Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 18.11.2017.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
UWAGA! Konkurs FAWArium 2. Czytaj na Forum.

Kiryśnik - tempo wzrostu.

Przedstawiciele: zbrojniki, kiryski, sumiki

Autor
michal78
Gaduła
Kiryśnik - tempo wzrostu.

Post autor: michal78 » ndz cze 11, 2017 5:51 pm

Witam, od 2 miesięcy w moim akwarium przebywa młody kiryśnik (trafił nieco nieplanowo, przyjąłem go gdyż znajomy nie mógł go dłużej mieć) Jest jedynym przedstawicielem swojego gatunku ale dobrze dogaduje się ze stadem kirysków. Wiem że moje obecne akwarium 90 L (do tego dość wysokie , zatem o niezbyt dużej powierzchni dna) jest dla niego docelowo zbyt małe. Gdy kiryśnik do mnie trafił miał około 4 cm, tyle co kiryski, teraz po 2 miesiącach ma ok 7cm. Wiem że ryba ta osiąga niekiedy nawet 18cm, pytanie po jakim czasie stanie się zbyt duży by mógł przebywać w 90 L ? Biorę dość poważnie pod uwagę urządzenie zbiornika 2-3x większego niż obecny, jednak nie w tym roku.

ODPOWIEDZ