Porównanie świetlówek T8

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
ODPOWIEDZ

Autor
zyzio
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 2:11 pm
Lokalizacja: warszawa.praga-południe
Na imię mam: maciek

Porównanie świetlówek T8

#1

Post autor: zyzio »

Witam.może ktoś mi pomoże i wytłumaczy w prostych żołnierskich słowach taką kwestię.niestety mam oświetlenie gotowe 1x15 W do zbiornika 60x35x35.fabrycznie jest świetlówka white.zamieniłem na sylwania grolux bo takie światło lepiej wyciąga czerwone barwy ryb.niestety rośliny stały.nie ginęły,ale nie rosły.wróciłem do fabrycznej white,coś się ruszyło,ale minimalnie.na razie nie mam kasy na ledy.jestem już umówiony z bardzo fajnym człowiekiem który robi takie oświetlenia led,ale to dopiero u mnie za pół roku.moje pytanie jaką zastosować świetlówkę,żeby chociaż trochę te rośliny rosły,a przynajmniej nie zmarniały.czy PHILIPS 865,czy dobrej firmy daylight.n.p.ARKADII,czy może jeszcze coś innego.liczę na Wasze doświadczenie w tym temacie.
Awatar użytkownika

PONYX
Zapaleniec
Posty: 255
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Porównanie świetlówek T8

#2

Post autor: PONYX »

Moim zdaniem jest za mało światła dołóż dodatkowe oświetlenie i będzie dobrze .Sylwania grolux + daylight kup sobie :
https://www.clarias.pl/dmr-group-zestaw ... -4528.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor
zyzio
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 2:11 pm
Lokalizacja: warszawa.praga-południe
Na imię mam: maciek

Porównanie świetlówek T8

#3

Post autor: zyzio »

Dzieki za info,ale pisałem,że mam gotowe oświetlenie 1x15 w i w tej chwili nie mogę nic dołożyć tylko walczyć ze światłem na jednej świetlówce 15 w.więc jaką zastosować optymalnie,żeby chociaż te rośliny co mam nie zmarniały.
Awatar użytkownika

PONYX
Zapaleniec
Posty: 255
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Porównanie świetlówek T8

#4

Post autor: PONYX »

Więc zostaw Sylwania grolux to świetlówka typowa do roślin i może kup sobie kulki torfowe pod korzenie, koszt kulek w Clariasie ok. 6zł na pewno rośliny ruszą.

Autor
zyzio
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 2:11 pm
Lokalizacja: warszawa.praga-południe
Na imię mam: maciek

Porównanie świetlówek T8

#5

Post autor: zyzio »

Dzięki.spróbuję tej metody i zobaczę co to da.a czy może świetlówka juwela day light nie dała by lepszych rezultatów?
Awatar użytkownika

PONYX
Zapaleniec
Posty: 255
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:45 pm
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Porównanie świetlówek T8

#6

Post autor: PONYX »

Sylwania grolux to jest świetlówka dla roślin i tyle
ODPOWIEDZ