Kombinacja świetlówek

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Kombinacja świetlówek

#1

Post autor: emil »

Szanowni koledzy,

Ze wzgledu na fakt iż nigdy nie kombinowałem z oświetleniem Mam do was pytanie. Posiadam akwa 112l. Światło przód 1x24 t5 Osram Sky White (dosyć świeża) . Środek i tył 2x18/20 t8, które planuje wymienić. Zastanawiam się jakie wybrać połączenie? Akwarium jest ogólne nawożone CO2, mikro-makro.
Pozdrawiam
Emil
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kombinacja świetlówek

#2

Post autor: tomekm »

Na tył na pewno 6500k a środek albo 6500 albo jakiąś różową na wybarwienie. Jeśli rośliny sa zielone to bierz 6500 jeśli masz czerwone to różową.
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

Autor
emil
Zapaleniec
Posty: 287
Rejestracja: czw wrz 20, 2012 1:07 pm
Telefon: 793439010
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Kombinacja świetlówek

#3

Post autor: emil »

Dzięki Tomek
Kluczem do sukcesu w akwarystyce jest wiedza, opanowanie, cierpliwość. Tylko wtedy uda się osiągnąć zamierzony cel.

Mojżesz@
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 30, 2010 10:56 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kombinacja świetlówek

#4

Post autor: Mojżesz@ »

Witam podepne się do tematu. Mam w swoim 112l 3x24W T5 czy przy tak dużym oświetleniu stosować odbłyśniki które posiadam?
dodam ze zapodaje co2 przez reaktor podpięty do kubełka roślinki non stop bąbelkują, reaktor rozpuszcza super co2 polecam i jest tańszy niż szklany dyfuzor, jest to kawałek dopiętego wężyka z korkiem lipy.
Awatar użytkownika

tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Kombinacja świetlówek

#5

Post autor: tomekm »

Jesli nie ma problemu z roslinami to nie musisz, nie napsales jakie roslinki posiadasz.
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

probielany
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:23 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Emil
Płeć:

Re: Kombinacja świetlówek

#6

Post autor: probielany »

A ja mimo wszystko bym dał odbłyśniki. Co z tego, że oświetlenie spore jak na ten litraż, jak połowa światła nawet nie dochodzi do tafli wody ?
375 - BW
Więcej na razie nie będzie !
ODPOWIEDZ