Zapraszamy na comiesięczne spotkania warszawskich akwarystów i użytkowników FAWA.PL.
Szczegóły w wątku: kliknij!. Najbliższe spotkanie już... w sobotę, 18.11.2017.o o godzinie 17:00. Zapraszamy do PUBu Zielona Gęś koło Metro Pole Mokotowskie
UWAGA! Konkurs FAWArium 2. Czytaj na Forum.

[240] Pytanie o obsadę

Obsady zbiorników. inne

Autor
Bogus88
Uczestnik
Na imię mam: Michal
[240] Pytanie o obsadę

Post autor: Bogus88 » czw mar 31, 2016 1:28 pm

Witam,
Mam pytanie odnośnie obsady do mojego baniaka. Jako, że zbiornik powoli sobie dojrzewa mam jeszcze 2-3 tygodnie na decyzję.
Proszę was o opinie czy wybrane przeze mnie rybki bee dobrze czuły się ze sobą, nie będzie ich za dużo i w końcu czy gatunki te nie są nazbyt wymagające dla początkującego akwarysty(przez bardzo małe a).

Rozbora galaxy - 16 sztuk
Brzanka sumatrzańska lub brokatowa - 12-14 sztuk
Kirysek ( tu nie wiem jaki) - 6-7 sztuk
Ramirezki - 2 sztuki (parka)
Zbrojnik pospolity (glonojad) - 3 sztuki - samiec + 2 samiczki

Witek
Zapaleniec
Na imię mam: Witek
[240] Pytanie o obsadę

Post autor: Witek » czw mar 31, 2016 1:43 pm

Brzanka sumatrzańska ma chyba ADHD, a Razbory Galaxy potrzebują chyba spokojnej obsady (no chyba że w takim stadku będą bardziej śmiałe)... nie wiem czy efekt nie będzie taki, że razborek nie będziesz oglądał, bo cały czas będą pochowane...

Awatar użytkownika

Tygrys
Maniak
Re: [240] Pytanie o obsadę

Post autor: Tygrys » czw mar 31, 2016 1:50 pm

Lepiej będą pasować do dolnej obsady bystrzyki np amandy ,drobnosutek bekforda czy neon inessa.Brzanki i razbory to azja,a ty masz dół ameryka południowa.I najważniejsza sprawa podłoże to piasek,bo pielęgniczki i kiryski lubią kopać:D.Gatunki kirysków;
pigmej,sterba,panda sptry czy spiżowy.Aha glonojady oki.

Autor
Bogus88
Uczestnik
[240] Pytanie o obsadę

Post autor: Bogus88 » czw mar 31, 2016 2:14 pm

TYGRYS pisze:Brzanki i razbory to Azja,a ty masz dół Ameryka południowa.
Pytanie czy bezboleśnie dałoby rade pokombinować w drugą stronę :) czyli dół skompletować azjatycki? Pytam luźno gdyż brzanki podobają mi się baaardzo a i rozborki są śliczne. Jeżeli nie to będę szukał dalej.

Witek
Zapaleniec
Na imię mam: Witek
[240] Pytanie o obsadę

Post autor: Witek » pt kwie 01, 2016 2:34 pm

Możesz dać piskorki, bocje, sumika szklistego, przylgę chińską i glonojada syjamskiego...
Wybór duży.

Awatar użytkownika

marcinzabki29
Moderator
Telefon: 501124489
Na imię mam: Marcin
[240] Pytanie o obsadę

