Problemik

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
ODPOWIEDZ

Autor
maja1ma
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 9:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Problemik

#1

Post autor: maja1ma »

Mam pokrywę wromak 107x107 narożną 2x 30w
jest to coś za co stłukłbym tego co to wypuścił na rynek
Obrazek

po pierwsze mało światełka
po drugie jakiś idiota zrobił dziurę dostępu z tyłu ( ciężko cokolwiek zrobić )

i teraz pytania czy jeśli wytnę dziurki z przodu to nie za bardzo osłabię pokrywe i jakiej wielkości mogą być te otworki
znalazłem też zestaw oświetleniowy T5 2x54w jak bym to dołożył z tyłu czy było by ok
bańka ma 60 cm głębokości
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Problemik

#2

Post autor: Kamila »

Wszystko co chcesz zrobić z ta pokrywą będzie ok. Otworki na pewno jej nie osłabią, a dołożenie światła tylko pomoże w osiągnięciu pięknego roślinniaka (oczywiście przy odpowiednim nawożeniu).
ja bym się nie zastanawiała tylko ulepszała pokrywę (co sama u siebie już dawno zrobiłam)
niestety producenci nie znają się chyba na akwarystyce roślinnej i montują najtańsze i najsłabsze oświetlenie.
crookass

Autor
maja1ma
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 9:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problemik

#3

Post autor: maja1ma »

Nie będzie to typowo roślinne ale lubię jak jest zielono
na razie wszystkie roślinki po tygodniu osłabły zdecydowanie i dlatego chcę coś poprawić

-- Śr kwi 04, 2012 8:11 pm --

Fajne światełka widziałem na
http://www.zoolight.pl/
chciałem dołożyć 2x54w
tylko myślę które AQUA-LUX czy T5
Ostatnio zmieniony śr kwie 04, 2012 8:13 pm przez maja1ma, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kamila
Uzależniony
Posty: 521
Rejestracja: pt sty 13, 2012 11:39 am
Lokalizacja: Łomianki
Płeć:

Problemik

#4

Post autor: Kamila »

Samo światło niestety roślinom nie pomoże, one potrzebują związków makro i mikro do wzrostu. Dołożeniem samego światła możesz nabawić się tylko glonów
crookass

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Problemik

#5

Post autor: don_Vall »

Zależy jak duże te otwory do karmienia wytniesz. Wg mnie osłabi to znacząco pokrywę ale zawsze można dać jakieś wzmocnienie np z profilu aluminiowego
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Problemik

#6

Post autor: pkucaba »

maja1ma pisze:AQUA-LUX czy T5
Moim zdaniem zdecydowanie T5. Akwarium wysokie a jakoś nie wierzę w te ledy z zoolighta.
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problemik

#7

Post autor: kfabisiak1 »

A ja tak z ciekawości pytam, co chcesz robić przez tą dziurkę?

Ten otwór służy właściwie tylko i wyłącznie do karmienia ryb i wydaje mi się, że jest w zupełności wystarczający. Jak wywiercisz dodatkowe dziurki o średnicy ok. 5 cm, to moim zdaniem nie osłabisz zbytnio pokrywy. Będziesz musiał jednak te dziurki czymś przykrywać, bo jak zapalisz światło w zbiorniku, będzie ono świeciło przez nie na pokój a to nie wygląda fajnie.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Problemik

#8

Post autor: sum »

maja1ma pisze:znalazłem też zestaw oświetleniowy T5 2x54w jak bym to dołożył z tyłu czy było by ok
O ile dobrze zrozumiałem to niestety świetlówki T5/54W nie zmieszczą Ci się(przy założeniu,że maja być z tyłu),one mają 115cm. długości+oprawki czyli razem~118cm.
Zrób zdjęcie pokrywy od wewnętrznej strony i zmierz max przekątną.Coś wymyślimy :)
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Autor
maja1ma
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 9:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problemik

#9

Post autor: maja1ma »

pkucaba pisze:
maja1ma pisze:AQUA-LUX czy T5
Moim zdaniem zdecydowanie T5. Akwarium wysokie a jakoś nie wierzę w te ledy z zoolighta.
AQUA-LUX to też chyba T5
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problemik

#10

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Obrazek
jeśli się nie mylę to masz coś takiego tyle że nieco większe (specjalnie jasna bo lepiej widać),

Jak chcesz dodać tylko oświetlenie to zdejmij tą świetlówkę od dołu i dodaj dwie duże i 2 krótsze na przekątnych

Gdybym miał tak u siebie zrobiłbym przebudowę całej pokrywy ,usunął cały zestaw oświetlenia wraz z tym plastikiem do którego jest przymocowany, wyciął otwieraną pokrywę z przodu (dużą), i zamocował świetlówki na przekątnych , po2 na stronę i zostało by jeszcze miejsce na jakieś mniejsze, tyle że la lubię czasem popracować z żywicą i pokombinować.

Autor
maja1ma
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 9:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problemik

#11

Post autor: maja1ma »

Też myślałem żeby świetlówki dać wzdłuż ramion kąta prostego a na środku zrobić twór do karmienia
ale w ten sposób nie wejdą mi T5 54W obudowa ma 107 cm a świetlówka z uchwytami 117cm
ten zestaw oryginalny i tak miałem zamiar rozmontować
w święta się tym zajmę

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Problemik

#12

Post autor: pkucaba »

maja1ma pisze:AQUA-LUX to też chyba T5
Chodziło Ci o oprawy? W ofercie zoolighta są oprawy AQUA-LUX do stosowania ze świetlówką t5 lub oprawy AQUA-LUX z diodami led. Więc obaj myśleliśmy o czymś innym.
Spojrzyj na ten link http://www.todryk.pl/projekt-delta-310l-czesc-2 co prawda solniczka, ale też delta.

Autor
maja1ma
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 9:33 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Problemik

#13

Post autor: maja1ma »

Ano przyda się
ODPOWIEDZ