Nocny LED

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Linf

Nocny LED

#1

Post autor: Linf »

Witam.
Chcę zrobić oświetlenie nocne do akwa tylko zastanawiam się jaką barwę (kolor) diód zastosować??
Awatar użytkownika

kubusiek77
Zapaleniec
Posty: 467
Rejestracja: sob lis 29, 2008 6:31 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nocny LED

#2

Post autor: kubusiek77 »

Księżyc jednak świeci światłem białym.... Ja bym założył (i pewnie kiedyś założę) białe diody...
Ale widziałem niebeskie też...
I'm back again!!!

Obrazek

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: Nocny LED

#3

Post autor: JPK »

Mi do wystroju pokoju pasowały pomarańczowe, więc i takie zastosowałem.
:roll:
450l + 112l :)

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Re: Nocny LED

#4

Post autor: krasnal »

:x
Ostatnio zmieniony pn lis 29, 2010 8:34 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Linf

Re: Nocny LED

#5

Post autor: Linf »

Poobserwować w pół mroku i stworzyć księżyc, natomiast światło które będzie padało do zbiornika chciałbym aby było najbardziej zbliżone do naturalnego.Z obserwacji księżyca widzę,że raz jest biały a raz żółty a innym razem pomarańczowy i wydaję mi się iż światło led które zastosuje to będą żółte diody.

marcjo
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: pt lip 03, 2009 7:44 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Nocny LED

#6

Post autor: marcjo »

ja zrobiłem w moim 126 kombinację niebieskie-zielone-czerwone-zielone-niebieskie.
Ze względu na brak miejsca w pokrywie na szklana rurkę, połączyłem nóżki diód równolegle i zatopiłem w silikonie. Przykleiłem je do pokrywy (dzięki temu mogłem pokombinować z ustawieniem padania światła w akwarium - czerwone diody padają na jaskinię z czerwonego piaskowca). Ponieważ nie jestem elektronikiem i nie znam się na doborze rezystorów i kombinacji z napięciami kupiłem wszystkie diody 12V i zastosowałem zwykły zasilacz 500mA (można podłączyć do niego do 20 diód).
Jeżeli chodzi Ci o uzyskanie poświaty księżycowej to są diody tzw. zimne białe. Bardzo dobrze imitują poświatę.
ODPOWIEDZ