Co to za zbrojnik?

Przedstawiciele: zbrojniki, kiryski, sumiki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Co to za zbrojnik?

#1

Post autor: jacekzabki »

Witam.
Dwa miesiące temu zakupiłem zbrojnika. Chciałem aby to był mój kolejny L-204 i chyba naprowadziłem niechcąco sprzedawcę, który stwierdził :cool: , że akurat ten zbrojnik to L-204 tylko z powodu stresu, małego zbiornika etc. wyblakł. Po przywiezieniu go do domu nabrałem wątpliwości a przez kolejne dni kwarantanny wręcz pewności, że nie jest to Panaqolus sp. L-204.
Moje pytanie jest skierowane do znawców zbrojników: co to za zbrojnik?
(Zaznaczam, że bardzo trudno strzelić mu fotkę, bo praktycznie całymi dniami siedzi gdzieś pod korzeniami i rzadko go widuję)
Wielkość- około 7 cm

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

mastacz
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 05, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Co to za zbrojnik?

#2

Post autor: mastacz »

Z ciekawości popytałem wujka googla i podpowiada że to może byc Panaque Maccus.

Jakis opis:
"Panaque Maccus, zwany też L104, L162, LDA22

Nie przekracza 10 centymetrów, potrzebuje korzeni w akwarium z racji diety - niezbędna jest dlań celuloza. Łatwy w utrzymaniu. Bardzo często mylony z peckolittą vittata. Nadaje się do mniejszych akwariów. Pochodzi z czystych wód Wenezueli i Kolumbii. Wzór pasów i natężenie barw mogą ulec zmianie z wiekiem, a dożywa nawet 12 lat."

Żródło http://www.akwaswiat.net/glonojad-spraw ... 998-0.html" onclick="window.open(this.href);return false; 9 wpis.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Autor
jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Co to za zbrojnik?

#3

Post autor: jacekzabki »

Też przeglądałem google i według opisów i zdjęć mój zbrojnik najbardziej przypominał mi L-104. Jednak miałem nadzieję, że to nie Panaque Maccus. I muszę przyznać, że czuję się "wydutkany" przez sprzedawcę na 4 dyszki (biorąc pod uwagę różnicę w cenie L-204 i L-104) a 2-3 sztuki Panaqolus sp. i tak muszę dokupić do mojego jedynaka.
Awatar użytkownika

mastacz
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt maja 05, 2009 11:34 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Co to za zbrojnik?

#4

Post autor: mastacz »

Spróbuj się u nich przypomnieć i może uda się zareklamować, w końcu to ich wina i Ciebie wprowadzili w błąd.
ODPOWIEDZ