Aquael Leddy 6w

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
ODPOWIEDZ

Autor
Czeresniak
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: pt lip 08, 2011 3:34 pm
Lokalizacja: Wola
Płeć:

Aquael Leddy 6w

#1

Post autor: Czeresniak »

Szukam opinii na temat tego modułu oświetleniowego. Daje radę w porównaniu do starego ecolight 11W?
Wszelkie uwagi będą pomocne.
Ostatnio zmieniony śr lis 05, 2014 8:12 am przez Czeresniak, łącznie zmieniany 1 raz.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Aquae

#2

Post autor: pkucaba »

Możesz jaśniej? O co pytasz?
Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale.
Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo. Ani z misiami, prosiaczkami, królikami, sowami, kucykami…

Autor
Czeresniak
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: pt lip 08, 2011 3:34 pm
Lokalizacja: Wola
Płeć:

Aquae

#3

Post autor: Czeresniak »

Dokładnie o ten moduł 6W.
Sorry, teraz zauważyłem, w nazwie tematu miała być nazwa modułu. Chochlik wyciął resztę nazwy.
http://www.aquael.pl/en/products/akwary ... leddy-tube
Awatar użytkownika

grlskce
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: śr lut 12, 2014 3:50 pm
Lokalizacja: Warszawa

Aquael Leddy 6w

#4

Post autor: grlskce »

Jest też (chyba) ten sam moduł w nowej obudowie:
http://www.aquael.pl/en/products/akwary ... ifications" onclick="window.open(this.href);return false;

światło jest porównywalne do decolight 11W, czyli za mało jak w przypadku mojego zestawu shrimpset 20
(aktualnie z oprawy decolight wyprułem oryginalna świetlówkę i wsadzilem ok 20W w paskach LED, (obecnie palę około 15W))
Awatar użytkownika

AnaKate
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 12, 2013 12:27 am
Telefon: 791209774
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo - Jelonk
Na imię mam: Anna
Płeć:

Re: Aquael Leddy 6w

#5

Post autor: AnaKate »

Witam,
Właśnie padło mi oświetlenie w 30 l krewetkarium - Aquael econoline 11W i zastanawiam się nad zmiana na ledowe, np.
http://allegro.pl/aquael-leddy-tube-6w- ... 53584.html
Czy mogę go zamocować w obudowie od dotychczasowej econoline?
Patrząc na stronę producenta zwątpiłam jeszcze przy jednej informacji: są 2 wersje "sunny" i "plant". Która lepsza? (http://www.aquael.pl/produkty/akwarysty ... techniczne)
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Aquael Leddy 6w

#6

Post autor: rudy1986 »

On sa dostosowane do tych uchwytow wiec bedzie na 100% pasowala tylko wiadomo jak masz 9W Ecolight to nie wlozysz tej mocniejszej bo jest dluzsza.

Wersja plant dziala na rosliny i slyszalem od klientow bardzo pozytywne opinie na temat tego typu oswietlenia, zielsko smialo rosnie ale oczywiscie nie mowie tu o henku czy glossostigmie. Wyjdzie napewno taniej jezeli chodzi o prad a i wytrzymalsze sa od tych starych rupieci Ecolight. Wez sobie wersje plant bo sa w tej samej cenie

Rada: nie kupuj przez allegro chyba ze masz odbior osobisty bo w razie reklamacji bedzie Ci latwiej reklamowac

Rrrrogaty

Aquael Leddy 6w

#7

Post autor: Rrrrogaty »

rudy1986 pisze:Rada: nie kupuj przez allegro chyba ze masz odbior osobisty bo w razie reklamacji bedzie Ci latwiej reklamowac
A to od kiedy? Przecież kupując wysyłkowo jak stwierdzi, że się nie podoba to może odesłać bez słowa i musi dostać zwrot kasy. A przy odbiorze, nie ma przebacz. Jak po powrocie do domu okaże się, że coś się nie podoba to już nie można zwrócić tak prosto. A procedura reklamacji czy niezgodności towaru z umową w obu przypadkach jest taka sama. Ba, z tego co wiem to obecnie chyba nawet w przypadku uznania roszczenia reklamacyjnego muszą zwrócić koszty wysyłki.
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Aquael Leddy 6w

