Grzałka Skalar - spotkanie

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

Grzałka Skalar - spotkanie

#1

Post autor: Filippoinzagi »

Drodzy Akwaryści,


muszę podzielić się z Wami doświadczeniem ze spotkania jakie odbyłem dosłownie kilkanaście minut temu.
Otóż zgodnie z Waszym zaleceniem co do wyboru grzałki, postanowiłem odszukać producenta grzałek akwariowych SKALAR i znalazłem! ale nie przypuszczałem, że siedziba firmy mieści się w domku jednorodzinnym w piwnicy, zaraz przy osiedlu na którym mieszkam To raz. Dwa, że owym właścicielem firmy będzie zgoła 80 letni staruszek,to dwa, zaś trzy, ten człowiek związany jest z produkcją grzałek od 1965 roku. Muszę przyznać, iż było to niezwykłe spotkanie gdyż oprócz transakcji zakupu, Pan właściciel "sprzedał" mi kawał dobrej historii związanej z akwarystyką i rozwojem jego firmy przez tych dziesiąt lat :)
Było to ciekawe doświadczenie,tym bardziej, że owe grzałki rzeczony Pan robi niemal własnoręcznie z pomocą może góra 2 osób.

Wszystkie komercyjne grzałki i grzałeczki wszystkich producentów z naszego rynku akwarystycznego niech się lepiej schowają!-TO MOJE SUBIEKTYWNE ZDANIE NIE POPARTE JESZCZE ŻADNYM WŁASNYM DOŚWIADCZENIEM TYLKO UZYSKANĄ WIEDZĄ NT. SPOSOBU WYKONANIA PRODUKTU ORAZ DOŚWIADCZENIEM INNYCH OSÓB, KTÓRE JUŻ Z TEJ GRZAŁKI KORZYSTAJĄ.


Obrazek


Pozdrawiam Was!

F
Ostatnio zmieniony wt kwie 29, 2014 9:33 am przez Filippoinzagi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#2

Post autor: Christo »

Jeszcze jej nie umoczył, a już się podnieca i zachwala. Napisz coś za 5-10 lat. :)
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#3

Post autor: Lech-u »

Ale na czy tak naprawdę polega ten fenomen grzałek Skalar???
Dlaczego inne grzałki mają się schować?

Rozumiem, że Rolls Roysy też są ręcznie robione (jak rzeczony Skalar), ale nie rozumiem dlaczego ten ostatni ma być taki wspaniały. Nie wynika to z Twojej wypowiedzi.
Może coś uzupełnisz, żeby np. mnie przekonać?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#4

Post autor: falco »

Filippoinzagi pisze:Dwa, że owym właścicielem firmy będzie zgoła 80 letni staruszek,to dwa, zaś trzy, ten człowiek związany jest z produkcją grzałek od 1965 roku. Muszę przyznać, iż było to niezwykłe spotkanie gdyż oprócz transakcji zakupu, Pan właściciel "sprzedał" mi kawał dobrej historii związanej z akwarystyką i rozwojem jego firmy przez tych dziesiąt lat :)
Było to ciekawe doświadczenie,tym bardziej, że owe grzałki rzeczony Pan robi niemal własnoręcznie z pomocą może góra 2 osób.
Bardzo się cieszę, że się zdecydowałeś, jestem więcej niż pewny, że będziesz zadowolony także po... kilkunastu (tak kilkunastu) latach (a może i dłużej) bezawaryjnego (i nadal super dokładnego) działania 100% polskiego Skalara.

Bez chinoli, bez kompromisów, bezawaryjnie! :-D

Skalary opisywałem już wielokrotnie u mnie działa właśnie kilkanaście lat a zwykłe bez termostatu jeszcze dłużej.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#5

Post autor: Lech-u »

falco pisze:Skalary opisywałem już wielokrotnie u mnie działa właśnie kilkanaście lat a zwykłe bez termostatu jeszcze dłużej.
A u mnie inna grzałka działa kilkanaście lat. Dlaczego zatem Skalar ma spowodować "wstyd" u mojej grzałki, tak, żeby ta moja musiała się schować?