Post autor: marcinzabki29 » pt kwie 01, 2016 4:08 pm

Razbory Galaxy są z natury bardzo płochliwe, u mnie w 45l nie bardzo je oglądałem.
Kupiłem 4 Danio pręgowane i teraz pływają z nimi po całym akwarium.
Z brzanek proponuje brokatowe, są mniej szalone od sumatrzańskich.
Myślę, że Brokatowe i Galaxy z Danio (tak jak pisałem) powinno być OK.
Glonojada Syjamskiego nie polecam - to bandyci. Miałem je kiedyś i oddałem do sklepu.
Przysysały się do innych ryb - oczywiście jak już były dorosłe.
Pamiętaj tylko o piasku dla kirysków - przynajmniej wydziel im plażę, nie musi być na całości.
Oczywiście żwirek nie może mieć ostrych krawędzi.
Pozdrawiam Marcin
240 litrów ogólne Większość Brzanki
240 litrów ogólne Głownie Tęczanki
90 litrów ogólne Głównie Limki Garbatki
30 kostka Wieloplamki
30 kostka Drobniczki Jednodniówki

Autor
Bogus88
Uczestnik
[240] Pytanie o obsadę

Post autor: Bogus88 » śr kwie 13, 2016 11:13 am

Trochę pomyślałem nad obsadą mając na względzie wszystkie wasze podpowiedzi i chyba:) wymyśliłem finalny kształt. Pytanie czy odpowiedni?
20 x Neonki (tutaj nie jestem pewny jakie)
8 x Kiryski (tutaj nie jestem pewny jakie)
6 x Otoski
1+1 lub 1+2 Zbrojnik pospolity

Dodam że woda jaka od miesiąca dojrzewa w zbiorniku to KH = 7 , pH = 7,5 , temperatura = ok. 26 st C (nie włożyłem grzałki, tak się utrzymuje +/- 1 st C). Z ilością to wiem że jest ok, pytanie czy parametry wody będą im odpowiadać? Co do Neonków i Kirysków to zastanawiam sie czy jest tak, ze któryś rodzaj jest np łatwiejszy w utrzymaniu? Czy tutaj wybór mogę oprzeć wyłącznie na upodobaniu? Ostatnie pytanie czy taka obsada pozwoli mi w dalszej przyszłości pomyśleć o czymś dodatkowym - jakaś parka pielęgniczek np?

Awatar użytkownika

Tygrys
Maniak
Re: [240] Pytanie o obsadę

Post autor: Tygrys » śr kwie 13, 2016 2:51 pm

Bogus88 pisze:Trochę pomyślałem nad obsadą mając na względzie wszystkie wasze podpowiedzi i chyba:) wymyśliłem finalny kształt. Pytanie czy odpowiedni?
20 x Neonki (tutaj nie jestem pewny jakie)
8 x Kiryski (tutaj nie jestem pewny jakie)
6 x Otoski
1+1 lub 1+2 Zbrojnik pospolity

Dodam że woda jaka od miesiąca dojrzewa w zbiorniku to KH = 7 , pH = 7,5 , temperatura = ok. 26 st C (nie włożyłem grzałki, tak się utrzymuje +/- 1 st C). Z ilością to wiem że jest ok, pytanie czy parametry wody będą im odpowiadać? Co do Neonków i Kirysków to zastanawiam sie czy jest tak, ze któryś rodzaj jest np łatwiejszy w utrzymaniu? Czy tutaj wybór mogę oprzeć wyłącznie na upodobaniu? Ostatnie pytanie czy taka obsada pozwoli mi w dalszej przyszłości pomyśleć o czymś dodatkowym - jakaś parka pielęgniczek np?
A więc tak;
neon innesa ,pielegniczka kakadu,kirysek pigmey,pstry.
I otrzywiscie podłoże to piasek :?:

Autor
Bogus88
Uczestnik
[240] Pytanie o obsadę

Post autor: Bogus88 » śr kwie 13, 2016 3:51 pm

TYGRYS pisze:I otrzywiscie podłoże to piasek :?:
No i tu jest problem, mam ciemny żwirek kwarcowy 1-3 mm bez ostrych krawędzi. Ewentualnie mogłabym jakąś cześć wygospodarować piaszczystą dla Kirysków. Pytanie czy w zalanym zbiorniku taki manewr jest możliwy?Jeżeli tak to jaki miałbym wybrać i ile?

ODPOWIEDZ