Krewetki i cała reszta

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Pixelator
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 5:56 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetki i cała reszta

#1

Post autor: Pixelator »

Witam wszystkich forumowiczów, jako akwarysta z 17 letnią przerwą ( troche już lat mam :P )
postanowiłem założyć akwarium, 100x40x50, wszystko jest teraz kompletowane szafka zamówiona do składania, akwarium też niedługo odbieram, i zanim wszystko urządze chce sie zorientowac co można wsadzic razem z krewetkami. Akwarium planuje podzielic na połowę szkłem i zamaskowac je łupkami, grubsza warstwa bedzie oczywiscie z tyłu, plus rośliny,kryjówki, korzenie i skałki. Z przodu będzie biały piasek kwarcowy, ot taka wolna przestrzeń do pływania.
I teraz mam problem bo chciałem mieć troche krewetek i ryb, ale ni w ząb nie wiem jakie to mają być gatunki. Gubików za dużo nie chce, :)
Ostatnio siedziałem w necie i wybierałem ryby raczej spokojne. Oto moje typy
,:Modrook Gertrudy, Modrok Tenellus, otosek, przeźroczka, GLONOJAD ANCISTRUS GOLD, Glonojad plecostomys złoty, Kosiarka właściwa, Oryzias woworae, GŁOWACZYK TATEURDINA, BOCJA LOHACHATA,danio erythromicron, Platydoras Armatulus Sum, Razbora galaxy, Bystrzyk pereza, TĘCZANKA BOSEMANA, Kirysek sterbai
Na razie tyle typów, Szukam ryb raczej kolorowych i spokojnych.
Prosze o rade.
Pozdrawiam Hubert
Awatar użytkownika

ESSPRESSO_SS
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: pn kwie 11, 2011 11:45 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetki i cała reszta

#2

Post autor: ESSPRESSO_SS »

Jeśli te rybki mają być z krewetkami to bocja i platydoras od razu odpadają, z plecostomusa też bym zrezygnował rośnie bardzo duży powyżej 30cm, co do przeźroczki, głowaczyka i tęczanki też mam mieszane uczucia czy nie zasmakują w krewetach ,ale niech wypowiedzą się ci co je trzymają
Awatar użytkownika

Autor
Pixelator
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 5:56 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetki i cała reszta

#3

Post autor: Pixelator »

Temat umarł, zaryzykuje i obsadze krewetki i rybki które wymieniłem, juz tydz. dojrzewa akwarium i dzis sadze roslinki. Będzie gesto:)
Awatar użytkownika

Zoe
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: pt wrz 03, 2010 4:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Dorota
Płeć:

Krewetki i cała reszta

#4

Post autor: Zoe »

Czy zamierzasz wrzucić do tego akwa wszystkie wymienione gatunki?? Wśród wymienionych jest conajmniej 8 gatunków stadnych- czyli conajmniej 6-8 sztuk w grupce. Jeśli wrzucisz to wszystko naraz do 200l to będzie ZDECYDWANIE za dużo. Wybierz 2, maksymalnie 3 gatunki ryb ławicowych + jakieś denne +jakieś "glonojady" i powinno być ok.
Kiryski bardzo szybko przemieszają biały piasek kwarcowy z resztą podłoża więc z białą plażą może być trudno :)
Miałam Modrooki Gertrudy z krewetkami i było ok. Zresztą bardzo ciekawe rybcie, razem z Tenellusami będą tworzyły fajną ławicę. Chociaż do spokojnych rybek bym ich nie zaliczyła(chodzi o ich płochliwość i zwinność)
240l w stronę BW
Awatar użytkownika

Autor
Pixelator
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz kwie 01, 2012 5:56 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Krewetki i cała reszta

#5

Post autor: Pixelator »

Z kilku zrezygnuje, chwilowo pływa teraz małe stadko kardynałków i kirysków. Co do mieszania sie kwarcu mam tak ułożone akwarium i przedzielone na połowe szybką zamaskowaną płaskimi kamieniami że jakoś na razie wszystko jest OK. Co do ławicowych wezme pewnie neonki i powieksze Kardynałki. Zrobie fotke to wstawie jak to wyglada teraz :)
Awatar użytkownika

Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Krewetki i cała reszta

#6

Post autor: Lena_Ned »

Witam. Może wstawi Pan zdjęcie akwarium, jestem ciekawa jak to wygląda przedzielone z łupkami? Jak wygląda Pana końcowa obsada?
Dodano po przerwie do tego postu:
Witam. Może wstawi Pan zdjęcie akwarium, jestem ciekawa jak to wygląda przedzielone z łupkami? Jak wygląda Pana końcowa obsada?

eratez
Zapaleniec
Posty: 344
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 2:42 am
Lokalizacja: Z internetów

Krewetki i cała reszta

#7

Post autor: eratez »

Chyba tego akwa juz po 5 latach to nie ma :roll:
Awatar użytkownika

Lena_Ned
Zapaleniec
Posty: 256
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 12:03 pm
Telefon: 533570669
Lokalizacja: Świnoujście
Na imię mam: Lena
Płeć:

Krewetki i cała reszta

#8

Post autor: Lena_Ned »

No fakt ale zapytać zawsze można, a nóż widelec :)
ODPOWIEDZ