Pokrywa aluminiowa 120x40. Co wybrać?

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Pokrywa aluminiowa 120x40. Co wybrać?

#1

Post autor: asheka »

Zastanawiam się nad zakupem aluminiowej pokrywy z trzech powodów:
- WROMAK z pcv, który mam obecnie jest potwornie niewygodny. Otwory, które powinny służyć do karmienia ryb wypadają dokładnie w miejscu belek wzmacniających;
- jeden z moich kotów spędza na pokrywie kilkanaście godzin dziennie. Nie należy do najszczuplejszych, obawiam się więc, że kiedyś te drzemki mogą się skończyć przymusową kąpielą;
- powód nr 3 jest prozaiczny i chyba najmniej istotny: strasznie brzydkie jest to to.
Akwarium ma wymiary 120x40x40 cm. W tym momencie na oświetlenie składa się 2x 54W+ 2x 39W.
Przewidziany budżet (pokrywa+ oświetlenie): do 1000 zł.
Mam wiele roślin szybko rosnących, zależy mi więc na łatwym dostępie bez konieczności zdejmowania pokrywy.
Chciałabym również zamontować w niej wentylatory.
Dwa moje typy to Juwel Multilux i Diversa. Czy ktoś może się podzielić opinią na temat którejś z nich?
A może znacie kogoś, kto mógłby wykonać pokrywę na zamówienie?
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Pokrywa aluminiowa 120x40. Co wybrać?

#2

Post autor: Drottnar »

asheka pisze: jeden z moich kotów spędza na pokrywie kilkanaście godzin dziennie. Nie należy do najszczuplejszych, obawiam się więc, że kiedyś te drzemki mogą się skończyć przymusową kąpielą;
Pokrywy aluminiowe Diversa mają wierzchy z dosyć cienkiego i elastycznego PCV. Więc nie wiem, czy to rozwiąże problem z kotem.
Awatar użytkownika

Autor
asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Pokrywa aluminiowa 120x40. Co wybrać?

#3

Post autor: asheka »

No tak, to w zasadzie kończy temat Diversa ;)
A Juwel?
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Pokrywa aluminiowa 120x40. Co wybrać?

#4

Post autor: Drottnar »

Tych nie kojarzę na żywo, ale wydaje mi się, że jest tak samo. Trzeba by sprawdzić jeszcze pokrywy zoolight. Może one nie są na górze plastikowe.

Z drugiej strony, ta belka Diversy na środku ma dosyć szeroki aluminiowy element, więc może te elementy pcv nie ugną się pod sierściuchem.
Awatar użytkownika

probielany
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:23 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Emil
Płeć:

Pokrywa aluminiowa 120x40. Co wybrać?

#5

Post autor: probielany »

asheka, a nie lepiej zrobić fajną pokrywę ze spienionego PCV? będzie Cię to kosztować 20% przeznaczonego budżetu.
375 - BW
Więcej na razie nie będzie !
Awatar użytkownika

Autor
asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Pokrywa aluminiowa 120x40. Co wybrać?

#6

Post autor: asheka »

Być może lepiej. Problem w tym, że sama sobie z tym nie poradzę. Nie znam nikogo, kto mógłby wykonać ją dla mnie. Pozostaje również kwestia estetyki. Nie mogę już patrzeć na tego plastikowego potworka.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Pokrywa aluminiowa 120x40. Co wybrać?

#7

Post autor: Drottnar »

Popatrz w dziale DIY
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Pokrywa aluminiowa 120x40. Co wybrać?

#8

Post autor: rhino »

Cześć ,

tak jak pisze Drottnar ,popatrz na http://www.zoolight.pl" onclick="window.open(this.href);return false; , ja mam i chwalę (120x40 , w środku 3 x 54W), co do otworów to najlepiej zapytaj - ja mam pokrywę jednolitą ale nie sądzę żeby otwory były problemem .W "pełnym" wydaniu pokrywa jest niezwykle sztywna - aluminium .

pozdrawiam
Marcin
Ratel
ODPOWIEDZ