jaki filtr do Glossy

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Pesopl
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 9:50 pm
Telefon: 881063283
Lokalizacja: Warszawa Wawer
Na imię mam: Przemek
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#1

Post autor: Pesopl »

No i w końcu przyszedł czas na 220l glossy set, postanowiłem,że powstanie akwarium holenderskie.Aktualnie posiadam filtr kubełkowy Asap tutaj nie jestem na 100proc pewien ale wygląda mi na asap 750E zewnętrzna pompa ma przepływ 1000l/h myślałem aby zrobić z niego typowego biologa czyli seachem purigen i matrix i dołożyć coś jeszcze typowego mechanika gąbka i wata no właśnie tylko jaki myślałem nad jakimś HW?

Co do obsady zdecyduję się zapewne na neony czerwone.
Jako podłoże dam green base xr a na to cal black earth rośliny pewnie in vitro (ile litrów dać).

z nawożenia co2 z butli
nawozy aqua artu podam zapewne po około pół roku.

tutaj pytanie odnośnie oświetlenia leddy tube aquaela (90cm) ile mają lumenów posiadam 4szt z czego bodajże 3 plant i jedna sunny dodać jakieś power ledy czy nie ma sensu.
Dodano po przerwie do tego postu:
Ktoś coś?
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Odnośnie filtra, jestem zwolennikiem Eheimów.
Pomyśl nad 2224 lub przynajmniej 2213, chociaż lepszy by był 2215.
Zawsze można troszkę skręcić.
Z HW bywa różnie, chociaż kilka osób na forum go używa.
Jeżeli chodzi o Eheima, to spokojnie możesz zakupić używany.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Pesopl
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 9:50 pm
Telefon: 881063283
Lokalizacja: Warszawa Wawer
Na imię mam: Przemek
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#3

Post autor: Pesopl »

Dzięki za odp.

Jakiś nudny ten mój temat ktoś może się jeszcze wypowie?

Wojtekxxx9

jaki filtr do Glossy

#4

Post autor: Wojtekxxx9 »

Możesz i Ikole 400 maxx kupić. Mam 350 i jedyne zastrzeżenie to nieduży przepływ który jednak jest rekompensowany pojemnością :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Autor
Pesopl
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 9:50 pm
Telefon: 881063283
Lokalizacja: Warszawa Wawer
Na imię mam: Przemek
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#5

Post autor: Pesopl »

Ok ogarnę te filterki a co z oświetleniem dodać jeszcze jakieś full spectrum czy 4 "tuby" aquaela wystarczą

Wojtekxxx9

jaki filtr do Glossy

#6

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ale możesz też kupić Jbl e902
Znasz parametry tej lampy?
Jak dokładać to White Full spectrum
Czemu zakładasz, że nawozy po pół roku?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony wt cze 06, 2017 5:10 pm przez Wojtekxxx9, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Pesopl
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 9:50 pm
Telefon: 881063283
Lokalizacja: Warszawa Wawer
Na imię mam: Przemek
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#7

Post autor: Pesopl »

Nawozy po pół roku ponieważ sam Substrat pod podłoże jest niezłym nawozem chodzi mi tutaj o green base xr
Dodano po przerwie do tego postu:
CAL Aqua Labs Green Base XR to prosty sposób na długotrwałe utrzymanie roślin akwariowych w doskonałej kondycji nie ponosząc przy tym wysokich kosztów intensywnego nawożenia specyfikami w płynie. Unikalne połączenie zaawansowanej technologii oraz specjalnie wyselekcjonowanych mikroelementów i makroelementów dostarcza roślinom substancji odżywczych przy pomocy wyjątkowych fizycznych, mechanicznych oraz biologicznych mechanizmów. CAL Aqua Labs Green Base XR pozwala ograniczyć czas pracy przy akwarium do minimum, zmniejsza ryzyko powstawania glonów i obniża koszty prowadzenia akwarium.

Co sprawia, że Green Base XR jest wyjątkowy?
Ten produkt to nie tylko to co jest widoczne dla oka ludzkiego. To coś o wiele więcej. Wszystkie składniki Green Base XR zostały dokładnie i celowo dobrane tak, aby działały symbiotycznie i utrzymywały rośliny w doskonałej kondycji przez ekstremalnie długi czas.

Długotrwałe nawożenie, stopniowe uwalniane i kontrola przez polimery
Kluczowym składnikiem podłoża są składniki odżywcze kontrolowane przez polimery, które stopniowo oraz precyzyjnie uwalniają substancje potrzebne roślinom do bujnego rozwoju. Aby pierwiastki były jeszcze efektywniej przyswajane przez rośliny Black Earth Premium zawiera również kwasy huminowe i fulwowe. Zaawansowana technologia polimerów została zaprojektowana i testowana w celu osiągnięcia stabilnego oraz równego udostępniania roślinom substancji odżywczych. Dzięki temu unikamy wysokich stężeń, niektórych środków co może prowadzić do problemów z glonami.

