Zamiana na ledy - 126l

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Gosica
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 8:08 pm
Lokalizacja: Warszawa-Stegny
Płeć:

Zamiana na ledy - 126l

#1

Post autor: Gosica »

Ostatnimi czasy zaczęło mi nawalać oświetlenie w pokrywie. Mam włącznik czasowy, ale niestety bez mojej ingerencji nie ma możliwości aby światło samoistnie się zapaliło, muszę sama delikatnie przekręcić świetlówką żeby załapało, w związku z tym zastanawiam się nad zamianą oświetlenia na belkę Led.
I teraz pytanie ode mnie: jaką belkę kupić, bo jestem w tym temacie trochę zielona.
Dodam że akwarium 80x30x45 przednia szyba profil.
126l

wittek
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 9:17 am
Lokalizacja: Grochów
Na imię mam: Witek
Płeć:

Zamiana na ledy - 126l

#2

Post autor: wittek »

Poczytaj tu:

https://akwarystykatradycyjna.wordpress ... -akwarium/

Ja swego czasu zastanawiałem się i korespondowałem z producentem ledów SCOLCO - są na allegro, i byłem bliski zamiany ale póki co zostałem przy świetlówkach
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Zamiana na ledy - 126l

#3

Post autor: ahr »

Zacznij od wymiany zapłonnika i świetlówek.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Zamiana na ledy - 126l

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Naprawdę przez małą awarię, chcesz od razu zmieniać na Ledy?
Myślę, że wystarczy wymienić starter.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

pezetinz
Uczestnik
Posty: 36
Rejestracja: śr mar 09, 2016 9:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Michal
Płeć:

Zamiana na ledy - 126l

#5

Post autor: pezetinz »

wittek pisze: Poczytaj tu:

https://akwarystykatradycyjna.wordpress ... -akwarium/

Ja swego czasu zastanawiałem się i korespondowałem z producentem ledów SCOLCO - są na allegro, i byłem bliski zamiany ale póki co zostałem przy świetlówkach
Mam od tego sprzedawcy dwie świetlówki LED - owszem, cenowo wychodzi korzystnie. Ale niestety, pierwsza z nich, kupiona w grudniu 2015 już zaczyna szwankować. Po mniej więcej 5000 godzin pracy z 18 diód 2 się spaliły w ciągu ostatniego miesiąca, 3-cia natomiast zaczyna przygasać.
W tej chwili zaczynam myśleć o własnoręcznym wykonaniu lampy na diodach power led.
Awatar użytkownika

Autor
Gosica
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 8:08 pm
Lokalizacja: Warszawa-Stegny
Płeć:

Zamiana na ledy - 126l

#6

Post autor: Gosica »

Po wymianie na nowe świetlówki po niecałych dwóch miesiącach jedna zaczęła migotać, pomyślałam że może jakiś bubel się trafił, wymieniłam ją na nową i niestety stało się co się stało mianowicie bez mojej ingerencji światło samo się nie zapali.
Jeśli wymiana startera ma wystarczyć to oczywiście wolę takie rozwiązanie. Problem w tym że nie wiem jak się do tego zabrać.
126l
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Zamiana na ledy - 126l

#7

Post autor: marcinzabki29 »

Hmm, masz gdzieś dostęp do startera.
Dobrze popatrz to znajdziesz.
Przykręcasz go w lewo 1/4 obrotu i wkładasz nowy.
Zawsze zaczynam od wymiany startera - najtańsze i najszybsze.
Dopiero póżniej, gdy nadal nie działa, próbuje dalej.
Pozdrawiam Marcin

wittek
Bywalec
Posty: 89
Rejestracja: ndz mar 02, 2014 9:17 am
Lokalizacja: Grochów
Na imię mam: Witek
Płeć:

Zamiana na ledy - 126l

#8

Post autor: wittek »

pezetinz pisze:
wittek pisze: Poczytaj tu:

https://akwarystykatradycyjna.wordpress ... -akwarium/

Ja swego czasu zastanawiałem się i korespondowałem z producentem ledów SCOLCO - są na allegro, i byłem bliski zamiany ale póki co zostałem przy świetlówkach
Mam od tego sprzedawcy dwie świetlówki LED - owszem, cenowo wychodzi korzystnie. Ale niestety, pierwsza z nich, kupiona w grudniu 2015 już zaczyna szwankować. Po mniej więcej 5000 godzin pracy z 18 diód 2 się spaliły w ciągu ostatniego miesiąca, 3-cia natomiast zaczyna przygasać.
W tej chwili zaczynam myśleć o własnoręcznym wykonaniu lampy na diodach power led.
Cenna uwaga, ja do tej pory spotkałem się tylko z samymi pozytywnymi opiniami o tych produktach co nawet mi się lekko podejrzane wydało, jak widać nie bezpodstawnie.

Choć pewnie różnie to bywa i od wielu czynników zależy, mam kolegę, ktory wkleił po prostu taśmy led, te zatopione w silikonie pod pokrywę i świecą mu bez zarzutu od 2 lat - w 300l
ODPOWIEDZ