Filtr aquael minikani 120

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
probielany
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:23 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Emil
Płeć:

Filtr aquael minikani 120

#1

Post autor: probielany »

Muszę kupić filtr do nowego akwarium ok 100l . Wybór padł na kubełek aquael minikani 120. Myślicie, że to dobry wybór? Może jest jakaś tańsza/godna polecenia alternatywa dla tego filtra. Dodam, że akwarium ma być roślinne. Ryby będą jako dodatek wizualny.
375 - BW
Więcej na razie nie będzie !
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Filtr aquael minikani 120

#2

Post autor: Christo »

Używany Eheim classic 2213 będzie pasował jak ulał. Opcja dla szukających oszczędności, zresztą nawet gdybym ich nie szukał i tak bym z tych właśnie kubełków korzystał (i korzystam :-)). Może trochę niewygodny w obsłudze, ale z opisu bańki wynika że nie będzie to częstym problemem. Przy skromnej obsadzie starczyłaby głowica wew. z dużą gąbką, ale rozumiem, że estetyka ważna i stąd chęć wyprowadzenia filtracji na zew.

pozdrawiam
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Autor
probielany
Zapaleniec
Posty: 341
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 8:23 am
Lokalizacja: Pruszków
Na imię mam: Emil
Płeć:

Filtr aquael minikani 120

#3

Post autor: probielany »

Christo, mimo wszystko wolę nowy filtr. Z używanymi filtrami mam złe wspomnienia i zawsze kończyło się kupnem nowego. Co do obsady, to stawiam na krewetki i stadko mniejszych rybek ( drobniczki, rozbory ). W filtr wewnętrzny się chcę się bawić.
375 - BW
Więcej na razie nie będzie !

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Filtr aquael minikani 120

#4

Post autor: pkucaba »

probielany pisze:mimo wszystko wolę nowy filtr.
Też jestem zwolennikiem nowego filtra. Nie jestem przekonany czy minikani 120 będzie wystarczający, ale ja lubię nadfiltrację.
Swoją drogą mój znajomy mam minikani w około 90 litrach i jest bardzo zadowolony.
ODPOWIEDZ