej lekturze i konsultacji z moim kolegą apistomaniakiem stawiałabym jednak na dzikie kakadu (zresztą ryba zapowiada się rewelacyjnie)
Jeśli są z Rio Huallaga to stawiałbym na
Apistogramma sp. "Black-chin/Schwarzkinn" A199 :), porównaj ze zdjęciami w necie.
Apistogramma WF:
allpahuayo, baenschi, diplotaenia, , elizabethae, erythrura, panduro, cf. personata, sp. Tefe, sp. Miua, sp. D12
Inne:
Dicrossus maculatus, Hypancistrus zebra, Tucanoichthys tucano, Nannostomus anduzei

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#16

Post autor: Jola75 »

mpaw pisze:
Jola75 pisze: Dziś po małej lekturze i konsultacji z moim kolegą apistomaniakiem stawiałabym jednak na dzikie kakadu (zresztą ryba zapowiada się rewelacyjnie)
Jeśli są z Rio Huallaga to stawiałbym na
Apistogramma sp. "Black-chin/Schwarzkinn" A199 :), porównaj ze zdjęciami w necie.
Thx mpaw za wskazówki :) oid rana mam młyn ale popołudniu dam ci znać.

jerrymagu

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#17

Post autor: jerrymagu »

Jola75 pisze:......
Apistoramma sp.viejeta (piękne okazy, bardzo ładnie wybarwione) 16,00 zł
..........
pragnę sprostować bo pewnie chodzi o:
Apistogramma viejita
i
Nannacara anomala :cool:
Ostatnio zmieniony pn wrz 20, 2010 4:00 pm przez jerrymagu, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#18

Post autor: Jola75 »

jerrymagu pisze:
Jola75 pisze:......
Apistoramma sp.viejeta (piękne okazy, bardzo ładnie wybarwione) 16,00 zł
..........
pragnę sprostować bo pewnie chodzi o:
Apistogramma viejita
i
Nannacara anomala :cool:
Dzięki Jerry :D Jednym słowem moja oferta jest do bani :D przepisałam z błędem :D

bridżet

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#19

Post autor: bridżet »

Czy dostawa pielęgniczek jest już po kwarantannie ?
Jak tak to w jakiej cenie jest Ap.Norberti ?

Dzięki.
Ewa.

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#20

Post autor: Jola75 »

bridżet pisze:Czy dostawa pielęgniczek jest już po kwarantannie ?
Jak tak to w jakiej cenie jest Ap.Norberti ?

Dzięki.
Ewa.
Rybcie są u nas już ponad 20dni,od poniedziałku miałam je wystawiać,kondycja jak na chwilę obecną bardzo dobra, świetnie jedzą zarówno żywy jak i mrożonki, powoli zaczynam im serwować częściowo suchy (dobrej jakości), żeby jadły wszystko, część nawet się ładnie wybarwiła, są po kilku podmianach wody i od wielu dni nic złego się z nimi nie dzieje, obecne parametry wody to kran pół na pół z ro czyli kh 5, cena za szt 28 zł
A to kakadu wręcz rewelacyjne.

A rami blue elektric podobierały się w pary i na potęgę składają mi ikrę w zbiorniku zbiorowym :D szok Dodam że zostało już tylko niecałe 20szt a ryby w kondycji rewelacyjnej.
Ostatnio zmieniony sob wrz 25, 2010 7:26 am przez Jola75, łącznie zmieniany 4 razy.

bridżet

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#21

Post autor: bridżet »

Dzięki.
Jola75 pisze: A to kakadu wręcz rewelacyjne.
zostało coś ? po ile cenicie ?

Ewa.

bridżet

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#22

Post autor: bridżet »

Jola75 pisze: No i kolejna rozkminka być może Norberty nie jest Norberty,
Ja pamiętam że Rafał pytał czy nie sprzedacie Mu tych ryb mimo że są na kwarantannie ponieważ miał już nie raz Norberti a te wyglądają jak wielkie Nijseni.

Ewa.
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#23

Post autor: Tomacha »

Ewa. Bo to nie sa Norberti ale Norberty - i to w dodatku I ( a moze II, juz nie pamietam jaka cyferka rzymska przy tym stala). Stad ta roznica :) Tez mialem jak wiesz Norberti, ale Norberty I to jeszcze nie...
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#24

Post autor: Jola75 »

Więc jednak nie pomyliłam nazwy, nazwa własna to dokładnie Norberty I, już się w tym wszystkim zgubiłam.
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 11:01 am przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#25

Post autor: Tomacha »

Wybacz Jola- ale troche sobie zartujemy...Ja na przyklad nie slyszalem o rybach norberty - sa tylko norberti...I to jest prawidlowa nazwa. Nie zauwazylas, ze to z przymruzeniem oka bylo pisane...? :)Pomijam juz kwestie, ze to co tam na zdjeciu jest to na norberti nie wyglada...
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 11:21 am przez Tomacha, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
Jola75
Maniak
Posty: 777
Rejestracja: śr kwie 07, 2010 8:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#26

Post autor: Jola75 »

To wyjaśnijcie mi dlaczego na wielu stronach jest podana nazwa Norbety I (czyli nazwa handlowa) , wszyscy sobie gafy walą no tak a ja właśnie siedzę i w tym dłubię, i wielcy specjaliściz forum fawa a jaja sobie robią :(
Ostatnio zmieniony śr wrz 29, 2010 11:40 am przez Jola75, łącznie zmieniany 1 raz.

bridżet

Re: Identyfikacja pielęgniczek

#27

Post autor: bridżet »

Szkoda że przed wystawieniem dokładnie nie sprawdziłaś pamiętam jak dzwoniłaś do Rafała w sprawie tej dostawy na co On Ci odpowiedział żebyś nie słuchała i nie kopiowała pierwszych lepszych wypowiedzi czy opisów z faktur tylko skoro to faktycznie Twoja pasja sama musisz do tego dojść co jest co.

Uwe Romer - Mergus vol.1
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/148 ... 245a6.html

to jest kartka z publikacji którą podobno dysponuje Wasz człowiek od apisto.

Ewa.
ODPOWIEDZ