Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 18.11.2017.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
UWAGA! Konkurs FAWArium 2. Czytaj na Forum.

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

Przedstawiciele: zbrojniki, kiryski, sumiki

Autor
olka220
Uczestnik
Na imię mam: ola

Post autor: olka220 » wt lip 11, 2017 5:54 pm

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tego zbrojnika i określenie jakiej jest płci , chciałabym dokupić drugiego do pary.
Obrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika

Tygrys
Maniak

Post autor: Tygrys » wt lip 11, 2017 5:59 pm

Nie wiem co to za zbrojnik ,ale podłoże do bani ,powinien byc piasek :!: :!: :!: :!: i jaki litraż tego akwarium :?: :?: :?: To jak go kupowałaś w sklepie nie pisało na szybie co to za ryba :?: :?: :?:

Awatar użytkownika

eratez
Zapaleniec
Na imię mam: Łukasz

Post autor: eratez » wt lip 11, 2017 6:14 pm

L-201 :?: samica :?: nie wiem, nieznam się, ale się wypowiem :razz:

Autor
olka220
Uczestnik

Post autor: olka220 » wt lip 11, 2017 6:34 pm

Nie w sklepie nikt nie wiedział co to za cudo , co do podłoża od zawsze takie stosowałam i nie będę go zmieniać aczkolwiek nie twierdze że nie masz racji . U mnie zbrojniki mieszkają na takim i się rozmnażają więc chyba bardzo im nie przeszkadza.

W L201 samce nie mają rogów. Więc ciężko stwierdzić czy to samica ponoć samce mają smuklejsze pyski . Wyczytałam na necie .

Zbyszek
Gaduła

Post autor: Zbyszek » wt lip 11, 2017 6:58 pm

Może to być l 201 - to jedne z najpopularniejszych zbrojników, ale jak dla mnie to l 201 ma większe i więcej kropek. Bardziej mi pasuje na l 28.
Najlepiej przejrzyj tę stronę i coś dopasuj :) http://www.l-welse.com/index.php?page=l1
Jeśli to taki mniej kropkowany l 201 to wygląda na samca.
Ostatnio zmieniony wt lip 11, 2017 7:00 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
olka220
Uczestnik

Post autor: olka220 » wt lip 11, 2017 7:22 pm

Po wpuszczeniu do zbiornika widać jak wachluje płetwami samice chyba tego nie robią ? Też mi bardziej na samca wygląda i gania samca zbrojnika niebieskiego.
Już przeglądam link
Dziękuję za odpowiedzi
Dodano po przerwie do tego postu:
Już wszystko wiem to samiec z gatunku LDA31teraz szukam samiczek do towarzystwa, dziękuję za pomoc

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Na imię mam: Lech-u

Post autor: Lech-u » śr lip 12, 2017 7:46 am

TYGRYS pisze: ale podłoże do bani ,powinien byc piasek
Tygrys, a wiesz o tym, że w Amazonce bardzo często na dnie jest żwirek? I tam właśnie żyje większość naszych zbrojników.
Skąd masz takie dane, że POWINIEN być piasek?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

Awatar użytkownika

rudy1986
Zasłużeni
Telefon: 531694684
Na imię mam: Lukasz

Post autor: rudy1986 » śr lip 12, 2017 8:41 am

Lech-u pisze:
TYGRYS pisze: ale podłoże do bani ,powinien byc piasek
Tygrys, a wiesz o tym, że w Amazonce bardzo często na dnie jest żwirek? I tam właśnie żyje większość naszych zbrojników.
Skąd masz takie dane, że POWINIEN być piasek?
Z internetow:P i yutubow

telefonotapatalkniete

DanielP
Bywalec
Na imię mam: Daniel

Post autor: DanielP » śr lip 12, 2017 11:18 am

Ja również zgadzam się z tym,że dla zbrojasów najlepszy jest piasek. Owszem w naturze mają one żwirek ale jest też i piasek więc mają z czego ,,wybierać":-)Jeśli mowa o sposobie pobierania przez nie pokarmu to napewno lepszy dla nich jest piasek lub żwirek ale tylko ten z łagodnym krawędziami. Osobiście nigdy nie zamieniłbym piasku na sam żwirek,mieszanka tak. Po pierwsze mam ziemiojady i zbrojniki a one kochają to podłoże i łatwo jest utzymać a takim akwarium ,,porządek":-)

