Ramirezy do bojownków i danio

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ

Autor
tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Ramirezy do bojownków i danio

#1

Post autor: tiggi »

Podobają mi się ramirezy, i chciałabym je mieć.
Tylko pytanie jest jedno - czy do obecnej obsady dadzą radę? Czy ma to sens?
Akwarium 240l.
9 danio malabarskich
6 neonów
1+3 bojowniki
6 otosków
2 kiryski
3 zbrojniki
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Ramirezy do bojownków i danio

#2

Post autor: falco »

Hej,
Danio, Neony, Kiryski i Zbrojniki, to ryby lubiące raczej wodę chłodniejszą, czyli do 25 a Bojowniki zdecydowanie cieplejszą min 28(!!), więc tu raczej bym szukał zmiany.
Neony, to ryba stadna, źle się czują gdy jest ich mniej, 10 szt, to minimum, zwłaszcza, że nie rosną duże. Po za tym swoje piękno oddają właśnie w dużej ławicy a 240 temu sprzyja.

Ramirezki zamieszkują dolną i środkową część akwarium, potrzebuję dna z piasku oraz dużo kryjówek w postaci korzeni, łupin, gęstej roślinności. Temperatura zbliżona do w/w (po za Bojownikami!!). Wymagają idealnie czystej, odświeżanej wody, są bardzo wrażliwe na gwałtowne zmiany zarówno temperatury jak i innych parametrów.

Jeśli ja bym miał decydować, to... oddałbym Bojowniki, dołożył sporo Neonków i... pomyślał co z Danio, bo to szybka, rzeczna ryba, która rośnie do ok.10cm potrzebuje bardzo dużo wolnej przestrzeni do pływania a reszta zdecydowanie gęstej obsady i... nie bardzo pasuje do reszty).

Po redukcji Danio zdecydowanie bym dołożył 2 pary Ramirezek, pamiętając o powierzchni dna z piaskiem i kryjówkami, bo to ryby terytorialne, choć spokojne będą "walczyć" o swój rewir.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

Autor
tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Ramirezy do bojownków i danio

#3

Post autor: tiggi »

Danio zostają :) za fajne są by je oddawać ;)
Neony dostałam w spadku po poprzednim właścicielu akwarium i nie dokupuję ich, po prostu sobie pływają...
Mają już ok 4 lat więc jakieś zmiany to chyba nie dla nich...
W akwarium mam 26 stopni - wszystkie ryby zadowolone.
bojowniki nie wchodzą sobie w drogę z danio.

Więc przyszła obsada, po danio to będą ramirezy ;)
teraz na razie odpadają :)
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Ramirezy do bojownków i danio

#4

Post autor: falco »

Mówią, że przyzwyczajenie, to druga natura człowieka, więc czemu nie ryby? 8)
Sam nie przepadam za ortodoksyjnym podejściem do czegokolwiek i wychodzę z założenia, że lepsze są zbliżone, choć nie "preferowane" warunki niż drastyczne zmiany.

Jeszcze co do Neonów, to wyleciało mi ze łba, że nie lubią (i słabo wyglądają) na bardzo jasnym podłożu.

Miałem różne Danio i gdy mają gdzie pobrykać (tak jak u Ciebie), to są świetne do obserwacji.
Do zobaczenia! ;)
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

Autor
tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Ramirezy do bojownków i danio

#5

Post autor: tiggi »

Chciałabym mieć z 15 danio. ALe to byłaby przesada. Dlatego zatrzymałam się na 9 ;)

U mnie jest ciemne podłoże i dużo roślin.
Z resztą - zapraszam ;) http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=15&t ... 55#p134755" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