PS. Fajne slogany wymyślacie. Podeślijcie je do Skalara, może wykorzysta w swoich spotach reklamowych.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#6

Post autor: falco »

Lech-u pisze: Dlaczego zatem Skalar ma spowodować "wstyd" u mojej grzałki, tak, żeby ta moja musiała się schować?
Mnie we wstydliwe tematy nie mieszaj, ale Lech-U leniUchU - Użyj szUkajki a znajdziesz odpowiedzi czemU Skalar tak a inne nie.

Dla jest jeszcze 1 ważny aspekt - prodUkt polski przez duże U. :wink:
Lech-u pisze:PS. Fajne slogany wymyślacie. Podeślijcie je do Skalara, może wykorzysta w swoich spotach reklamowych.
Per Wy...? Ruskie Wam na mUzg padły ObywatelU Lech-U? :D
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Odp: GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#7

Post autor: Zielony »

Lech-u pisze:Dlaczego zatem Skalar ma spowodować "wstyd" u mojej grzałki, tak, żeby ta moja musiała się schować?
1. Jest polska.
2. Ma np. elektroiczny termostat


Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#8

Post autor: Lech-u »

falco pisze:Lech-u napisał(a):
PS. Fajne slogany wymyślacie. Podeślijcie je do Skalara, może wykorzysta w swoich spotach reklamowych.

Per Wy...? Ruskie Wam na mUzg padły ObywatelU Lech-U?
Nie tylko TY pisałeś slogany na tema Skalara. Stąd WY.

Mnie na razie przekonuje "termin zużycia grzałki". Może jak kupię Skalara to moje Córki będą miały coś w posagu...
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#9

Post autor: Filippoinzagi »

No proszę jaka dyskusja się wywiązała :) Jeśli jesteście głodni rzeczowych argumentów dlaczego to akurat grzałka SKALAR wygrywa nad pozostałymi grzałkami wiodących producentów,chętnie Wam je dostarcze choć uważam,że falco dość obszernie je już przedstawił w odpowiednim wątku na tym forum...To co napisałem nie miało byc jakąś autoreklama tylko osobistymi przemyśleniami.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21847
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#10

Post autor: Lech-u »

Aaaaaa, to teraz już wszystko rozumiem...
Czyli o co chodzi?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#11

Post autor: Filippoinzagi »

- grzałka jest polskiej produkcji z wyłącznie polskich komponentów;
- posiada elektroniczny termoregulator-(dokładność 0,1C!!). Dzięki wersji z zewnętrznym regulatorem ewentualna korekta ustawień jest prosta i nie wymaga wkładania rąk do baniaka;Są to chyba jedyne na rynku grzałki, które mają regulację zakresu temperatury aż do 35 st. C.ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PRZESTROJENIA TERMOSTATU NAWET DO 45 ST. C.
- prawie 50 letnie doświadczenie (działają bez przerwy od 1965 roku)
- możliwość indywidualnego zamówienia co do mocy czy dł. przewodu, czego nie ma u żadnego konkurencyjnego producenta na rynku;
- trwałość produktu i jego stabilność- grzałka zgodnie z opiniami wielu ludzi, którzy ją użytkują, działa przynajmniej przez te 10 lat;
- wypełnienie piaskiem a nie spiralami, dzięki czemu grzałka lepiej i dłużej oddaje ciepło (np. po wyłączeniu), co w praktyce równa się także niższemu zużyciu prądu;
- atrakcyjna cena'
-Grzałki cechują się bardzo wysoką jakością wykonania i są wodoszczelne (całkowicie zatapialne). Wykonane są z bardzo wysokiej jakości szkła , dzięki czemu od ponad 30 lat (!!!) nie zdarzyło się, aby grzałka pękła podczas pracy;

Czy mam przytaczać więcej faktów?
Ostatnio zmieniony wt kwie 29, 2014 9:24 am przez Filippoinzagi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#12

Post autor: Drottnar »

Punkt pierwszy i ostatni gryzą się ze sobą.

