Komputer do testów wody - opis produktu

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Komputer do testów wody - opis produktu

#1

Post autor: Lech-u »

Ostatnio znalazłem w sieci informację o polskim producencie komputera do robienia testów parametrów wody w akwarium słodkim i morskim.
Przetłumaczyłem tekst, który znalazłem w necie. Zamieszczam też kilka fotek dość sprytnego urządzenia. Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia? Myślę, że kilku KompoAquaManiakom może się to spodobać...


AquaSpec jest ciekawym high-tech-owym gadżetem, do robienia dokładnych i wiarygodnych pomiarów podstawowych parametrów w swoim akwarium. Komputer AquaSpec wygląda jak coś wykonanego dla profesjonalistów ale celem było stworzenie dokładnego i przystępnego urządzenia dla amatorów. To prawda, że finalnie ten produkt jest prawdopodobnie ukierunkowany na maniaków technicznego akwarium, ale idea jest obiecująca.
Zaprojektowany do obsługi i testów zarówno akwariów słodkowodnych i morskich, komputer AquaSpec sprawdza nie tylko wodę, ale za pomocą programu towarzyszącego będzie zarządzać wszystkimi zgromadzonymi danymi dla dowolnej liczbę zbiorników.

AquaSpec umożliwia badania takich parametrów jak pH, azotany (NO3-), azotyny (NO2-), fosforany (PO43-) i jony amonowe (NH 4 +).

Komputer został opracowany przez firmę w Polsce z użyciem komponentów firmy Logitech. Wyniki próbek wody są odczytywane i przekazywane do oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Zestaw odczynników i komputer AquaSpec jest wyceniany na około 475 USD.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Interesujący projekt. Prawda?
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Conrad
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 13, 2014 10:13 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów

Komputer do testów wody - opis produktu

#2

Post autor: Conrad »

Ciekawe Lechu, coraz więcej takich projektów na horyzonci widać.

Ja jeszcze znam Fishbit

" onclick="window.open(this.href);return false;

albo CO2 meter

" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