Obsada 60l Kirysek malutki?

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ

Autor
ithat
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 07, 2015 1:11 pm
Lokalizacja: Błonie

Obsada 60l Kirysek malutki?

#1

Post autor: ithat »

Witam wszystkich forumowiczów :),
postanowiłem rozpocząć swoją przygodę z akwarystyka. Dzięki uprzejmości swojego przyjaciela, otrzymałem od niego akwarium o wymiarach 50x35x35 (60l), takie na start aby zobaczyć czy aby za szybko mi się nowe hobby nie znudzi :). Akwarium zalane było do polowy wodą ze starego akwarium, i następnie odstało sobie cały miesiąc bez obsady, jedynie przy cotygodniowych podmianach dodawałem bakterii JBL denitrol. Gdy poziom NO2 spadl do zera (badałem paskami 6 w 1 JBL) wpuściłem pierwszych mieszkańców
-11 krewetek Red cheery
-2 otoski
A po tygodniu 5 neonów czerwonych, i tutaj moje pytanie, chciał bym dopuścić jeszcze jednego otoska, jedna helenke(niestety wysyp ślimaków) i 2-3 kiryski malutkie lub -2-3 kiryski sierpoplame. Czy akwarium nie będzie przepełnione? I jeszcze pytanko apropo kirysków, czy będą wyjadać ikrę krewetek lub male krewetki?
Filtr JBL 701
Grzałka aquael z termostatem
Z oświetleniem poszedłem na łatwiznę i zakupiłem lampkę ledowa 13w led intenso dokladniej - http://www.diversa.info.pl/prod_420_osw ... 13_0w.html
i tutaj tez małe pytanko, czy nie jest za małe? Rośliny rosną ładnie, ale w przedniej części akwarium, gdzie tego oświetlenia jest mniej, pojawiło się dość sporo okrzemki.
Z roślin:
mech christass moss,
mech pheonix moss,
HYGROPHILA POLYSPERMA x7
Rotala Indica x 8
Gałęzatka Cladophora x2
I jeden spory korzeń zakupiony w akwarystycznym.
i kilku niestety nie znam, dostałem od przyjaciela na start.
Podłoże to taki brązowy ciemny granulat, przy lekkim naciśnięciu kruszy się w pyłek, tez nie znam dokładnej nazwy, to tez dostałem na start.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