Regał narożny - pytanie

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
czarteros
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: pt gru 31, 2010 11:13 am
Lokalizacja:
Płeć:

Regał narożny - pytanie

#1

Post autor: czarteros »

Mam pytanie/prośbę do tych, którzy mieli do czynienia z regałem z wykorzystaniem rogu pomieszczenia. Jak poradziliście sobie z tym rogiem? Jakie błędy popełniliście? Jakie macie rady?

Przymierzam się do czegoś takiego. Regał ma być na dwóch sąsiadujących ścianach. Szkoda mi tego rogu.
czarteros

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Re: Regał narożny - pytanie

#2

Post autor: cinek1916 »

Ale o co chodzi?
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
czarteros
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: pt gru 31, 2010 11:13 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Regał narożny - pytanie

#3

Post autor: czarteros »

cinek1916 pisze:Ale o co chodzi?
Masz narożny regał? Myślę, że gdybyś miał, wiedziałbyś o co chodzi.
czarteros

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Regał narożny - pytanie

#4

Post autor: cinek1916 »

W sumie to mam, niewielki bo niewielki ale mam...
W dodatku mam zaplanowany nowy, większy i kupioną część rzeczy do nowgo. Tak się składa, że będzie stał w rogu pomieszczenia więc jak widzisz temat może mnie zainteresować a nawet może będę w stanie Ci pomóc.


To ma być trójkątny regał czy dwa regały na dwóch sąsiednich ścianach i pytasz o tą przestrzeń między nimi a ścianami?
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
czarteros
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: pt gru 31, 2010 11:13 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Regał narożny - pytanie

#5

Post autor: czarteros »

cinek1916 pisze:
To ma być trójkątny regał czy dwa regały na dwóch sąsiednich ścianach i pytasz o tą przestrzeń między nimi a ścianami?
Regał ma mieć dwie "ściany". Obojętne, czy montowane oddzielnie, czy razem. I tak będę przykręcał do ścian. Chodzi o ten róg. Wyobraź sobie dwa akwaria, stojące w rogu: jedno w samym rogu a drugie prostopadle do niego przy drugiej ścianie. Jak się to obuduje stelażem, to pojawia się (chyba) problem z dostępem do tego pierwszego akwarium. Tak mi się wydaje. Ja nigdy nie miałem takiego regału.

Czy wyjaśniłem precyzyjnie?
czarteros

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Regał narożny - pytanie

#6

Post autor: cinek1916 »

Teraz już wiem o co chodzi.
Czyli jakby dwa regały ustawione w literę L.
W tym miejscu możesz pomyśleć nad jakimś filtrem przelewowym albo czymś w rodzaju centralnego filtra dla każdej półki. W zależności czy będziesz miał jedno lub kilka akwariów na poziomie.
Od frontu i tak będzie otwierane żeby do akwariów się dostać więc problemu z obsługą nie będziesz miał.

Albo po prostu długie akwarium, którego części nie będziesz widział.

Tylko to mi przychodzi do głowy.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Autor
czarteros
Gaduła
Posty: 185
Rejestracja: pt gru 31, 2010 11:13 am
Lokalizacja:
Płeć:

Regał narożny - pytanie

#7

Post autor: czarteros »

Dzięki. Jakieś inne opinie?

Dopowiadam, że regał (regały) ma być hodowlany. Na każdej półce będzie kilka mniejszych zbiorników. Filtry mają być gąbkowe. Będzie jedna pompa. Powietrze rozprowadzone połcalowymi rurkami do półek. Na każdej półce z rurki odchodzić będą wężyki napowietrzające (wchodzące do filtra gąbkowego) do każdego ze zbiorników.

Na razie wychodzi mi, że najmniej nieefektywny będzie układ, że jeden regał będzie dosunięty do rogu a drugi (na drugiej ścianie) odsunięty od niego ok. 50cm.

Chętnie poczytam ew. uwagi.
czarteros
ODPOWIEDZ