Dyruzor co2

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Dmaruh
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:23 pm
Lokalizacja: Przasnysz
Na imię mam: Daniel

Dyruzor co2

#1

Post autor: Dmaruh »

Witam spotkałem na ali...taki dyfuzor co2Obrazek czy ktoś stosuje taki? Czy moze lepiej korpus filtra wody?Poproszę o opinie.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

Dyruzor co2

#2

Post autor: jacekzabki »

To chyba coś podobnego do tego:
https://www.olx.pl/oferta/dyfuzor-co2-r ... 04a91c4cf7
CO2 rozbija się na mniejsze pęcherzyki w rurze filtra i im dłuższa droga do pokonania tym mniejsze bąbelki wprowadzone są do akwarium.
Oczywiście ten "dyfuzor" z olx jest do kupienie w liroju lub innym tego typu sklepie za kilka (kilkanaście) złotych za pięć szt. ale ktoś zwąchał chyba niezły biznes i sprzedaje na sztuki ;]
Sam używałem różnego typu dyfuzorów i ciągle miałem problemy. Odkąd zakupiłem reaktor sery problemy się skończyły- z pewnością polecam teraz te rozwiązanie każdemu. (taki sam reaktor produkuje Ista lecz jest trudniej dostępny)
Ostatnio zmieniony ndz mar 26, 2017 12:49 pm przez jacekzabki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Dyruzor co2

#3

Post autor: Tomasz3k »

jacekzabki pisze: To chyba coś podobnego do tego:
https://www.olx.pl/oferta/dyfuzor-co2-r ... 04a91c4cf7
CO2 rozbija się na mniejsze pęcherzyki w rurze filtra i im dłuższa droga do pokonania tym mniejsze bąbelki wprowadzone są do akwarium.
Oczywiście ten "dyfuzor" z olx jest do kupienie w liroju lub innym tego typu sklepie za kilka (kilkanaście) złotych za pięć szt. ale ktoś zwąchał chyba niezły biznes i sprzedaje na sztuki ;]
Sam używałem różnego typu dyfuzorów i ciągle miałem problemy. Odkąd zakupiłem reaktor sery problemy się skończyły- z pewnością polecam teraz te rozwiązanie każdemu. (taki sam reaktor produkuje Ista lecz jest trudniej dostępny)
To nie jest podobne rozwiązanie do tego z OLX :) po pierwsze ma już wmontowany licznik bąbelków a po 2. w środku tego dyfuzorka jest wmontowany mały krążek ceramiczny, co znacznie pomaga w rozpuszczeniu CO2 :)

Dmaruh - Jeśli chcesz taki dyfuzorek na rurowy jak wstawił jacekzabki, to zapraszam do nas na Mokotów, sprezentuje Ci za darmo :)

Autor
Dmaruh
Uczestnik
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 20, 2016 8:23 pm
Lokalizacja: Przasnysz
Na imię mam: Daniel

Dyruzor co2

#4

Post autor: Dmaruh »

Dzieki wielkie Tomasz3k, taki już mam. Nie zdaje egzaminu, za duże bąble. Teraz mam na spieku ceramicznym, ale tak jak mówisz ten ma 20mm spiek w środku. I się zastanawiam mam jakis kupon na ali za 5$ koszt to 10$ wiec za 20 zl mialbym ten ze zdjecia.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

PawelWaw
Uzależniony
Posty: 537
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 12:41 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Dyruzor co2

#5

Post autor: PawelWaw »

Jest to fajne rozwiązanie , jednak bąbelki gazu trafiaja do akwarium. Mi osobiście jakoś strasznie to nie przeszkadzało , ale wróciłem do spieku.
ODPOWIEDZ