Prośba o identyfikacje rybki

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
superhard
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 21, 2013 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Prośba o identyfikacje rybki

#1

Post autor: superhard »

Witam

Akwarium 250 l filtr zew. JBL E1500 Akwarium ma 6 miesiecy wszystko stabilne. sporo roślinności.

Obrazek
Dostalem w spadku po wujku ryby 13 gupikow pawie oczko - samcow, molinezja black mlollly 10 sztuk w tym 2 samce oraz cos pomaranczowego - podobno samice mieczyka. I wlasnie to cos mnie zastanawia bo jak wpuscilem do akwa to zaczely za nimi biegac samce gupika żółtego - podejrzewam wiec ze moze to byc samica gupika czy mozecie pomoc?

Fotka
Obrazek
Obrazek
Druga sprawa jaka mam to oprócz 13 gupikow pawie oczko w oddzielnym akwarium mam 4 samice i zastanawiam sie czy wpuszczac je do akwa czy nie - nie chce miec niekontrolowanego rozroztu populacji gupkow.
Czy samce w ilosci 13 moga sobie zyc bez samic czy nie beda zbyt agresywne itp? Z drugiej strony nawet jak gupiki sie okoca to pewnie inne ryby zaraz opierdziela male gupiki. Poradzcie
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Prośba o identyfikacje rybki

#2

Post autor: Lech-u »

Według mnie to samica mieczyka. Według mnie jest to odmiana zielona Mieczyka Hellera.
Awatar użytkownika

Autor
superhard
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: sob gru 21, 2013 8:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Prośba o identyfikacje rybki

#3

Post autor: superhard »

Lechu a w sprawie tych samic gupikow czy samce w takiej ilości mogą byc same? Czy jak wpuszczę samice to nie okaże się że za pół roku będę miał same gupiki? Mam 4 samice może wpuścić 2 żeby coś było ale żeby nie rozmnazaly się bez kontroli
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Prośba o identyfikacje rybki

#4

Post autor: Lech-u »

superhard pisze:Mam 4 samice może wpuścić 2 żeby coś było ale żeby nie rozmnazaly się bez kontroli
Jeśli chciałbyś selekcjonować jakąś odmianę. to i tak najlepszy jest układ 1+1.

Ale jeśli nie masz zacięcia wyspecjalizowanego hodowcy, to możesz zrobić tak jak zaproponowałeś.

Możesz wpuścić samce, niech się pobawią z samicami, a potem może je odłowić. Maluchy i tak się pojawią.
superhard pisze:czy samce w takiej ilości mogą byc same?
Myślę, że spokojne gupiki dadzą sobie radę w "męskim" gronie. Dość często te ryby "zalecają" się do siebie w ramach męskich obozów . Poobserwuj. To też dość ciekawe jak samce się sobą interesują.
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Prośba o identyfikacje rybki

#5

Post autor: saintpaulia »

Nie wpuszczałabym samic do takiej bandy facetów. Mogą zostać zamęczone. Zazwyczaj u ryb "żyworodnych" polecany jest układ 1+2 (przewaga samic). Samce spokojnie mogą przebywać wyłącznie w męskim gronie.
ODPOWIEDZ