#8

Post autor: rudy1986 »

Chodzi mi tylko o procedure reklamacyjna. A jak odsylasz bo sie nie podoba to sam pokrywasz koszt wysylki
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Aquael Leddy 6w

#9

Post autor: tkmsledz »

Ja mam te ledy teraz i uważam ze rośnie tak samo jak na zwykłym oświetleniu które było wcześniej
Awatar użytkownika

AnaKate
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 12, 2013 12:27 am
Telefon: 791209774
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo - Jelonk
Na imię mam: Anna
Płeć:

Aquael Leddy 6w

#10

Post autor: AnaKate »

W 30 l krewetkarium miałam Aquael econoline 11W, więc analogicznie teraz myślałam aby kupić tą wersję 6W leddy tube. Nie widziałam nigdzie ledowej 9W, o której wspominasz? Powiedz mi jedną rzcz - te ledy dają ciepłe czy zimne światło. Czytałam na forum w innym wątku, że zwierzęta i rośliny lepieju wyglądają przy zimnym ledowym świetle?
Przy okazji link, który wrzuciłam był na aukcję sklepu w którym w Warszawie osobiście odebrałabym towar ;) Chyba, że możecie polecić jakiś inny sklep w Wawie z tym sprzętem w rozsądnej cenie... to chętnie podejdę.

Kirice
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: wt sie 26, 2014 7:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Aquael Leddy 6w

#11

Post autor: Kirice »

Sama zastanawiam się nad nowym baniaczkiem z tym oświetleniem i szukając opinii i informacji natknęłam się na wątek, gdzie jest fajne porównanie z T8 14W.
http://www.akwariumonline.pl/viewtopic.php?f=6&t=1699" onclick="window.open(this.href);return false;

Jeśli ktoś jeszcze może podzielić się opiniami i uwagami o tym oświetleniu, to bardzo chętnie poczytam. :)
Awatar użytkownika

AnaKate
Gość
Posty: 5
Rejestracja: sob sty 12, 2013 12:27 am
Telefon: 791209774
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo - Jelonk
Na imię mam: Anna
Płeć:

Aquael Leddy 6w

#12

Post autor: AnaKate »

Kupiłam i wygląda świetnie - intensywne oświetlenie i pięknie podkreśla roślinność ! Polecam zdecydowanie !

Kirice
Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: wt sie 26, 2014 7:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Aquael Leddy 6w

#13

Post autor: Kirice »

Super. dzięki :) Już zamówiłam.
W razie niedoboru światła mam już w zakupiony dodatkowy zestaw LEDów, więc przy moim litrażu też powinno dać radę.

Autor
Czeresniak
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: pt lip 08, 2011 3:34 pm
Lokalizacja: Wola
Płeć:

Aquael Leddy 6w

#14

Post autor: Czeresniak »

Zamówiłem, zamontowałem i powiem że świeci jakby jaśniej niż decolight.
Awatar użytkownika

tomekmt01
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: czw gru 18, 2014 7:37 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Aquael Leddy 6w

#15

Post autor: tomekmt01 »

U Mnie narazie baniaczek dojrzewa... Mam taki właśnie moduł oświetleniowy. W kostce 30 l mam mech Rogatka i Anubiasa... Dam znać jak to się spisuje. Szkoda że producent nie podaje ile ta "świeczka" ma Lumenów/Luxów ...
Awatar użytkownika

Yarecki
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: wt sie 07, 2012 10:51 am
Lokalizacja: Warszawa/Benowo
Płeć:

Aquael Leddy 6w

#16

Post autor: Yarecki »

Zakupiona wersja 3W do mniejszego baniaczka 25 l... Jest jaśniej niż z poprzednim oświetleniem. Pokrywa Aquael wymagala przeróbki, zamontowałem na nieśmiertelnych opaskach plastykowych :)
ODPOWIEDZ