Porowata struktura i wysoka pojemność wymiany kationów (CEC)
W przeciwieństwie do innych produktów, które oparte są na obojętnym chemicznie pumeksie nie posiadającym unikalnych właściwości, Green Base XR został zaprojektowany w oparciu o montmorillonit. Minerał ten jest naturalnie wzbogacany mikroelementami, zawiera optymalne ilości żelaza, manganu i magnezu. Dodatkowo pojemność wymiany kationów na poziomie 22 metrów kwadratowych na gram produktu pozwala na efektywne przyswajanie przez Green Base XR związków, które występują w akwarium i ich magazynowanie w swojej strukturze. Związki te są w każdej chwili dostępne dla roślin. Kolejną zaletą niespotykanie dużej porowatości produktu jest wysoce efektywne miejsce rozwoju bakterii, które zapewniają prawidłowe funkcjonowanie cyklu azotowego w akwarium, dostarczając tym samym roślin potrzebnych związków chemicznych. Zdrowe kolonie pożytecznych bakterii szybko rozkładają również materię organiczną. Granulki podłoża posiadają optymalną twardość. Nie tworzą zbyt zbitych struktur i umożliwiają składnikom pokarmowym swobodne wydostawania się z podłoża. Mamy zatem pewność, że podłoże nie zmieni negatywnie parametrów wody oraz nie będzie się szybko zamulało. Granulki funkcjonują jako swoista matryca pierwiastków chemicznych, która absorbuje oraz uwalnia wybrane składniki mineralne potrzebne roślinom do wzrostu.

Wysokiej jakości, specjalny typ węgla aktywowanego
Nie wszystkie rodzaje węgla aktywowanego zachowują się w kontakcie z wodą w ten sam sposób. Ważnym czynnikiem jest typ surowca, rodzaj karbonizacji, metoda aktywacji chemicznej, wielkość porów, wartość powinowactwa elektronowego oraz rodzaj pochłanianych cząsteczek. Węgiel zastosowany w Green Base XR, w przeciwieństwie do innych węgli, to wysokiej jakości węgiel aktywowany metodą parową. Jest to węgiel wolny od potencjalnie szkodliwych substancji oraz zanieczyszczeń. Posiada najwyższe wartości powinowactwa elektronowego dla rozpuszczonych kwasów huminowych, fulwowych oraz amoniaku. Pełni zatem funkcje zapasowego złoża substancji odżywczych, zachowując przy tym krystalicznie czystą i przeźroczystą wodę w akwarium.

Pożyteczne bakterie
Green Base XR zawiera szczepy bakterii, które zapewniają szybką stabilizację biologiczną zbiornika. Dzięki temu unikamy ryzyka pojawienia się w akwarium śmiertelnego dla ryb i bezkręgowców amoniaku, który była problemem w dużej części nowozakładanych zbiorników. Bakterie pomagają również w rozkładzie osadu powstającego w podłożu oraz zwiększają biologiczną dostępność składników odżywczych dla roślin.

Podsumowanie
Wszystkie powyższe komponenty zostały opracowane aby uzupełniać się nawzajem. Zapewnią doskonałe podłoże dla roślin, przez co akwarium stanie się łatwiejsze w prowadzeniu i mniej czasochłonne. Zalecamy stosowanie Green Base XR w każdym zbiorniku.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#8

Post autor: marcinzabki29 »

Wojtekxxx9 pisze: Jbl e902
Nie chodziło przypadkiem o 901?
Co do oświetlenia, Kolega ma takie u Siebie.
Generalnie nie narzeka.
Powiem tak, wystartuj z akwarium, z czasem się zorientujesz czy oświetlenie daje radę. Zawsze można zmienić lub coś dołożyć.
Pozdrawiam Marcin

Wojtekxxx9

jaki filtr do Glossy

#9

Post autor: Wojtekxxx9 »

Nie. Chodziło o e902. Nowe filtry JBL. Zmieniony jest system podawania wody na dół filtra

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#10

Post autor: marcinzabki29 »

Wojtekxxx9 pisze: Nie. Chodziło o e902. Nowe filtry JBL. Zmieniony jest system podawania wody na dół filtra
A, to sorki, nie słyszałem o nich.
Pozdrawiam Marcin

Autor
Pesopl
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: ndz lut 26, 2017 9:50 pm
Telefon: 881063283
Lokalizacja: Warszawa Wawer
Na imię mam: Przemek
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#11

Post autor: Pesopl »

A co sądzicie o Hydorach?
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#12

Post autor: marcinzabki29 »

Pesopl pisze: Hydorach
Możesz to rozwinąć....
Chodzi o hydroponiczne?
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#13

Post autor: Lech-u »

Pesopl pisze: A co sądzicie o Hydorach?
marcinzabki29 pisze: Możesz to rozwinąć....
Chodzi o hydroponiczne?
Raczej chodzi o to:
https://www.google.pl/search?q=hydor+fi ... 20&bih=950
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#14

Post autor: marcinzabki29 »

Dzięki Lechu.
Nawet nie słyszałem o takiej marce.
Pozdrawiam Marcin

Witek
Zapaleniec
Posty: 277
Rejestracja: śr mar 18, 2015 7:46 am
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Na imię mam: Witek
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#15

Post autor: Witek »

leddy tube miały około 80 lumenów z wata dla wersji sunny... plant miał mniej ale nie pamiętam ile... Glossy jest wysokie... nie wiem co na trawnik planujesz... testuj co pójdzie...
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

jaki filtr do Glossy

#16

Post autor: Lech-u »

Pesopl pisze: CAL Aqua Labs Green Base XR to prosty sposób na długotrwałe utrzymanie roślin akwariowych w doskonałej kondycji nie ponosząc przy tym wysokich kosztów intensywnego nawożenia....
Podaj źródło tego tekstu. Nie kopiujemy tekstów od innych autorów bez podania źródła (wystarczy link).
ODPOWIEDZ