Mieczyk pigmejowaty

Przedstawiciele: Gupiki, Endlerki, Mieczyki, Molinezje, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Mieczyk pigmejowaty

#1

Post autor: ziabak »

Kilka obiecanych fotek mieczyków pigmejowatych:

Samica:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Młody:
Obrazek

Młody z samcem:
Obrazek

Samiec:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Akwariusz
Zapaleniec
Posty: 253
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 1:11 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Mieczyk pigmejowaty

#2

Post autor: Akwariusz »

Ciekawostka taka: podobno w dzikiej populacji występują samce żółte, ale więcej jest szarych, prawie nieodróżnialnych od samic. akwaryści oczywiście wolą żółte, zatem tych drugich praktycznie nie ma w hobby. hodowcy dostosowują podaż do popytu :) warto obserwować, czy wśród młodych ta druga forma się nie pojawi. może udałoby się stwierdzić skąd się bierze.
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Mieczyk pigmejowaty

#3

Post autor: ziabak »

No ciekawe, obserwuję młode, na razie mają cechy samic. Zobaczymy.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.

Rrrrogaty

Mieczyk pigmejowaty

#4

Post autor: Rrrrogaty »

Mnóż mnóż. Sama wiesz po co ;).

PS. niedługo będą nowe bucephy ;)
Awatar użytkownika

Autor
ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Mieczyk pigmejowaty

#5

Post autor: ziabak »

:) tylko trochę to potrwa, mieczyki rodzą dosłownie 2-4 młodych jednorazowo. Ale mnożą się u mnie, a słyszałam od ludzi że bywały problemy.
Fajnie że będzie bucephalka nowa :) czekam na kwiatek u tej pierwszej, bo miała w momencie kupna dwa pączki. Ciekawe jaki będzie i czy w ogóle będzie...
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
ODPOWIEDZ