Mieczyk-info

Przedstawiciele: Gupiki, Endlerki, Mieczyki, Molinezje, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Mieczyk-info

#1

Post autor: Miro »

Czy ktoś coś wie na temat Mieczyka Pigmeja ale z własnego doświadczenia ?! Nie z opisów znalezionych w internecie.
http://olx.pl/oferta/mieczyk-pigmejowat ... 330dd34672" onclick="window.open(this.href);return false;

-- Pt lip 11, 2014 8:42 pm --

Nikt nic nie wie ?!
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Mieczyk-info

#2

Post autor: ziabak »

Mam od 3 tygodni - jeszcze na kwarantannie. Samce są baaardzo ostre zarówno w stosunku do siebie jak i do samic. Innych ryb prawdopodobnie nie będą zaczepiać (pływają z żyrardynkami i nie interesują się nimi). Nie mogą mieć wg mnie otwartej przestrzeni w akwarium, tylko mocno zarośniętą, bo potrafią zrobić torpedę przez cały zbiornik i z rozpędu uderzyć w drugą rybę swojego gatunku - w taki sposób na moich oczach w zbiorniku kwarantannowym samiec zabił jedną z samic... Przy obserwacji nie dostrzegam prawie wcale normalnych samczych zalotów a właśnie takie agresywne torpedy... jednak do zapłodnienia dojść musiało (choć nie koniecznie u mnie - raczej u poprzedniego właściciela) bo w kwarantannie mam już narybek.
Więcej będę mogła powiedzieć po obserwacji w zbiorniku docelowym.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Mieczyk-info

#3

Post autor: Miro »

A ile masz sztuk i ile samców i ile samic ? Słyszałem że najlepiej trzymać je w dużym stadzie !
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Mieczyk-info

#4

Post autor: ziabak »

Kupiłam 6 sztuk, 2 samce i 4 samice. Dwa samce - wiem że to nie jest dobrze, albo powinno być dużo więcej samców, albo tylko jeden, ale jednego bałam się kupować bo jakby mi padł to klops... i trzeba kupować od nowa. Akwa kwarantannowe jest mega gęsto wypełnione roślinami, ale nie są sadzone, bo dno jest bez podłoża i własnie przy dnie pod roślinami samiec dominujący robi te torpedy. Drugi samiec jest sprytny i nie pokazuje się na oczy temu dominantowi - dzięki temu ma się dobrze, natomiast samice są bezstresowe, pływają sobie na luzaka i nie uciekają przed samcem, chyba ze dopiero w momencie torpedy jak zdążą... Już niedługo trafią do mocno zarośniętego zbiornika docelowego, to powinno się wszystko uspokoić.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Mieczyk-info

#5

Post autor: Miro »

Dużo masz małych ? Czy dorosłe ganiają małe ? Możesz zrobić zdjęcie ? Dlaczego masz je w kwarantannie ?
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Mieczyk-info

#6

Post autor: ziabak »

Młodych widziałam dwa, ale może jest więcej. Te ryby rodzą niewiele, prawie jak drobniczka - od 2-4 młodych jednorazowo. Bardzo szybko rosną. Dorosłe wcale się nimi nie interesują.
Ryby jechały do mnie najpierw z Augustowa do Białegostoku i potem do Warszawy w luku bagażowym pksu, już w worku jedna samica była ledwo żywa, padła następnego dnia - ale to nie kwestia transportu, była po prostu osłabiona, być może ciążą zbyt zaawansowaną lub stres najpewniej - zdarza się... Kwarantannę robię zawsze nowym rybom, a tym bardziej takim wśród których jedna okazała się słabsza.

Zdjęcia próbowałam robić w tym zbiorniku kwarantannowym, ale mi się nie udało uchwycić... spróbuję jeszcze, albo może już po wpuszczeniu do docelowego? Tylko tam, ze względu na zarośnięcie to nie wiem czy łatwiej będzie... no spróbuję.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Mieczyk-info

#7

Post autor: Miro »

Mam nadzieję że będzie cdn ! :-D
ODPOWIEDZ