[240] Pytanie o obsadę

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ

Autor
Bogus88
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 14, 2016 12:21 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Michal
Płeć:

[240] Pytanie o obsadę

#1

Post autor: Bogus88 »

Witam,
Mam pytanie odnośnie obsady do mojego baniaka. Jako, że zbiornik powoli sobie dojrzewa mam jeszcze 2-3 tygodnie na decyzję.
Proszę was o opinie czy wybrane przeze mnie rybki bee dobrze czuły się ze sobą, nie będzie ich za dużo i w końcu czy gatunki te nie są nazbyt wymagające dla początkującego akwarysty(przez bardzo małe a).

Rozbora galaxy - 16 sztuk
Brzanka sumatrzańska lub brokatowa - 12-14 sztuk
Kirysek ( tu nie wiem jaki) - 6-7 sztuk
Ramirezki - 2 sztuki (parka)
Zbrojnik pospolity (glonojad) - 3 sztuki - samiec + 2 samiczki

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

[240] Pytanie o obsadę

#2

Post autor: Witek »

Brzanka sumatrzańska ma chyba ADHD, a Razbory Galaxy potrzebują chyba spokojnej obsady (no chyba że w takim stadku będą bardziej śmiałe)... nie wiem czy efekt nie będzie taki, że razborek nie będziesz oglądał, bo cały czas będą pochowane...
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Re: [240] Pytanie o obsadę

#3

Post autor: Tygrys »

Lepiej będą pasować do dolnej obsady bystrzyki np amandy ,drobnosutek bekforda czy neon inessa.Brzanki i razbory to azja,a ty masz dół ameryka południowa.I najważniejsza sprawa podłoże to piasek,bo pielęgniczki i kiryski lubią kopać:D.Gatunki kirysków;
pigmej,sterba,panda sptry czy spiżowy.Aha glonojady oki.
zawieszony profil

Autor
Bogus88
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 14, 2016 12:21 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Michal
Płeć:

[240] Pytanie o obsadę

#4

Post autor: Bogus88 »

TYGRYS pisze:Brzanki i razbory to Azja,a ty masz dół Ameryka południowa.
Pytanie czy bezboleśnie dałoby rade pokombinować w drugą stronę :) czyli dół skompletować azjatycki? Pytam luźno gdyż brzanki podobają mi się baaardzo a i rozborki są śliczne. Jeżeli nie to będę szukał dalej.

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

[240] Pytanie o obsadę

#5

Post autor: Witek »

Możesz dać piskorki, bocje, sumika szklistego, przylgę chińską i glonojada syjamskiego...
Wybór duży.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

[240] Pytanie o obsadę

#6

Post autor: marcinzabki29 »

Razbory Galaxy są z natury bardzo płochliwe, u mnie w 45l nie bardzo je oglądałem.
Kupiłem 4 Danio pręgowane i teraz pływają z nimi po całym akwarium.
Z brzanek proponuje brokatowe, są mniej szalone od sumatrzańskich.
Myślę, że Brokatowe i Galaxy z Danio (tak jak pisałem) powinno być OK.
Glonojada Syjamskiego nie polecam - to bandyci. Miałem je kiedyś i oddałem do sklepu.
Przysysały się do innych ryb - oczywiście jak już były dorosłe.
Pamiętaj tylko o piasku dla kirysków - przynajmniej wydziel im plażę, nie musi być na całości.
Oczywiście żwirek nie może mieć ostrych krawędzi.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Bogus88
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 14, 2016 12:21 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Michal
Płeć:

[240] Pytanie o obsadę

#7

Post autor: Bogus88 »

Trochę pomyślałem nad obsadą mając na względzie wszystkie wasze podpowiedzi i chyba:) wymyśliłem finalny kształt. Pytanie czy odpowiedni?
20 x Neonki (tutaj nie jestem pewny jakie)
8 x Kiryski (tutaj nie jestem pewny jakie)
6 x Otoski
1+1 lub 1+2 Zbrojnik pospolity

Dodam że woda jaka od miesiąca dojrzewa w zbiorniku to KH = 7 , pH = 7,5 , temperatura = ok. 26 st C (nie włożyłem grzałki, tak się utrzymuje +/- 1 st C). Z ilością to wiem że jest ok, pytanie czy parametry wody będą im odpowiadać? Co do Neonków i Kirysków to zastanawiam sie czy jest tak, ze któryś rodzaj jest np łatwiejszy w utrzymaniu? Czy tutaj wybór mogę oprzeć wyłącznie na upodobaniu? Ostatnie pytanie czy taka obsada pozwoli mi w dalszej przyszłości pomyśleć o czymś dodatkowym - jakaś parka pielęgniczek np?
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Re: [240] Pytanie o obsadę

#8

Post autor: Tygrys »

Bogus88 pisze:Trochę pomyślałem nad obsadą mając na względzie wszystkie wasze podpowiedzi i chyba:) wymyśliłem finalny kształt. Pytanie czy odpowiedni?
20 x Neonki (tutaj nie jestem pewny jakie)
8 x Kiryski (tutaj nie jestem pewny jakie)
6 x Otoski
1+1 lub 1+2 Zbrojnik pospolity

Dodam że woda jaka od miesiąca dojrzewa w zbiorniku to KH = 7 , pH = 7,5 , temperatura = ok. 26 st C (nie włożyłem grzałki, tak się utrzymuje +/- 1 st C). Z ilością to wiem że jest ok, pytanie czy parametry wody będą im odpowiadać? Co do Neonków i Kirysków to zastanawiam sie czy jest tak, ze któryś rodzaj jest np łatwiejszy w utrzymaniu? Czy tutaj wybór mogę oprzeć wyłącznie na upodobaniu? Ostatnie pytanie czy taka obsada pozwoli mi w dalszej przyszłości pomyśleć o czymś dodatkowym - jakaś parka pielęgniczek np?
A więc tak;
neon innesa ,pielegniczka kakadu,kirysek pigmey,pstry.
I otrzywiscie podłoże to piasek :?:
zawieszony profil

Autor
Bogus88
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: pn mar 14, 2016 12:21 pm
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
Na imię mam: Michal
Płeć:

[240] Pytanie o obsadę

#9

Post autor: Bogus88 »

TYGRYS pisze:I otrzywiscie podłoże to piasek :?:
No i tu jest problem, mam ciemny żwirek kwarcowy 1-3 mm bez ostrych krawędzi. Ewentualnie mogłabym jakąś cześć wygospodarować piaszczystą dla Kirysków. Pytanie czy w zalanym zbiorniku taki manewr jest możliwy?Jeżeli tak to jaki miałbym wybrać i ile?
ODPOWIEDZ