Druga świetlówka do pokrywy Diversy

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
ODPOWIEDZ

Autor
Eoz
Gość
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 22, 2012 2:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Druga świetlówka do pokrywy Diversy

#1

Post autor: Eoz »

Witam! Dokupiłem sobie drugą świetlówkę do akwa. W mojej pokrywie jest na nią miejsce, wystarczy dokupić oprawki, statecznik i tyle. Problem napotkałem w miejscu, w którym trzeba dostać się do czegokolwiek wewnątrz osłon w środku obudowy - wszystko zalane jest żywicą/silikonem. Dłubanie tego śrubokrętem to robota głupiego, wiercić też za bardzo nie mogę, gdyż prawdopodobnie na taką ewentualność żywica pomieszana jest z kamykami.

Czy ktoś próbował przebić się przez tę żywicę? (Nie pytam o inne sposoby montażu, typu nowa belka :) )
Awatar użytkownika

tzw79
Zapaleniec
Posty: 339
Rejestracja: wt maja 21, 2013 8:26 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Druga świetlówka do pokrywy Diversy

#2

Post autor: tzw79 »

Kiedyś dokładałem świetlówkę do standardowej pokrywy, ale zrobiłem to bez jakiejkolwiek ingerencji w pokrywę. Zastosowałem uchwyty na świetlówkę T8 skrecone śróbeczką z uchwytem na T5. W ten sposób dodatkowa świetlówka była zamocowana do standardowej T8. Przewody oprawek od dodatkowej świetlówki wypuściłem poza pokrywę na tył akwa fabrycznym otworem pokrywy i tam z tyłu akwarium w niewidocznym miejscu dałem statecznik oraz przewód z wtyczką.

Autor
Eoz
Gość
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 22, 2012 2:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Odp: Druga świetlówka do pokrywy Diversy

#3

Post autor: Eoz »

Dzięki. Być może będę musiał puścić trochę sprzętu poza akwarium. Póki co tak wygląda oryginalny statecznik i wcześniej wymieniony gruz:ObrazekObrazek

-- Śr paź 15, 2014 8:42 pm --

Dałem za wygraną. Nie ma sensu walczyć z tym. Jutro założę świetlówki ze statecznikiem na zewnątrz, jak poradził tzw79.

Pytanie tylko - jak działa serwis gwarancyjny Diversy? Przecież to jest nierozbieralne, w przypadku awarii czegokolwiek trzeba dać calutką nową elektrykę. Bez sensu :)
Awatar użytkownika

tzw79
Zapaleniec
Posty: 339
Rejestracja: wt maja 21, 2013 8:26 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Maciek
Płeć:

Druga świetlówka do pokrywy Diversy

#4

Post autor: tzw79 »

Eoz pisze:Pytanie tylko - jak działa serwis gwarancyjny Diversy? Przecież to jest nierozbieralne, w przypadku awarii czegokolwiek trzeba dać calutką nową elektrykę. Bez sensu
Może daje radę przez okres gwarancji, lub awaryjność w tym czasie jest na tyle niska, że producent może sobie pozwolić na wymianę na nowy egzemplarz.
ODPOWIEDZ