Awatar użytkownika

Wojtekxxx9
Fanatyk
Na imię mam: Wojtek

Post autor: Wojtekxxx9 » śr lip 12, 2017 11:44 am

Moje zbrojniki na korzeniu 90% siedzą

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

rupert
Zapaleniec
Na imię mam: Hubert

Post autor: rupert » śr lip 12, 2017 11:51 am

DanielP pisze: dla zbrojasów najlepszy jest piasek
DanielP pisze: one kochają to podłoże
Powiedziały Ci to 24 Grudnia?

Awatar użytkownika

marcinzabki29
Moderator
Telefon: 501124489
Na imię mam: Marcin

Post autor: marcinzabki29 » śr lip 12, 2017 12:47 pm

DanielP pisze: w naturze mają one żwirek ale jest też i piasek więc mają z czego ,,wybierać"
U mnie też mają wybór - prawie zawsze wybierają żwirek.
Pozdrawiam Marcin
240 litrów ogólne Większość Brzanki
240 litrów ogólne Głownie Tęczanki
90 litrów ogólne Głównie Limki Garbatki
30 kostka Wieloplamki
30 kostka Drobniczki Jednodniówki

DanielP
Bywalec

Post autor: DanielP » śr lip 12, 2017 1:52 pm

marcinzabki29 pisze:
DanielP pisze: w naturze mają one żwirek ale jest też i piasek więc mają z czego ,,wybierać"
U mnie też mają wybór - prawie zawsze wybierają żwirek.
Wybierają żwirek ponieważ w jego zakamarkach mogą znaleść resztki jedzenia:-)
Dodano po przerwie do tego postu:
rupert pisze:
DanielP pisze: dla zbrojasów najlepszy jest piasek
DanielP pisze: one kochają to podłoże
Powiedziały Ci to 24 Grudnia?
Kiepski żart. Ta parafraza jest zupełnie błędna.

Awatar użytkownika

rupert
Zapaleniec

Post autor: rupert » śr lip 12, 2017 2:07 pm

DanielP pisze: Kiepski żart
Przecież to nie jest żart. Tylko zapytałem bo jestem ciekawy skąd wiesz jakie podłoże kochają zbrojniki?

