Molinezja - płeć

Przedstawiciele: Gupiki, Endlerki, Mieczyki, Molinezje, ...
Awatar użytkownika

austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

Molinezja - płeć

#61

Post autor: austen721 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Też myślę, że to samica jednak, bo choć dalej jest okrągła z przodu to jednak mniej troszkę. Także dziękuję wszystkim, którzy skierowali moją uwagę na tego, wtedy w moim przekonaniu samca. :)

Ale skoro już wiem, to nie będę dodawać zdjęć, bo i tak nie jestem w stanie ich uchwycić dalej :razz:

I szkoda mi tego samotnego samczyka, biedny odrzucony...
Chociaż wydaje mi się, że samica ma trochę dosyć tego drugiego namolnego samca :P
Welonkowy potwór
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Molinezja - płeć

#62

Post autor: Miro »

[quote="Kenross"] i dlatego po nocy dostałem puste jajeczka Ale są przypadki że się rodzą w jajeczku i odrazu z niego uciekają

Jakie puste jajeczka ? :shock: Co to kura ? To trzeba było pisanki zrobić :D
[yt][/yt]
Awatar użytkownika

Kiara
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 18, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Beata
Płeć:

Molinezja - płeć

#63

Post autor: Kiara »

Super filmik, ja moją na żywo obserwowałam i momentu jak młode wypadają z dróg rodnych nie mogłam uchwycić- po prostu co jakiś czas była pod samicą "czarna kijanka" albo dwie- odratowałam ponad 10, kilka jeszcze pływa w ogólnym (a raczej kwaratannowo- ogólnym), ale wczoraj nie miałam czasu na ganianie ich, może dzisiaj się uda.
Ta "dalmatyńska" piękna, ciekawe czy długo na taki efekt się czeka (bo po czarnej i białej też będą łaciate, ale inaczej...).
Właśnie a propos molinezji zastanawiam się, czy wprowadzać inne poza czarnymi- mam ładne księżycowe, szkoda by było jak by się zmieszały z żółtymi czy białymi (chociaż jedne i drugie bardzo mi się podobają...). Jak to u Was wygląda?
Awatar użytkownika

an207
Maniak
Posty: 715
Rejestracja: czw sie 11, 2016 12:13 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Aneta
Płeć:

Molinezja - płeć

#64

Post autor: an207 »

Podłączę się pod temat.... :)
Proszę Was o określenie płci moich molinezji. Mam je oddać, ale pytam i z ciekawości i żeby wiedzieć co oddaję, również dla pogłębienia wiedzy.

Moim zdaniem samica
Obrazek
A to samiec. Czy z takim gonopodium coś zdziała, czy marne szanse?
Obrazek
Obrazek
A to drugi samiec
Obrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Molinezja - płeć

#65

Post autor: marcinzabki29 »

Kurczę, moim zdaniem odwrotnie :/
Na pierwszym zdjęciu samiec, a na drugim samica.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Molinezja - płeć

#66

Post autor: Miro »

1, foto, to co pisałem o moli welonowych. Może to być samczyk z gonopodium zniekształconym-welonowym.
2 i 3 jeżeli ma płetwę trójkątną a chyba taką ma to samiczka
4 foto nie wiem, ale chyba jest to samiczka
Awatar użytkownika

an207
Maniak
Posty: 715
Rejestracja: czw sie 11, 2016 12:13 am
Lokalizacja: Marki
Na imię mam: Aneta
Płeć:

Molinezja - płeć

#67

Post autor: an207 »

Kurcze ale numer..... :hihi:
Byłam przekonana że tylko na pierwszym zdjęciu jest samica. Fakt że sugerowałam się też kształtem. Te, moim zdaniem, samce są smuklejsze. Na zdjęciach są po jedzeniu bo chciałam żeby były spokojniejsze.
Myślałam że choć troszkę wiem o tych rybkach.... :faint:
Awatar użytkownika

Kiara
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 18, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Beata
Płeć:

Molinezja - płeć

#68

Post autor: Kiara »

Wd mnie 1,2,3 to samice, a 4 samiec, ale niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni ( sugeruję się odległością płetw brzusznych oprócz gonopodium/płetwa).

P.S.Jeżeli chcesz czarne moli, to mam maluchy, będą księżycowe, ale trzeba jeszcze zaczekać- mają kilka dni ;) .
Ostatnio zmieniony pt maja 26, 2017 12:14 pm przez Kiara, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Molinezja - płeć

#69

Post autor: Kenross »

Kiara pisze: Myślałam jeszcze o Twojej "wiecznie ciężarnej" samicy. Może być tak, że ona ma w brzuchu ikrę, ale np z powodu braku zapłodnienia nie ma młodych, tylko co jakiś czas te "puste jajeczka". To nawet byłoby sensowne, ale przecież masz samce? Może samiczka ma problemy z płodnością? (Wiem chyba o którą Ci chodzi- pewnie o tą żółtą, zdjęcie wstawiałeś bodajże w weekend...).
Tak dokładnie ta żółta ze zdjęcia wstawianego w weekend. No i pewnie właśnie tak jest że pływa z ikrą. Samce są w akwie jeden taki wariat ze nie tylko za molinezjami pływa :) a moli wszystkie po kolei obsługuje i to non stop :)
miro pisze: Jakie puste jajeczka ? :shock: Co to kura ? To trzeba było pisanki zrobić :D
No puste jajeczka... Mam opisywać jak wyglądały ? (bo zdjęcia nie zrobiłem) wyglądały jak puste jajeczka :P Mała przezroczysta kulka z lekkim żółtawym zabarwieniem. Na pisanki troche za małe :P Napewno urodziła to żółta moli bo tylko ona siedziała w kotniku.
an207 pisze: Proszę Was o określenie płci moich molinezji. Mam je oddać, ale pytam i z ciekawości i żeby wiedzieć co oddaję, również dla pogłębienia wiedzy.
Moim zdaniem Zdjęcie nr. 1 samiec, zdjęcie numer 2 i 3 samica, zdjęcie 4 obstawiał bym ze samiczka ale tutaj by się przydało więcej zdjęć.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Molinezja - płeć