Napisane z dala od komputera.
Awatar użytkownika

silver007
Zapaleniec
Posty: 491
Rejestracja: czw wrz 05, 2013 9:52 pm
Lokalizacja: Michałów - Reginów

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#13

Post autor: silver007 »

Ja też jak najbardziej wspieram polskie produkty, zwłaszcza małych firm z dużymi tradycjami, ale uważam że pierwszy post faktycznie powinien zostać napisany inaczej.
Bez urazi Filippo ale doświadczeń z tą grzałką póki co nie masz żadnych, więc pianie nad jej doskonałością i bezawaryjnością miejsca mieć nie powinno. Rozumiem, że zachwyciły Cię opowieści starszego Pana, który zapewne doskonale zna się na rzeczy i poświęcił firmie całe swoje życie, dlatego uważam że bardziej powinieneś się skupić bardziej na przytoczeniu tych historii niż snuciu własnych opinii o jakości produktów.
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#14

Post autor: Filippoinzagi »

Poprawiłem napisany przez siebie post. Traktujcie go proszę jako pewnego rodzaju osobistą refleksję a nie fachową recenzję produktu, z którego korzystam od wielu lat bo tak nie jest. Powyższe argumenty są zaczerpnięte z doświadczeń innych użytkowników tej grzałki. Wierzę natomiast, iż moje własne będą równie pozytywne.

Kiperka

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#15

Post autor: Kiperka »

Filip nie poprawiaj tak postów bo robi się chaos. Teraz wypowiedzi innych osób wydają się bez sensu. ;)

Co do samej grzałki nie mogę się wypowiedzieć, gdyż takowej nie miałam.
Ale jedno pytanie. Czy są grzałki akwariowe, których nie można zanurzać w całości? Bałabym się takich...

Dein

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#16

Post autor: Dein »

Wśród zalet nie uwzględniono pozycji:
- służy do grzania wody
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#17

Post autor: falco »

Filippoinzagi - podałeś Kolegom wszystko na tacy opisując bardzo dokładnie i szczegółowo grzałkę Skalara.
Oczywiście w Twoim przypadku o trwałości, to było troszkę na wyrost, ale podejrzewam, że zasugerowałeś się moimi wpisami, jako wieloletniego super zadowolonego użytkownika produktów f-my Skalar.

Resztą się nie przejmuj, każdy decyduje za siebie i na co wydaje swoje pieniądze, Ty zainwestowałeś najlepiej jak mogłeś. :-D
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Autor
Filippoinzagi
Gaduła
Posty: 152
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 9:11 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bemowo
Na imię mam: Filip
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#18

Post autor: Filippoinzagi »

Bardzo dziękuję za wsparcie.
Ze swojej strony udział w tym wątku zamykam.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: Odp: GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#19

Post autor: Drottnar »

Drottnar pisze:Punkt pierwszy i ostatni gryzą się ze sobą.

Napisane z dala od komputera.
Punkty gryzły się, bo kolega w ostatnim punkcie napisał, że grzałka jest wykonana z wysokiej jakości niemieckiego szkła.

Kiperka

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#20

Post autor: Kiperka »

Zbyliście moje pytanie a ja serio pytałam...

-- 29 kwi 2014, o 10:47 --
Drottnar pisze:Punkty gryzły się, bo kolega w ostatnim punkcie napisał, że grzałka jest wykonana z wysokiej jakości niemieckiego szkła.

Może technologia jest niemiecka a produkcja w Polsce.

Peefe
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 11:13 pm
Telefon: 502645757
Lokalizacja: Radziejowice
Na imię mam: Michal

Re: GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#21

Post autor: Peefe »

Filippoinzagi pisze:- grzałka jest polskiej produkcji z wyłącznie polskich komponentów;
- posiada elektroniczny termoregulator-(dokładność 0,1C!!). Dzięki wersji z zewnętrznym regulatorem ewentualna korekta ustawień jest prosta i nie wymaga wkładania rąk do baniaka;Są to chyba jedyne na rynku grzałki, które mają regulację zakresu temperatury aż do 35 st. C.ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PRZESTROJENIA TERMOSTATU NAWET DO 45 ST. C.
- prawie 50 letnie doświadczenie (działają bez przerwy od 1965 roku)
- możliwość indywidualnego zamówienia co do mocy czy dł. przewodu, czego nie ma u żadnego konkurencyjnego producenta na rynku;
- trwałość produktu i jego stabilność- grzałka zgodnie z opiniami wielu ludzi, którzy ją użytkują, działa przynajmniej przez te 10 lat;
- wypełnienie piaskiem a nie spiralami, dzięki czemu grzałka lepiej i dłużej oddaje ciepło (np. po wyłączeniu), co w praktyce równa się także niższemu zużyciu prądu;
- atrakcyjna cena'
-Grzałki cechują się bardzo wysoką jakością wykonania i są wodoszczelne (całkowicie zatapialne). Wykonane są z bardzo wysokiej jakości szkła , dzięki czemu od ponad 30 lat (!!!) nie zdarzyło się, aby grzałka pękła podczas pracy;

