Akwa 33L, jak obsadzić?

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ

Autor
tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Akwa 33L, jak obsadzić?

#1

Post autor: tomoa »

Cześć.

Zaczynam zabawę z akwarystyką. Kupiłem akwarium 42x26x36 cm 33L. Jaka obsada byłaby dobra do takiego akwarium? Chcę mieć wyłącznie ryby, sporo roślin i może ślimaka.
Ostatnio zmieniony śr lis 24, 2010 8:26 am przez tomoa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika

mat25
Maniak
Posty: 842
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:08 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwa 33L, jak obsadzić?

#2

Post autor: mat25 »

Możliwości jest całkiem sporo, pomyśl co chcesz do akwarium i trochę poczytaj, najpierw zobacz co ci się podoba, potem sprawdzaj czy możesz to u siebie mieć ;)
Mateusz

Autor
tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwa 33L, jak obsadzić?

#3

Post autor: tomoa »

Zapodałem trzy platki, trzy mieczyki, glonojada i ślimaka. Teraz są małe, jak urosną i zobaczę, że się męczą to chyba zmienię akwa na większe.
Obrazek
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Akwa 33L, jak obsadzić?

#4

Post autor: saintpaulia »

Mam nadzieję, że to głupi żart?

Autor
tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwa 33L, jak obsadzić?

#5

Post autor: tomoa »

Pisze jak zrobiłem. Dlaczego żart? Acha glonojad niestety zdechł, nawet nie wiem dlaczego.

To moje ryby

Ostatnio zmieniony czw sty 20, 2011 2:36 pm przez tomoa, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Akwa 33L, jak obsadzić?

#6

Post autor: JPK »

Problem jest natury takiej, że dla mieczyków akwarium powinno mieć co najmniej 100l, a najlepiej jeszcze więcej. Te ryby rosną do znacznych rozmiarów, w małym akwarium urosnąć nie mogą, karłowacieją, a to tortura dla ryby, więc dla ich dobra - oddaj je lepiej do słusznego wielkościowo zbiornika, albo zakup większe akwarium :) Mieczyki krzyżują się także z platkami (zarówno jedne, jak i drugie należą go rodzaju Xiphophorus), nie prowadzi to do niczego dobrego, powstają niepożądane kundelki. Tych dwóch gatunków nie należy łączyć w jednym akwarium. Mam również wątpliwości co do wielkości zbiornika dla platek, no ale cóż .... Proponowałbym najpierw się pytać na forum co do rybek, które chcesz umieścić w swoich 33 litrach, żeby nie było problemów ...
Glonojada także już nie kupuj, chyba że skusisz się na większy zbiornik. Nie wiem jakiego dokładnie miałeś, zakładam optymistycznie, że zbrojnika niebieskiego - dla tej ryby minimalna powierzchnia dna powinna wynosić 80x30cm (optymistycznie, bo jeśli to był plecostomus, albo gibbiceps to w zasadzie powinno im się zapewnić basen :neutral: to jedne z największych zbrojników, dorastające nawet do pół metra).
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: Akwa 33L, jak obsadzić?

#7

Post autor: saintpaulia »

Ryby rosną szybciej niż nam się wydaje. Potem okazuje się, że nie ma co z nimi zrobić, a one cierpią w przyciasnych szklankach. Mieszanie platek i mieczyków - poza wspomnianymi przez Kubę powodami, jest bez sensu - ponieważ te ryby nie różnią się znacząco wizulanie - zatem nic nie przemawia za wspólnym ich trzymaniem. O wielkości szkła nie wspominając.
Jeśli filmik przedstawia Twoje ryby, to nie są to maluszki lecz zdolne do rozrodu dorosłe osobniki, o niepełnym jeszcze "wzroście". Przy żyworodnych rybach tak małe akwarium strasznie szybko się przerybi.
Awatar użytkownika

Władek Pompka
Fanatyk
Posty: 1449
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:14 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Płeć:

Re: Akwa 33L, jak obsadzić?

#8

Post autor: Władek Pompka »

Pono doszkalasz sie również na wielu forach akwarystycznych, tutaj miałeś bardzo sensowne propozycje dobrania obsady...i nic.
Nie łapię dlaczego tak się dzieje.
:sad:
Moim jedynym, a zarazem najlepszym przyjacielem jest współżyjący ze mną tasiemiec, którego regularnie dokarmiam.

Autor
tomoa
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: pn lis 22, 2010 9:34 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Akwa 33L, jak obsadzić?

#9

Post autor: tomoa »

To prawda - "miałem" ;) . Akwarium jest mojej żony, na początku było założenie, że kupie ryby do małego akwarium np. neonki, potem żonie spodobały się platki i mieczyki i uparła się na amen. Teraz przekonuje ją cały czas do większego zbiornika. Ogólnie żona cieszy się rybkami, a ja martwie się o resztę :-P .

[ Dodano: Pon Gru 27, 2010 1:27 pm ]
Prawdopodobnie zamówię akwa 60x40x40 = 96 litrów i do tego pokrywa aluminium na zamówienie.
Obrazek
ODPOWIEDZ