Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 09.12.2017.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
UWAGA! Konkurs FAWArium 2. Czytaj na Forum.

Mało ruchliwe kiryski

Przedstawiciele: zbrojniki, kiryski, sumiki
Awatar użytkownika

Autor
Romgiel
Gaduła
Na imię mam: Roman
Mało ruchliwe kiryski

Post autor: Romgiel » pt kwie 21, 2017 10:33 pm

Witam,
Mam 11 kirysków malutkich i niestety prawie caly dzien są pochowane i pokazują się pojedyncze sztuki. Czy moze.to być skutek zbyt jasnego światła? Wydawało mi się, że będą raczej w grupie i ruchliwe.

Awatar użytkownika

austen721
Zapaleniec
Mało ruchliwe kiryski

Post autor: austen721 » pt kwie 21, 2017 10:45 pm

Z moich obserwacji to kiryski mają takie momenty, że gdzieś się tam "pobawią", wypłyną sobie w górę, ale tak to wylegują się w swoich upatrzonych miejscach.
A jak jeden jest głodny to sam się uda w podróż, a nie ciąga całej rodziny za sobą ;)

U mojego taty jest taka gromada spiżowych świnek, i w grupie to one leżą zazwyczaj, a jak przychodzi żarełko to każdy sobie rzepkę skrobie :P Chyba, że się dokopią do jednej tabletki :-P
Welonkowy potwór

Awatar użytkownika

marcinzabki29
Moderator
Telefon: 501124489
Na imię mam: Marcin
Mało ruchliwe kiryski

Post autor: marcinzabki29 » pt kwie 21, 2017 11:18 pm

Kiryski tak mają, nie należą do rybek które cały czas pływają przy przedniej szybie. Bardzo dobrze, że masz sporą grupkę.
Pozdrawiam Marcin
240 litrów ogólne Większość Brzanki
240 litrów ogólne Głownie Tęczanki
90 litrów ogólne Głównie Limki Garbatki
30 kostka Wieloplamki
30 kostka Drobniczki Jednodniówki

Awatar użytkownika

Autor
Romgiel
Gaduła
Na imię mam: Roman
Mało ruchliwe kiryski

Post autor: Romgiel » pt kwie 21, 2017 11:37 pm

No przeciez inaczej nie powinno się ich trzymać. Jeszcze chcę drugą ławicę pand zrobić. Myslalem jednak, że będą cały czas w grupie ale to chyba tylko jeśli czują się zagrożone.

Awatar użytkownika

mazior
Zapaleniec
Telefon: 511367988
Mało ruchliwe kiryski

Post autor: mazior » pt kwie 21, 2017 11:38 pm

Ja wpuściłem habrosusy do krewetkarium gdzie pływają pigmeje i tez widuje je meeega rzadko... Aż w wolnej chwili przełowie je do drugiego krewetkarium gdzie na tą chwile są młode albinosy (pójda ba sprzedaż) i na ich miejsce wrzuce habrosusy co by je poogladać :)

ODPOWIEDZ