#70

Post autor: Miro »

Kenross pisze: No i pewnie właśnie tak jest że pływa z ikrą
A skąd ta ikra u molinezji ?
Awatar użytkownika

Kiara
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 18, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Beata
Płeć:

Molinezja - płeć

#71

Post autor: Kiara »

miro pisze:
Kenross pisze: No i pewnie właśnie tak jest że pływa z ikrą
A skąd ta ikra u molinezji ?
Ja napisałam, że w brzuchu może mieć niezapłodnioną ikrę- możliwe to jest?
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Molinezja - płeć

#72

Post autor: Kenross »

A ja pierwszy raz mam taki przypadek i nie wiem do końca o co chodzi i to są tylko moje domniemania... i się dołączam do pytania Kiara, - czy jest to możliwe ? i czy kiedyś się pozbędzie tego brzuszka i zacznie normalnie rodzić młode ?
Ostatnio zmieniony sob maja 27, 2017 4:02 pm przez Kenross, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Molinezja - płeć

#73

Post autor: Miro »

Ostatnio zmieniony sob maja 27, 2017 8:23 pm przez Miro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Molinezja - płeć

#74

Post autor: Kenross »

Daaaawno temu już minęło 5-6 tygodni.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Molinezja - płeć

#75

Post autor: Miro »

Albo się wykociła a ty o tym nie wiesz albo nie masz parki :razz:
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Molinezja - płeć

#76

Post autor: Kenross »

Jak tam u nich jest z parkami to nie wiem... ale pływa kilka samców więc na pewno ma kto ją zapłodnić. Czy się okociła i ja o tym nie wiem ? jak by tak było to by w końcu zgubiła brzuszek. A ona cały czas pękata pływa jak by już niedługo miała rodzić.
Dodano po przerwie do tego postu:
No i chyba "gruba" samiczka podpatrzyła naszą rozmowę :) i właśnie zaczęła się pozbywać brzuszka :) Wydając na świat młode dwa z nich są całe czarne hehe :)
Awatar użytkownika

Kiara
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 18, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Beata
Płeć:

Molinezja - płeć

#77

Post autor: Kiara »

Gratuluję :-D , odławiasz narybek? Ja swoje czarnuszki małe odłowiłam do kotnika, mają już m/w tydzień, wszystkie jak na razie idealnie czarne (ja innych molinezji nie posiadam, ale że samicę musiałam nabyć ciężarną, ciekawa jestem czy nie będą miały przebarwień...). Do innego baniaczka chętnie wpuściłabym żółte czy srebrne (żółte ze srebrnymi ktoś może wie w jaki sposób się krzyżują? Tzn czy któraś z tych barw dominuje nad drugą? Jak wyglądają młode po parze mieszanej?).
Jak tylko maluchy trochę podrosną będę miała na wymianę (wydaje mi się że część ma już lekko widoczny księżyc, zresztą teoretycznie księżycowe powinny być w około 50%).
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Molinezja - płeć

#78

Post autor: Kenross »

A dziękuje bardzo i również gratuluje :) Ja nie musiałem odławiać narybku bo przyuważyłem samiczkę że coś się chowa po krzakach ja nigdy... więc ją odrazu do kotnika wrzuciłem i po minucie już był pierwszy maluszek :) W moim przypadku urodziło się 6 czarnych i z 30 na razie bezbarwnych :) Co z nich wyrośnie zobaczymy. Jeżeli chodzi o krzyżowanie się to podobno wpływ tu mają także dziadkowie... z nich też geny przechodzą i mogą kolor mieć po dziadkach :) Co do krzyżowania się żółtych i srebrnych to bardziej wpływ ma kto jest ojcem a kto matką tak mi się wydaje i wynika z obserwacji. Ja akurat mam w akwarium dwie żółte żaglopłetwe zapłodnione przez srebrnego samca żaglopłetwego i zobaczymy co z tego wyjdzie :) Młode pewnie będą ciapate... a że matka złota to pewnie będą z przewagą żółtego.
Gdzieś kiedyś widziałem mieszankę czarnej srebrnej i żółtej... baaaardzo fajnie wyglądała :) przewaga koloru czarnego i łatki żółto białe :)

Tak bonusowo jedno zdjęcie z wczorajszego porodu wrzucę bo fajne :)
Mama ze swoim dzidziusiem :P
Obrazek

A żeby nie był to offtop... to proszę o rozpoznanie płci tego maluszka :hah: :hah:
Awatar użytkownika

Kiara
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: czw maja 18, 2017 10:31 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Beata
Płeć:

Molinezja - płeć

#79

Post autor: Kiara »

Super fotka :-D . Maluszek jaśniejszy od mamy, ciekawe jak się wybarwi...
Ja patrzę na moje maluchy (wszystkie cały czas są czarne, a rosną szybko) i w wieku równo tygodnia wydaje mi się, że niektóre mają ogonki księżycowe, a reszta standardowe. Zobaczymy czy rzeczywiście będą obydwu rodzajów, w sumie jeszcze niedawno samica pływała w zbiorniku (w sklepie) gdzie były i księżycowe i normalne. Zdjęcia dobrego nie wstawię, gdyż dysponuję obecnie tylko telefonem.
ODPOWIEDZ