Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 18.11.2017.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
UWAGA! Konkurs FAWArium 2. Czytaj na Forum.

Oświetlenie NemoLight

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.

Autor
Krolic
Uczestnik
Na imię mam: Kamil
Oświetlenie NemoLight

Post autor: Krolic » śr lut 22, 2017 11:32 am

Cześć. Jakiś czas temu nabyłem światło firmy NemoLight. Wykonanie i jakość materiałów pierwsza klasa - śmiało mogę ją polecić.. ale.. niestety zawsze jest jakieś "ale"... bardzo zależało mi efekcie długiego świtu i zmroku. Chciałbym żeby lampa rozpalała się taki sposób:
https://www.youtube.com/watch?v=2cRYn0WV3BM&t=3s

przekopałem się przez kilka forów i nie cholery nie mogę znaleźć jak to ustawić. To które dawało najwięcej nadziei jest po hiszpańsku i poległem po godzinie szukania..

i tu pytanie - czy może komuś z was udało się to zrobić za pomocą programatora lampy? Wolałbym uniknąć zakupy "ściemniacza"

Awatar użytkownika

marcinzabki29
Moderator
Telefon: 501124489
Na imię mam: Marcin
Oświetlenie NemoLight

Post autor: marcinzabki29 » śr lut 22, 2017 11:55 am

Nie wiem jaką moc ma ta lampa.
Proponuje zakup Rampy, obsługuje lampy do 50 wat.
Proste i tanie.
Chociaż przyznam się, że dopiero jak mi Kolega pokazał to zrozumiałem zasadę podłączenia.
Pozdrawiam Marcin
240 litrów ogólne Większość Brzanki
240 litrów ogólne Głownie Tęczanki
90 litrów ogólne Głównie Limki Garbatki
30 kostka Wieloplamki
30 kostka Drobniczki Jednodniówki

Autor
Krolic
Uczestnik
Oświetlenie NemoLight

Post autor: Krolic » śr lut 22, 2017 12:08 pm

lampa ma 54 W. Chciałbym się najpierw upewnić że nie ma możliwości zaprogramowania samej lampy. dzięki za podjęcie tematu :)

Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Na imię mam: Lech-u
Oświetlenie NemoLight

Post autor: Lech-u » śr lut 22, 2017 12:13 pm

Ostatnio zmieniony śr lut 22, 2017 12:15 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u

Autor
Krolic
Uczestnik
Oświetlenie NemoLight

Post autor: Krolic » śr lut 22, 2017 12:25 pm

Dzięki ale parę razy już ta instrukcje przeczytałem. To co jest w niej opisane to sposoby na zwiększanie czasu świecenie lampy lub intensywności świecenia - ale intensywność można zamienić jednorazowo. Ustawiasz na przykład niebieska barwę na 10 % a biała na 90 % - robisz to jednorazowo dla całego okresu świecenia. Jakbym z tym nie kombinował to przejście z dziennego światła na nocne jest automatyczne - trwa jakieś 2 minuty. Nawet myślałem ze lampa niema opcji przestawienia z dwóch minut na jakiś dłuższy czas.. gdyby nie ten cholerny filmik z youtuba.

ODPOWIEDZ