Sprzęt co2 72l

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
matipo321
Uczestnik
Posty: 40
Rejestracja: śr sie 10, 2016 5:10 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Mateusz

Sprzęt co2 72l

#1

Post autor: matipo321 »

Witam czy macie jakiś pomysł na zestaw co2 dla 72 litrowego akwarium. Chce by moje rośliny szybciej rosły, może wystarczy nawóz jakiś?
Liczę na kilka pomysłów.
Awatar użytkownika

asheka
Fanatyk
Posty: 1723
Rejestracja: pt maja 03, 2013 4:01 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Sprzęt co2 72l

#2

Post autor: asheka »

Jakie masz tam oświetlenie? Jakie rośliny? Jakie podłoże? Kto tam będzie mieszkał/mieszka?
Moim zdaniem na początek nie szalej, poczytaj trochę o doświadczeniach innych akwarystów.
Bez podstawowej wiedzy możesz zrobić krzywdę swoim zwierzętom. CO2 bardzo łatwo można przedawkować, a to zwykle kończy się dramatem. Podawanie dwutlenku węgla będzie się wiązało z koniecznością podawania innych nawozów. Spróbuj podejść do tematu rozsądnie. Metoda małych kroków to chyba najlepsze, co można zrobić zakładając pierwsze akwarium. Sprzęt zawsze możesz dołożyć, kiedy już będziesz wiedział z czym to się je.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Sprzęt co2 72l

#3

Post autor: marcinzabki29 »

Koleżanka ładnie to opisała.
To nie jest tak, że jak kupię sobie to co nie zbędne i zbędne w akwarium, to od razu będzie lepiej.
Chyba nie chwaliłeś się jeszcze zdjęciami swojego akwarium - czy się mylę.
Czasami tak jest, że są trzy roślinki w akwarium, a już ludzie się pytają jak nawozić i ile CO2 podawać.
Bez urazy, nie chcę Cię od razu źle oceniać.
Mam kilka zbiorników, w trzech nigdy nie nawoziłem.
Wież mi, że roślinki rosną ładnie.
Tak więc odpowiedz na pytania Koleżanki, a na pewno uzyskasz dobre rady :-D
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