Czy mam przytaczać więcej faktów?
1. Z tego co pamiętam to masz na myśli Bemowo - osiedla gdzie mieści się produkcja.
2. Mam od ponad 10 lat grzałkę.
- W tym czasie - raz przestała grzać - jakieś 3 tygodnie od kupienia. Została wymieniona od ręki (punkt serwisowy gdzieś koło placu MDM w warszawie).
- Jakoś rok temu znów się popsuła. Z ciekawości rozebrałem. Do wawki jakoś nie mam zacięcia się wybrać i oddawać do naprawy. Pewnie poleciała jakaś pierdoła ze sterowania. Grzeje cały czas, nie wyłącza się nigdy.

3. Dokładność ustawiania 0,1 stopnia - możesz włożyć między bajki. W grzałce jest zainstalowany na samem końcu czujniczek temperatury. Ze względu na cenę nie jest to PT100 lub PT1000 ale pewnie zwykły czujnik NTS lub PTS (piszę z pamięci nazwy).

4. Po faktycznym 'wyskalowaniu' możesz łatwo przestawiać temperaturę bez wkładania ręki do akwarium - tyle, że to się po ustawieniu akwarium robi żadko.

5. Jak dla mnie - głównym plusem grzałki jest:
- elektroniczny system załącz/wyłącz grzałkę - bez zwykłego bimetalicznego styku który z czasem robi problemy w klasycznych grzałkach
- niezłej klasy przewód silikonowy pomiędzy grzałką a układzikiem sterowania no i faktycznie możliwość zamówienia przewodu o większej długości.

6. Nie wiem jak wy - ale ja nie słyszałem o pękniętej grzałce.

-- Wt kwi 29, 2014 11:16 am --

No i jeszcze jedno - na mojej grzałce była informacja o max. poziomie zanużenia. W teorii nie jest całkowicie zatapialna.
Inna sprawa, że praktyka jest inna.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#22

Post autor: Christo »

Kiperka pisze:Ale jedno pytanie. Czy są grzałki akwariowe, których nie można zanurzać w całości? Bałabym się takich...
Np stary zielony Jager ma minimalny i maksymalny poziom zanurzenia, czyli w praktyce pokrętło termoregulatora powinno już wystawać z wody. Nie ma się czego bać nie jest to tez jakoś strasznie niewygodne. :)

Nie wiem czy takie postępowanie nie wydłużyłoby nieco żywotności także tych grzałek, które mają tylko minimalny, ale to już tylko taki moje przypuszczenia. :)
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#23

Post autor: rudy1986 »

Wytlumacze Wam ocb z mozliwoscia calkowitego zanurzenia grzalki....

Otóż chodzi o czesci z ktorych. Kabel i "grzalka" sa produkowane w roznych fabrykach i dlategoc jest dopuszczalne np calkowite zanurzenie niektorych grzelek bo producent nie odpowiada za jakosc wykonania kabla. Kiedys to wyczytalem w artykule z wlascicielem Jagera:D

Wysłane z mojego GT-I9100

Marshall
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: sob kwie 12, 2014 1:58 am
Telefon: 604321777
Lokalizacja: Gdańsk
Na imię mam: Adam
Płeć:

Re: GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#24

Post autor: Marshall »

Kiperka pisze:(...)
Ale jedno pytanie. Czy są grzałki akwariowe, których nie można zanurzać w całości? Bałabym się takich...
Kiedyś były! A w zasadzie nawet nie było! :)
Były za to schematy jak sobie zrobić, tylko nie było z czego. :) Termostat to był szczyt luksusu!
Marki Tetra, JBL, EHEIM były znane z obrazków, ceny tego sprzętu abstrakcyjne.

