zepsuta grzałka

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

zepsuta grzałka

#1

Post autor: Krzysiek »

Popsuł mi się termostat w grzałce, najpierw przez parę miesięcy zawyżał temperaturę o jakieś 2-3 stopnie, a teraz praktycznie muszę ustawiać na minimum a i tak nagrzewa wodę do 30 stopni...

Da się takie coś naprawić, czy pozostaje mi tylko podłączenie grzałki do programatora czasowego? Nie chcę kupować nowej, bo szkoda mi kasy, a w domu nie jest aż tak zimno :P
100l morskie

picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: zepsuta grzałka

#2

Post autor: picia136 »

Ile masz stopni w domu? Mój przykład w mieszkaniu mam piec gazowy i temperatura w dzień to max 22st a w nocy 20st i grzałka się nie załącza ani razu. jak niw chcesz kupowac nowej to ja bym jej wcale nie podłączał
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)
Awatar użytkownika

Autor
Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: zepsuta grzałka

#3

Post autor: Krzysiek »

Właśnie testuje jakby to było bez. Normalnie bez grzałki to wiem, że akwarium złapie temperaturę o 1-2 stopnie niższą niż pomieszczenie, ale teraz jest zima i stoi niedaleko grzejnika, więc zobaczymy.

W domu mam trochę chłodniej niż ty, a w akwarium chciałbym mieć 25 stopni. Coś wymyślę ;)
100l morskie

picia136
Uzależniony
Posty: 678
Rejestracja: pn mar 23, 2009 1:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: zepsuta grzałka

#4

Post autor: picia136 »

ja mam tak cieplo bo mam małe dzieco w domu. Ale to i tak nic u babci w bloku kaloryfery na minimum a w mieszkaniu 28st;]
100x40x50 =200l
I rodzinka się powiększy:)
Awatar użytkownika

kfabisiak1
Uzależniony
Posty: 545
Rejestracja: pt maja 01, 2009 3:26 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: zepsuta grzałka

#5

Post autor: kfabisiak1 »

Ja na Twoim miejscu, kupiłbym jednak grzałkę z termostatem. To fiest duży wydatek a rybki będą bezpieczniejsze. Tu nie chodzi o to, że w domu masz na tyle ciepło, że grzałka w ogóle się nie załącza. Tu chodzi o to, żeby w czasie awarii ogrzewania mieszkania, kiedy to temperatura w zimę może spaść i to znacznie, utrzymać temperaturę w zbiorniku.
Jestem tylko człowiekiem. Czy to nie jest zarozumialstwo?
Awatar użytkownika

Autor
Krzysiek
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: śr sie 25, 2010 12:38 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: zepsuta grzałka

#6

Post autor: Krzysiek »

kfabisiak1 pisze: Tu chodzi o to, żeby w czasie awarii ogrzewania mieszkania, kiedy to temperatura w zimę może spaść i to znacznie, utrzymać temperaturę w zbiorniku.
U mnie awaria wygląda tak że czasem nie ma prądu, a wtedy z braku sterowania ogrzewanie działa czas i jest cieplej niż zwykle :P

W każdym razie, problem rozwiązany, dzięki za sugestie panowie :)
100l morskie
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Zepsuta grzałka

#7

Post autor: falco »

Siema,
odgrzeję kotleta... ;)

Z wieloletniej autopsji używania różnych grzałek w ciemno polecam tylko i wyłącznie naszego, rodzimego Skalara :!:

Grzałki mają zewnętrzny (super dokładny) termoregulator, przystępną cenę i naprawdę długoletnią bezawaryjność. Do tego są piaskowe, więc po wyłączeniu jeszcze długo oddają ciepło, oraz oczywiście zatapialne.

Osobiście kupowałem bezpośrednio ze źródła, czyli od przemiłego starszego Pana (Producenta) na ul. Brygadzistów 21a, można zamówić dowolną moc (bodajże do 200W) oraz długość przewodu a wszystko bez dodatkowych opłat.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Zepsuta grzałka

#8

Post autor: krasnal »

falco pisze:Z wieloletniej autopsji używania różnych grzałek w ciemno polecam tylko i wyłącznie naszego, rodzimego Skalara
100% słuszności
I to się nadaje do telewizji = trza popierać co nasze :)
Krzysiek pisze:od przemiłego starszego Pana
J/w
Awatar użytkownika

miodek85
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: sob sty 19, 2013 12:18 am
Lokalizacja:
Płeć:

Zepsuta grzałka

#9

Post autor: miodek85 »

Mój chińczyk jest zatapialny, grzeje już 2 lata i nic się nie dzieje z nim :) Nazwy nie pamiętam oprócz made in China.
Temperatury w 54L akwa bez grzałki wyglądała następująco:
zima - 23-25st.C (w pokoju 22st.C)
lato - 25-28st.C (w pokoju 25st.C)

