Z 54l do 112l i co dalej?

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Jikiena
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 12:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Z 54l do 112l i co dalej?

#1

Post autor: Jikiena »

Witam wszystkich w sobotę przeprowadziłam swoich podopiecznych do akwarium 112l. Teraz mam w nim:
*2 dorosłe zbrojniki (welonowatego samca i złotą samicę)
*51 sztuk dzieci tej pary w wielkości od 1 do 3cm
*6 kirysków z tego 2 miały być tymczasowo
*7 neonów czerwonych
*parę prętników karłowatych
*4 platki
*2 duże ampularie i 3 maleńkie
*4 krewetki red cherry
*krewetkę filtrującą
Moje pytanie jest czy można by coś do tego dołożyć? Albo jak to jakoś mądrze zmienić? Zbrojniczkom chcę dać jeszcze troszkę czasu na podrośnięcie a potem je sprzedać albo oddać. Zaznaczam że nie mam zbyt dużego doświadczenia i była to praktycznie moja pierwsza obsada. Zdaję sobie sprawę z tego że pewnie daleko jej do ideału ale wszystko razem jakoś żyło. Będę bardzo wdzięczna za każdą radę. Pozdrawiam
Obrazek
Juraya_San <3

Linf

Re: Z 54l do 112l i co dalej?

#2

Post autor: Linf »

Zbrojniki od biedy mogą zostać ale bez dzieci,kiryski bym dokupił 4,krewet też bym dokupił z 10 a jeśli chodzi o resztę to bym pozbył się platek i prętników a dokupił neonów a ślimolki mogą zostać.
Ostatnio zmieniony pn lis 30, 2009 6:57 pm przez Linf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
Jikiena
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 12:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Z 54l do 112l i co dalej?

#3

Post autor: Jikiena »

Kurcze właśnie prętników bardzo nie chcę się pozbywać. Czekam na jeszcze inne opinie.
Obrazek
Juraya_San <3

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Z 54l do 112l i co dalej?

#4

Post autor: JPK »

Jak dla mnie wszystko (no może poza 50tką dzieci zbrojnych ;) ) może zostać, ew. co bym oddał to neonki a kupił krewetki (filtrujące też wolą być w towarzystwie, wypada dokupić 3-4, a redki powinny się rozmnożyć, no chyba że chcesz mieć efekt wizualny szybciej to dokup ze 20 ;) ) i kiryski.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Autor
Jikiena
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 12:57 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Z 54l do 112l i co dalej?

#5

Post autor: Jikiena »

A co by do tego można z rybek dołożyć? Czy to już będzie za dużo jak coś się dołoży? Liczę na to że maluchom uda mi się znaleźć nowy dom ale dam im troszkę podrosnąć u mnie bo jak będą większe łatwiej będzie płeć ustalić.
Obrazek
Juraya_San <3
ODPOWIEDZ