Molinezja - co to za odmiana?

Przedstawiciele: Gupiki, Endlerki, Mieczyki, Molinezje, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Molinezja - co to za odmiana?

#1

Post autor: bory »

Taka o to mi się trafiła rybka. Jest to Molinezja, ale jakaś dziwna (a przynajmniej nie znalazłem takiej w internetach). Ma krótki tułów (mniej więcej 50% tego co "normalna" w podobnym wieku), długaśną płetwę grzbietową, która kończy się za ogonem oraz… płetwy brzuszne w formie "wąsów", jak u skalarów. Tyle tylko, że ta ma cztery takie wąsy :D Sorki za jakość zdjęcia, ale rybka jest bardzo żwawa. obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Molinezja - co to za odmiana?

#2

Post autor: mazior »

Hehe to jest krzyzówka molinezji księzycowej z balonową i z zaglopłetwą :) tylko nie wiem kiedy tam skalar mógł coś zamoczyć :P

nie no zartuje. :) faktycznie nigdy wczesniej nie widziałem takiego rarytasu... chyba ze faktycznie tak sie geny zmieszały z róznych molinek
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Molinezja - co to za odmiana?

#3

Post autor: Miro »

Balonowa-welonowa-srebrna albo albinos
Awatar użytkownika

mazior
Zapaleniec
Posty: 224
Rejestracja: wt maja 29, 2012 8:58 pm
Telefon: 511367988
Lokalizacja: Wa-wa. Mokotów
Płeć:

Molinezja - co to za odmiana?

#4

Post autor: mazior »

Obrazek
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Molinezja - co to za odmiana?

#5

Post autor: bory »

No coś jakby to na zdjęciu, ale… płetwa grzbietowa jest znacznie węższa i dłuższa (kończy się za ogonem). Odcinek ogonowy ma krótszy a "wąsy" ma cztery i dłuższe. Trafiła do mojego akwarium wraz z trzema innymi molinezjami białymi (srebrnymi).

-- Pn kwi 13, 2015 9:05 pm --

Hmm… z balonową to ma niewiele wspólnego. Ma zupełnie inny kształt. Balonowa wygląda jak niepełnosprawna, ta natomiast jest po prostu "krótka". Tak jakbyście wzięli zwykłą i ją "ścisnęli" (oczywiście to przenośnia!)
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
ODPOWIEDZ