DanielP
Bywalec

Post autor: DanielP » śr lip 12, 2017 3:36 pm

rupert pisze:
DanielP pisze: Kiepski żart
Przecież to nie jest żart. Tylko zapytałem bo jestem ciekawy skąd wiesz jakie podłoże kochają zbrojniki?
Słowa ,, kochają" użyłem jako przenośnie i nie należy traktować go dosłownie:) Chciałbym zaznaczyć tez, że nie będę upierał się przy niczym na siłę gdyż nie jestem akwarystycznym ortodoksem. Kierujmy się własnymi poglądami i sumieniem. Jeśli piszemy na temat warunków hodowlanych zbrojników to na starcie należy podzielić je na dwie grupy:
- pierwsza z nich to warunki jakie zapewniamy zbrojnikom w akwariach. To jaki mamy wystrój zbiornika zależy od nas samych, od tego czy chcemy mieć akwarium biotopowe czy nie. Na efekt końcowy duży wpływ mają: prasa, książki, internet oraz doświadczenia innych akwarystów. Początkujący akwaryści często pomijają kwestię biotopowości( naturalnych warunków) i kierują się tym co jest ładniejsze(kolorowe podłoża, ryby- hybrydy itp.). Sytuacje tą nakręca rynek. Dojrzały i świadomy akwarysta wszystko dobiera starannie.
- druga to naturalne warunki w jakich żyją ryby i zbrojniki.
Swoją wiedzę o akwarystyce posiadam jak większość akwarystów z prasy, książek, internetu i doświadczeń innych. Niekiedy ta wiedza uzyskiwałem od znajomych akwarystów, którzy sami podróżują i poławiają ryby w najdalszych zakątkach świata np: w Amazonce z której pochodzi większość naszych zbrojników. Tak więc np. zbrojnik L 183 występujący w biotopie czarnych wód o parametrach ph- 4.5-6 ma w naturze jako podłoże piach, glinę i butwiejącą materię organiczna. Należy pamiętać również o tym, że podłoże ma również istotny wpływ na parametry wody. W Amazonce mamy również wody przejrzyste i wody białe. Jako podłoże możemy spotkać tam również glinę i piasek ale także żwirek i skałki. W erze internetu wszystko możemy tam znaleźć. zachęcam wszystkich do zagłębiania się w wiedzę:) Natura potrafi być zmienną i zbrojniki czy ryby dotychczas spotykane w wodach z podłożem piaszczystym możemy spotkać, w wodach z podłożem, którego głównym składnikiem jest żwirek. Podsumowując chciałbym napisać to, że nie chcę przekonywać nikogo na siłę do swoich racji. Dla swoich zbrojników wybrałem piasek ponieważ uważam to za stosowne i adekwatne do zdobytej wiedzy ale także na ten wybór miały wpływ walory estetyczne czyli łatwość czyszczenia dna itp...

Awatar użytkownika

rupert
Zapaleniec

Post autor: rupert » śr lip 12, 2017 4:11 pm

DanielP pisze:nie chcę przekonywać nikogo na siłę do swoich racji Dla swoich zbrojników wybrałem piasek ponieważ uważam to za stosowne i adekwatne do zdobytej wiedzy
Ktoś inny na podstawie zdobytej wiedzy a także podczas kilkunastoletniej praktyki może uznać, że najodpowiedniejszym podłożem dla zbrojników jest żwirek kwarcowy. I też może mieć racje.
Wiec dla mnie bez sensu jest pisanie, że zbrojniki muszą mieć piasek bo one to kochają, są szczęśliwe, zadowolone i uśmiechają się dzięki niemu przez szybę.

DanielP
Bywalec

Post autor: DanielP » śr lip 12, 2017 4:53 pm

rupert pisze:
DanielP pisze:nie chcę przekonywać nikogo na siłę do swoich racji Dla swoich zbrojników wybrałem piasek ponieważ uważam to za stosowne i adekwatne do zdobytej wiedzy
Ktoś inny na podstawie zdobytej wiedzy a także podczas kilkunastoletniej praktyki może uznać, że najodpowiedniejszym podłożem dla zbrojników jest żwirek kwarcowy. I też może mieć racje.
Wiec dla mnie bez sensu jest pisanie, że zbrojniki muszą mieć piasek bo one to kochają, są szczęśliwe, zadowolone i uśmiechają się dzięki niemu przez szybę.
A gdzie ja napisałem,że zbrojniki ,,muszą mieć piasek"??Poza tym myślałem,że kwestia użytego przeze mnie słowa ,,kochają" też jest już wyjaśniona. Uważam,że nie Potrafisz czytać ze zrozumieniem i upierasz się przy swoim używając dziwnych określeń:,,są szczęśliwe,zadowolone i uśmiechają się...". Ja o czymś takim wogóle nie wspominałem.Dla mnie ta kwestia jest wyjaśniona. Ja dla swoich zbrojników zawsze będę używał jako podłoże piasku lub mieszanki piasku i żwirku.Dlaczego tak robię?Odpowiedź napisałem we wcześniejszych wątkach a każdy niech używa takiego podłoża jakiego chce!

ODPOWIEDZ