Z grzałką mam min. 25st. Światło 2x24W z zamkniętą pokrywą robi swoje ;)
Awatar użytkownika

Stefan
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: czw lis 24, 2011 8:50 pm
Telefon: Nokia
Lokalizacja: Stary Mokotów
Płeć:

Zepsuta grzałka

#10

Post autor: Stefan »

Polecam grzałkę Skalar ze zintegrowanym elektronicznym termoregulatorem. Rozwiązanie bardzo wygodne, niezawodne i niespotykane wśród innych renomowanych firm zarówno chińskich jak i zachodnich.
Awatar użytkownika

piterpan_tm
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: pt lip 08, 2011 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga PŁD
Na imię mam: Piotrek
Płeć:

Zepsuta grzałka

#11

Post autor: piterpan_tm »

Pewnie wsadzę kija w mrowisko ale od bodajże 3 lat nie używam grzałki w żadnym ze zbiorników :)
Większy problem jest latem z odprowadzaniem niż jesień/zima dogrzewanie. Temp: ok 24 do 27 dzień/noc cały rok.
viewtopic.php?f=15&t=11339 102 Litry ziela + Furkatusy
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
viewtopic.php?f=15&t=30267 Słone wiadro 112L, przechowalnia :)
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Re: Zepsuta grzałka

#12

Post autor: mimag »

piterpan_tm pisze:Pewnie wsadzę kija w mrowisko ale od bodajże 3 lat nie używam grzałki w żadnym ze zbiorników :)
Większy problem jest latem z odprowadzaniem niż jesień/zima dogrzewanie. Temp: ok 24 do 27 dzień/noc cały rok.
ja tez, ale zimą jest problem przy podmianach ponieważ woda ma temperaturę pokojową kolo 21stC a w zbiorniku 25 i po podmianie spada za nisko, trzeba się pilnować.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

piterpan_tm
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: pt lip 08, 2011 6:18 pm
Lokalizacja: Warszawa, Praga PŁD
Na imię mam: Piotrek
Płeć:

Zepsuta grzałka

#13

Post autor: piterpan_tm »

Z podmianami rozwiązałem to tak że mieszam RO z wodą z czajnika :) gdyż i tak muszę dolewać kranowity, w przeciwnym wypadku mam GH 4 i jest "zonk".
viewtopic.php?f=15&t=11339 102 Litry ziela + Furkatusy
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
viewtopic.php?f=15&t=30267 Słone wiadro 112L, przechowalnia :)
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: Zepsuta grzałka

#14

Post autor: falco »

Krasnal - cieszę się, że cytowany "Krzysiek" myśli/mówi dokładnie jak ja... 8)
miodek85 - ja nikogo nie namawiam, dzielę się jedynie własnymi doświadczeniami. Co do chinoli (wszystkich rzeczy), to jeśli tylko mam wybór, to staram się nie kupować, choć to graniczy z cudem, czasem się udaje. Przykład j/w ;)

Mówiąc o bezawaryjnym użytkowaniu miałem na myśli "troszkę" więcej niż 2 lata... 8)
Jest kilka rozwiązań, którymi Skalar bije na głowę innych producentów:
- prawie 50 letnie doświadczenie (działają bez przerwy od '65!!),
- super precyzyjny, elektroniczny regulator (dokładność 0,1C!!). Dzięki wersji z zewnętrznym regulatorem ewentualna korekta ustawień jest prosta i nie wymaga wkładania rąk do baniaka,
- możliwość indywidualnego zamówienia co do mocy czy dł. przewodu, czego nie ma u nikogo innego,
- stabilność i trwałość pracy przez wiele lat (10, to żaden wyczyn),
- wypełnienie piaskiem a nie spiralami, dzięki czemu grzałka lepiej i dłużej oddaje ciepło (np. po wyłączeniu), co w praktyce równa się także niższemu zużyciu prądu. Osoby takie jak ja, gdzie w baniakach są 200W grzałki z pewnością biorą to pod uwagę... 8)
- polski producent i dobra cena.

Każdy wybiera indywidualnie, ważne, żeby był zadowolony. Ja jestem, bo Skalara używałem jeszcze w... podstawówce. ;)

piterpan_tm - używanie grzałki lub nie jest ściśle związane z miejscem w którym stoją baniaki oraz hodowanych pupilach. U mnie by to nie przeszło, bo wolę gdy w mieszkaniu jest chłodniej a rybcie na odwrót... ;)

Co do chłodzenia, to można stosować butelki wypełnione zimną wodą, oczywiście wymagają zmian, ale można zbić kilka st. Oczywiście czasowe wył. oświetlenia i zdjęcie osłon w pokrywach również pomoże.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
ODPOWIEDZ