Tak wyglądały moje początki z akwarystyką w połowie lat 80tych. :)

PS.
Internetu nie było! :D
Sent from my notebook. ;)
Marshall® | Adam Marczak

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#25

Post autor: krasnal »

Peefe pisze:akoś rok temu znów się popsuła. Z ciekawości rozebrałem. Do wawki jakoś nie mam zacięcia się wybrać i oddawać do naprawy. Pewnie poleciała jakaś pierdoła ze sterowania. Grzeje cały czas, nie wyłącza się nigdy.
Na Brygadzistów też można naprawić-wymienić
(
Peefe pisze:na mojej grzałce była informacja o max. poziomie zanużenia. W teorii nie jest całkowicie zatapialna.
Chyba min. poziom zanurzenia

Obrazek ,Obrazek

Sprzęt cały czas pracuje (150 W w 375 L)

Peefe
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: ndz mar 16, 2014 11:13 pm
Telefon: 502645757
Lokalizacja: Radziejowice
Na imię mam: Michal

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#26

Post autor: Peefe »

A ja osobiście sądzę, że grzałki nie zatapialne to były np. grzałki solne i tym podobne wynalazki samoróbki z lat minionych.
Łapka w górę jak ktoś kiedyś miał taką grzałkę?

Teraz na wszelki wypadek dają informację o niezatapialności (ja tam mam niezatapialną..zatopioną) - co prawda 5-6 cm poniżej lustra wody tylko. Parafrazując "Ciśnienie słupa wody, nie działa tak silnie jak na dnie zbiornika i nie jest w stanie przeniknąć do wnętrza." Łatwiej jest producentowi obwarować produkt iluś tam warunkami, niż potem mieć kłopoty - bo faktycznie może kiedyś kogoś trzepnąć.
W czystej teorii, aktualnie w domach powinny być wyłączniki różnico-prądowe, które zapobiegają kopnięciu przez prąd.
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#27

Post autor: falco »

Niedawno ponownie odwiedziłem przemiłego Starszego Pana, który od kilkudziesięciu lat Sam produkuje wyroby spod nieśmiertelnego znaku Skalar, przy okazji oczywiście zrobiłem małe zakupy.
Nie obyło się bez rozmowy, która niestety miała bardzo mroczne zabarwienie... Wiek (bardzo zaawansowany) stawia poważne problemy w funkcjonowaniu właściwie 1-osobowej firmy, produkcji już praktycznie nie ma, ewentualnie pojedyncze sztuki na prośbę stałych Klientów (z czego oczywiście skorzystałem). Nie ma chętnych do przejęcia/kupienia firmy pomimo chęci przekazania kilkudziesięcioletniego doświadczenia w branży.

Obawiam się, że Skalar zniknie i nie będzie już niezawodnych grzałek czy brzęczyków, ech... strasznie smutne, to wszystko.
Skalar towarzyszy mi od początku akwarystyki, czyli czasów podstawówki, a to było kilka dekad temu... :sad:
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...

Dein

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#28

Post autor: Dein »

Aż dziwne, że żaden mniej uznany, za to majętny końkurent nie próbuje podkupić szanowanej marki do własnej puli. Czy próbuje, ale Starszy Pan nie jest zainteresowany taką wersją?
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

GRZAŁKA SKALAR-spotkanie

#29

Post autor: falco »

Nie znam aż tak daleko idących szczegółów, ale z rozmowy wynikało jasno, że np. przy zamawianiu produktów Skalara "znane" firmy brały sprzęt w cenie super niskiej a sprzedawały (dosłownie) kilkakrotnie drożej. Wiem, że zależało Mu, aby firma została w rodzinie, ale z tej strony nie ma zainteresowania a Starszy Pan ma naprawdę wiele wiosen na karku i zapewne ciężko Mu poruszać się biegle w obecnych czasach...

Wspominał o sprzedaży firmy, także o przekazaniu swoje wiedzy, ale nie chciałem ciągnąć za język i nie znam konkretów "co/jak/za ile/komu... :(
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
ODPOWIEDZ