45l Heterandria formosa i RC co jeszcze?

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Sulej
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: wt maja 12, 2009 9:34 am
Lokalizacja: Jozefów (Otwocki)
Płeć:

45l Heterandria formosa i RC co jeszcze?

#1

Post autor: Sulej »

Jak w temacie chciałbym coś jeszcze tam dorzucić. akwarium to 45l obsada to Heterandria formosa, ampułki, świderki, krewetki RC i babaulti. Chciałbym coś co by nie zaczepiało mi drobniczki...

bartekb
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 26, 2011 12:46 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 45l Heterandria formosa i RC co jeszcze?

#2

Post autor: bartekb »

Może być
I
-1+3 bojownik
II
- 5 samców endlera
III
-1+2 gupika
IV
-1+1 p.ramireza
V
- 6 Zwinnik Blehera

gorky
Uczestnik
Posty: 35
Rejestracja: ndz lut 06, 2011 6:25 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 45l Heterandria formosa i RC co jeszcze?

#3

Post autor: gorky »

Raczej bojownik z tej listy na górze odpada przy drobnicy...
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 45l Heterandria formosa i RC co jeszcze?

#4

Post autor: saintpaulia »

Czy chcesz by drobniczka się rozmnażała? Pytanie to dotyczy też krewetek. Jeśli tak, to pozostałabym przy obecnym składzie i tak nie jest tego mało. Drobniczki lepiej się czują w większej własnej grupie. Na pewno nie polecam haremu bojownika - zrobiłoby się już ciasno, a wszystkie drobne stworki byłyby zagrożone. Ramirezy to też nie jest dobry pomysł. Jeśli już koniecznie coś - to obstawałabym przy samcach endlera. Zwykłe gupiki do tego układu mi nie pasują - jeśli już to same samce.

Nie lepiej zostać przy obecnym składzie? Może jakiś niewielki ślimak?

czarteros
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: pt gru 31, 2010 11:13 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 45l Heterandria formosa i RC co jeszcze?

#5

Post autor: czarteros »

obstawałabym przy samcach endlera. Zwykłe gupiki do tego układu mi nie pasują
Bo układ plamek troszkę inny?

Na zdjęciu: jedna spora czarna kropka na boku, to Endler, dwie małe, to dziki gupik. Gupiki bywają też z mieczykami, takimi, jak Endlerki.




Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2011 8:45 am przez czarteros, łącznie zmieniany 1 raz.
czarteros
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 45l Heterandria formosa i RC co jeszcze?

#6

Post autor: saintpaulia »

Miałam na myśli raczej rozmiar ryb. Samce endlera (czystego) są zdecydowanie mniejsze niż ogólnie dostępne samce gupików. Moje dorosłe samce gupika dorastały (z płetwą) do 5 cm. :roll:
Co mogą mieć do tego plamki? Dzikich raczej nie widziałam w powszechnym dostepie. Ładny. Tylko skrzywiony, czy niefortunnie się ustawił do zdjęcia?

czarteros
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: pt gru 31, 2010 11:13 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 45l Heterandria formosa i RC co jeszcze?

#7

Post autor: czarteros »

Co mogą mieć do tego plamki? Dzikich raczej nie widziałam w powszechnym dostepie. Ładny. Tylko skrzywiony, czy niefortunnie się ustawił do zdjęcia?
No właśnie nie wiedziałem, o co chodzi, bo przecież "zwykły" gupik (dziki) i Endler (dziki) są praktycznie takiej samej wielkości.

Ten nie jest krzywy, tylko strasznie trudno zrobić zdjęcie. One się, pierony, cały czas ruszają.

Tu jest chyba prosty, ale z kolei ostrość uciekła:

Obrazek
czarteros
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: 45l Heterandria formosa i RC co jeszcze?

#8

Post autor: saintpaulia »

Faktycznie wszystko z nim ok. I rozmiarowo porównywalne. Jednak gdzie takich dzikusów szukać? Endlerki wydają mi się również ciekawsze z zachowania, sa bardziej energiczne i ruchliwe.

czarteros
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: pt gru 31, 2010 11:13 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: 45l Heterandria formosa i RC co jeszcze?

#9

Post autor: czarteros »

Jednak gdzie takich dzikusów szukać?
pw
Endlerki wydają mi się również ciekawsze z zachowania, sa bardziej energiczne i ruchliwe.
Zawsze mi się wydawało, że jest na odwrót. Ruchliwość i różnorodność akrobacji przy zalotach dzikich gupików nie ma nic wspólnego z tym, co pokazują gupiki hodowlane. Endlerki zawsze były dla mnie taką troszeczkę wolniejszą wersją dzikich gupików.

PS. Nie wiem, na ile wszyscy zdają sobie sprawę, ale najnowsze badania molekularne wskazują na to, że Endler to raczej ten sam gatunek, co "zwykły gupik". Opis Endlerka jako odrębnego gatunku został dokonany na podstawie cech morfologicznych. Dokładniejsze badania wykonano dopiero niedawno.
czarteros
ODPOWIEDZ